Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Megéri mesterséges intelligenc...

Megéri mesterséges intelligenciával foglalkozni?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok és ezen agyalok, hogy egy szimpatikus irány lenne, de nem tudom, hogy munka szintjén tudnék-e ezzel foglalkozni majd.

Úgy értem, hogy ezzel kapcsolatban vannak álláslehetőségek egyátalán? :D

Lehet, hogy hülyének tűnök a kérdés alapján, de sebaj.


2020. dec. 17. 12:35
 1/4 anonim ***** válasza:
79%
Ha nagyon érdekel akkor igen, de tapasztalatom szerint még nincs nagy kereslet eziránt. Persze ha eltökélt szándékod hogy mindenképp ezzel szeretnél foglalkozni, akkor természetesen igen jobb minél előbb elkezdeni.
2020. dec. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
35%

Megéri, van rá kereslet bőven /előttem szóló nem tudom honnan szerezte a tapasztalatait? :)/.

Amire fel kell készülnöd, az a matek. Ez a terület igényli talán a legjobban a matematikai felkészültséget. Ez az MI számításigényességében is kifejezésre jut. Nem elképzelhetetlen, hogy a hardver felé is el kell lépned.

2020. dec. 17. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Úgy voltam vele mint te, de aztán lebeszéltek róla mások, beleértve a tanáraimat, majd végül magamat is. Épp mesterképzés előtt állok, szóval feldobtam a témát az egyik legtapasztaltabb, 20 évet mindenféle programozóként ledolgozott előadómnak. Egyébként Anglia, szóval a piac eltérhet.

Szerinte az AI jól megy, de közel sem annyira mint más területek, mint például a big data, data science és a cyber security. Mellesleg, az AI nagyrészben kutatás, így ha komolyan gondolod, lehet nem ártana maradnod PhD-ra is.

Én ezt így emiatt ki is zártam ezt az irányt, hiába nagyon érdekel és izgat a téma.

Big data és data science egy olyan út, amivel elvileg nem lőhetsz mellé, de az azt jelenti, hogy nagyon elszántnak kell legyél a terület iránt. Engem érdekel, de közel sem annyira mint a cyber sec, így hát az maradt. Ki is néztem egy szakot ami Cyber Security és Digital Forensics néven fut, azóta saját projekteket is próbálgattam, valamint mindig nézegetek állásokat is.

Kicsit furának tűnt, hogy semmit nem tudsz arról, hogy mit kínál a piac AI és ML terény hisz bármelyik oldalra felmehetsz böngészgetni munkák iránt. Egyébként az IoT is feltörőben van, az is átgondolandó. A megyénkben egy rakás cyber sec területű munkát találtam, míg AI-ból csak párat.. Ez is sorsdöntő lehet.

2020. dec. 17. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
29%
Nem, uncsi.
2020. dec. 18. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!