Programtervező informatikusnak vagy mérnökinformatikusnak menjek?
A terv az hogy a későbbiekben csak programozással szeretnék foglalkozni, és azt tudom hogy ha mérnökinfót tanulok akkor programozás is lesz. És mivel járnék jobban? Melyikkel tudnék több gyakorlati tudást szerezni? A kinézett egyetemek: ELTE, BME, SZTE
Előre is köszönöm a válaszokat!
Mindegy melyiket, nézegesd a tanterveket és aszerint válogass.
Azt tudni kell hogy a proginfón iszonyat sok a matek, míg a mérnökin azért előtérben van az elektronika és egyéb mérnöktantárgyak is.
OE-NIK-re nézz rá feltétlen, mert könnyebben elvégezhető mint a BME-VIK vagy az ELTE-IK viszont ugyan úgy adott lesz a főváros mint gyakornoki lehetőségek tárháza. Programozás szempontjából szerintem mindegy melyiket végzed el, válassz tudásodnak megfelelőt mert 1-2 félévet csúszni egy nagyobb nevű egyetem miatt nem éri meg.
SZTE és a PE is nagyon jó hely, természetesen a Győri egyetemnek is jó híre van. A lényeg úgy is majd az lesz hogy te mit tudsz hozzátenni magadtól.
1) Akarsz-e mesterképzésre menni? Ha igen, akkor nézd meg eszerint a lehetőségeidet, hogy ne kelljen később plusz kreditekért dolgoznod.
2) Számít-e az idő? A mérnökinfó 7, míg a proginfo 6 féléves.
3) Mindkét képzésnek fent van a tanterve. Hasonlítsd össze, hogy melyik képzés tárgyait tartod érdekesebbnek, melyikre járnál szívesebben.
Szerintem ezek alapján érdemes dönteni. Állásinterjúnál a két képzés ELTE-n és BME-n annyira egy kalap, hogy mindegy is.
Helló, én a BME-n végeztem. Arról tudok véleményt mondani csak.
Szerintem a BME-n jó a programozás oktatás. Jól fel van építve. Külön szoftverfejlesztés szakirány is van BSc-n.
Sokan a fizika miatt nem jönnek ide, de nálam nem volt a legnehezebb tárgyak listáján úgy hogy előtte (középiskolában) semmi fizikát nem tanultam kb.
Előtte írta valaki hogy amit egyetemen tanítanak édes kevés a valódi élethez. Ez érdekes... Én ezt nem tapasztaltam. Jó alapokat lehet itt szerezni, amire lehet építeni. A cégek pedig pályakezdőknél ezt keresik.
"Előtte írta valaki hogy amit egyetemen tanítanak édes kevés a valódi élethez."
Ez csak az írja aki nem járt felsőoktatásban vagy kibukott. Ezzel kompenzál. :D
7
Pedig édeskevés. Junior szintre tudsz jelentkezni, de arra is rá kell készülnöd, hogy legalább azon ne vérezz el, hogy mi az a singleton, adapter, observer vagy egyéb patternek. Habár ezekről van említés egyetemen, de az közel sem elég, és pár alapvető algoritmusról vagy adatszerkezetről ne is beszéljünk.
Na már, amit felsoroltam az alapok. Édes kevés ahhoz, hogy valaki jó programozó legyen. Ilyenkor még nem ismersz 1 nyelvet se oda-vissza, nem ismered a használt könyvtárakat, a népszerű technológiákat, stb..., amik miatt akár lehetne az egyetemi képzés +1 év legalább.
Aztán, ha ezek megvannak, még mindig ott tartasz, hogy egyedül semmit se tudsz elvégezni belátható időn belül, vagy ha igen, azt is sza.ul, mert nem alakult még ki benned az, amivel "tiszta" kódot tudnál írni, ezért továbbra is junior szinten vagy.
Mérnökinfot pedig elvégeztem én is, 5-ös átlaggal. Nekem ez volt a tapasztalatom. Habár nem programozóként dolgozok, de hobbiként itthon minden nap csinálom.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!