Tudna esetleg nekem segíteni valaki, aki jártas a lentebb említett programnyelvben?
Mindenekelőtt szívből köszönök minden segítő választ.
Nos szeretnék segítséget kérni valakitől, aki relatíve jártas a "Snap" programnyelv használatában. Őszintén bevallva nekem sajnos nem megy úgy igazán, s az iskolában nem fektettek akkora hangsúlyt az elmagyarázására,hogy azt megértsem. Van egy kötelező feladatom, melyet szörnyen rövid hátáridőn belül le kéne adnom, de legnagyobb bánatomra nem rendelkezem hozzá kellő szintű ismeretekkel még. A feladat az, hogy egy saját viszonylag egyszerű Játékot kell programoznunk ennek a Snap programnyelvnek a keretében.
Van olyan kedves valaki, hogy szívesen segítene ebben nekem?
... és basszus, tényleg van ilyen!
Mondjuk első ránézésre egy átnevezett Scratch.
Amúgy imádni tudom az ilyen profi hozzáállást az iskolák részéről.
Van egy eleve miniatűr óraszámú tárgy, középiskolában 2 évig heti 1 óra a kötelező... abból áldozzunk egy félévet arra, hogy valami alternatív, automataelvű blokkprogramozós játékszerrel ökörködjünk. Értem én, és egyet is értek vele, hogy az algoritmizálás egy JÓ dolog, és szükség lenne az elsajátítására a mai világban, de akkor adjanak rá rendesen óraszámot, és ne az amúgy is csökevényes tananyag rovására kelljen megtanulni.
A másik dolog, hogy a fenébe is, de ha valaki tanítja, akkor legyen képes megtanítani. Értem én, hogy a tanár is ember, és senki nem tökéletes, de én még nem láttam olyan tanárt, aki ilyen "fejlesztőeszközzel" bármit el tudott volna úgy magyarázni, hogy azt a tanulók több, mint 20%-a meg is értse. Sőt, netán még kedvet is kapjon hozzá.
Aztán persze ezek után nesze b+, írj egy játékot! Mondja az, aki gyanítom, egy buborékrendezésnél is elbukna. De te írj azért játékot. Ja, cuki dolog, hogy kész ikonokat meg képeket bele lehet barmolni a "programba", csak ezzel pont az algoritmizálásról feledkezünk meg, ergo semmi értelme az egésznek.
Az ilyen Scartch, Logo, Snap, meg hasonlók tök jól mondjuk egy hatodikas informatika SZAKKÖR tananyagába, olyan gyerekeknek, akik égnek a vágytól, hogy ilyesmit csináljanak. Arra tökéletes ez az eszköz.
Bocsi, csak ezt muszáj volt kiadnom...
Amúgy költői kérdés, de könyvetek van hozzá? (Sejtem a választ, de ha valami csoda folytán mégis lenne, akkor azt mindenképp tanulmányozd!)
Az is elég homályos, hogy a tanci mit ért "játék" alatt?
Nem tudom, mi a határidő, de nekem ma még egy 2-3 óra munkám van hátra, a holnapi nap meg elég izmosnak ígérkezik... de ha leírod, hogy Te milyen játékot szeretnél, ha lesz időm és energiám, lehet, hogy megpróbálom. (De 100%-nak semmiképp ne vedd!)
Nézd csak kérdező:
https://www.youtube.com/channel/UCoBT64wzuYIb_WsEuwnDs_Q/pla..
Ennél a fickónál a lejátszási listákba találsz egy csomó Snap-es tutorialt, ahol játékokat is készít. Nem mondom, hogy tök ugyanazt csináld meg, hanem előszőr vele együtt próbáld megcsinálni értelmezni, és utána "HASONLÓ" kaliberűt dobj össze. Legalább meglesz a beadandód és a jegyed rá. Máshogy nem tudok segíteni, mert nekem fingom sincs - persze, ha elkezdenék utána nézni, biztos hogy én is megtudnám tanulni gyorsan vagy rájönni a dolgokra, de nem érzem azt, hogy ezt akarnám most. :D
Hálásan köszönöm nektek a választ! 🙂
#6: Neked külön köszönöm, igazad van, megpróbálok így tenni!
#4 és #5: Hiánytalanul egyetértek veletek, kiváltképp úgy, hogy a programozás alapköve jelen esetben az algoritmizálás, annak tanulmányozása lenne, amihez nem gondolom, hogy a "Snap" a legmegfelelőbb út és mód.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!