Programtervező informatikus szakon melyik operációs rendszert használják a legtöbb egyetemen?
12:
Én elég sokat Linuxoztam egyetemistaként, viszont manapság sokkal kényelmesebbnek érzem a Windows-t mind otthon, mind munkahelyen.
Otthon elsősorban azért, mert már nem szánok rá időt, energiát, hogy drivereket vadásszak, azok konfigurálásával szívjak, kernelt fordítsak, stb., stb. Valami probléma mindig előjön, amit meg kell oldani, ami kihívás volt egyetemistaként, arra dolgozó emberként nem érek rá. Windows-al meg régóta ninca ilyesmi problémám. Egy ideig HTPC-n még használtam Linuxot, azt a gépet tavaly adtam el.
Munkahelyen meg azt használom,amit a munkatársak is, nem akarok külön utakat járni. Amúgy úgyis ugynazon fejlesztőeszközöket használnánk akkor is, ha Linux lenne a gépeken. A szervereken nyilván Linux van, és dolgozunk azokon is be ssh-zva.
13:
Mondjuk nálunk a SZAR csak elméleti tárgy volt, az hogy milyen laptopja van a hallgatónak, teljeyen mindegy ebből a szempontból. Egyébként az Apple nemrég váltott Intelről, előtte sok évig Intel alapúak voltak a Mac-ek.
"Egyébként az Apple nemrég váltott Intelről, előtte sok évig Intel alapúak voltak a Mac-ek."
És akkor menjen az ócskapiacra laptopot venni magának?
A Mac mindenképpen szívás, legalábbis ebben a vonatkozásban.
#21
nekem pont windows-ban van az, hogy drivereket kell telepítgetni, az összes program egyesével frissítgetéséről nem is beszélve. Linuxon meg évek óta a kernel része ami nekem kell, kivéve a proprietary nvidia drivert, de a package manager azt is megoldja.
Problémám rolling release distro alatt sincs igazából, ha valaki még kevesebbet akar, használjon valami debian disztrot. :)
#23
Az egy nagyon kis keresztmetszet, akinek tényleg az okozna gondot, hogy RISC-re váltottak... Az Apple-lel a korábban is létező problémák okoznak gondot igazából, mint a vásárlók hülyének nézése, hibák nem javítása, szándékos rossz design, javíthatatlanság stb
Hát igen, az Apple mindig is a palivadászatból és a sznobokból élt. Tegyük hozzá, nem rosszul. :)
Amúgy, az intel előtt volt PowerPC a lomjaikban de még M68k is.
24:
Nekem mindig volt probléma, főleg olcsóbb laptopokon, wifi driver, hangkártya driver. Nyilván ha már megoldottam az új laptopon, akkor ugynaazon a gépen általában többször már nem. De volt olyan is, hogy egy laikus hölgy ismerősömnek egy haverja Ubuntut telepített a laptopjara, mert az problémamentes, aztán később többször is engem hívott, mikor pl. egy automatikus frissítés után nem működött a scannere.
Mikor volt rá időm, szerettem ilyen dolgokkal pepecselni, ma már nem. Ma már otthon csak virtuális gépen futtatok Linuxot, ha szükséges.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!