Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen gépet + monitort vagy...

Milyen gépet + monitort vagy laptopot érdemes vásárolni, ha meg szeretnék tanulni programozni Python vagy C# nyelven?

Figyelt kérdés
És minél olcsóbban.

2021. jan. 3. 16:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyet. Rasberry-n is lehet...
2021. jan. 3. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Programozni bármilyen gépen lehet. A monitornak legyen elég felbontása, mert mindig legalább 3 ablakot akarsz majd nézni egyszerre :)
2021. jan. 3. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Ez a Rasberry szimpi.


Csak olvasgattam ezt a kérdést és eléggé elbizonytalanodtam: https://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__programozas..


Itt minimum 8GB RAMról, meg 500 ezer forintos gépekről beszélnek.

2021. jan. 3. 16:34
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha Android Studioval akarnál fejleszteni, akkor azért azt mondanám, hogy jó, ha izmos géped van. De a Python egy tizenéves masinára is felmegy, sőt, az 5 ezres Raspberry Pi Zero W is simán viszi. A C# igénye meg leginkább IDE-függő. A VS 2019-nek azért kell a vas, de ellenben a MonoDevelop alig fogyaszt valamit, a SharpDevelop meg talán még annyit sem.
2021. jan. 3. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Bármin lehet programozni. Az a kérdés, hogy mit? Képfeldolgozással akarsz foglalkozni? Például nagy felbontású képekkel dolgozni? Akkor oda valóban kell az 500 ezres gép, sőt inkább másfél milliós vagy még több. Vagy csak szimpla egyszerű programokat akarsz tanulási célból írni? Oda bármilyen gép megfelel.
2021. jan. 3. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"Itt minimum 8GB RAMról, meg 500 ezer forintos gépekről beszélnek."

Mert vannak, akik hülyeségeket beszélnek.

Én a 90-es években Commodore 64-en tanultam meg programozni. 64 kB RAM (abból kb. 40 használható trükközések nélkül), 1 MHz-es proci, és persze 170 kB-os floppy. Jó, oké, a ma ismert nyelvek közül csak a BASIC, C, és a Pascal érhető el rá, azokból sem a legújabb verzió, és lehet mondani, hogy azóta rengeteget változott a szakma... tényleg így van. De sokan vagyunk, akik nem csúcsgépen tanultak meg programozni, és hacsak nem fogsz ki valamilyen kifejezetten nagy étvágyú IDE-t, nem is szükséges brutál vas a szoftverfejlesztéshez.

Gimisként egy 100 MHz-es 486-osom volt, 82 MB-os vinyóval, ami akkoriban a középkategória alja volt, mégis remekül futott rajta a Turbo Pascal meg a Turbo C. Főiskolán meg jó ideig a helyi Linux szerverre csatlakoztunk be, és ott programoztunk GCC-vel (és Midnight Editorral).

A programozás tipikusan az a terület, amihez nem kell egy erőgép. Egy fordító elmuzsikál még akár egy 10-15 éves gépen is, csak legfeljebb kell 5 másodpercet várni a fordításra. ;)

A Raspberry meg egyáltaln nem gyenge. Eleve Linux van rajta, ami egy jóval erőforráskímélőbb rendszer, mint a Windows, és azért a Pi 400-as a 4 magos, 1,8 MHz-es ARM procijával ad olyan felhasználói élményt, mint egy erős középkategóriás Windows-os PC. Persze, nyers erőben nem fog a csúcskategóriával veersenyezni, de mint írtam, a programozáshoz nem is kell az. Ha 4k videókat akarnál vágni napi szinten, akkor nem javasolnám a Raspberryt. Oda erőgép kéne. De programozni egyáltalán nem.

Ja, és ráadásul Linuxos rendszer, alapból telepítve van a Python, GCC, Perl, meg miegymás.

A MonoDevelop pedig így telepíthető: [link]

Van benne C#, F#, meg Visual Basic .NET.

2021. jan. 3. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
#5: Azért az sem mindegy, hogy miket akar azokkal a nagyfelbontású képekkel csinálni.
2021. jan. 3. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
5: Persze nem. De, ha mondjuk egy 2 terás fotóról van szó, amelyet az űrben készítettek és pl exobolygókat kell keresni, akkor bizony azt nem fogja egy Commodoreron megcsinálni. :D Persze logikus, hogy nem ezzel akar foglalkozni. :D Csak azt mondom, vannak olyan esetek amelynél számít. A kérdezőnél viszont szerintem bármi megteszi, ha csak tanulni akar. Egy hello worldhoz vagy faktorális számításhoz nincs szükség olyan vasra.
2021. jan. 3. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Miért gondolják azt, hogy programozáshoz új atomerőművet kell venni?
2021. jan. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!