Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » A Python-t online is meglehet...

A Python-t online is meglehet tanulni egyedül, otthonról?

Figyelt kérdés

Több helyen láttam, hogy vannak ingyenes és fizetés weboldalak is, tele tutorial-okkal és gyakorlatokkal.


Eddig a DataCamp nevű oldal tetszik talán leginkább.



2020. szept. 3. 15:13
 1/3 anonim ***** válasza:
58%
Egyedül is meg lehet tanulni. Egy nagyon egyszerű nyelvről van szó.
2020. szept. 3. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha van számítógéped meg interneted otthon, akkor igen. Így bármelyik nyelvet meg lehet tanulni.
2020. szept. 3. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Meg lehet tanulni, de én még senkit se láttam, aki csak onnan tanult meg. Amit láttam, hogy eljutott valaki valameddig, és utána már tudott kérdezni valakitől, aki valamelyik részhez ért. Akár állást is lehet kapni és ott továbbfejlődni, ha el tudod adni magad :)


Mondjuk olyant már láttam, hogy valaki középfokú nyelvvizsgára tanult egy élő nyelvet, anélkül hogy valaha beszélt volna bárkivel az adott nyelven a vizsgáig. Mindig vannak zsenik.


Én nem vagyok datascience szakértő. Engem szoktak kérdezni az erős matek hátterem, és a néhány év más területen szerzett programozói gyakorlatom miatt. Ismereteimet ezekből az interakciókból merítem.


Egy adott szakterületen dolgozó programozó néhány hét alatt felvesz egy új nyelvet ugyanazon a területen. Egyszerűen tudja már miket kell majd megcsinálni, és megkeresi hogy hogyan kell. Mondjuk a video ilyenkor inkább hátrány, mint előny.


Az ilyen videós oldalakon a matematikai-statisztikai ismereteket nem igazán fogják elmagyarázni. Azt fogják elmondani, hogyan kell pythonban kiszámolni egy ismétléses variációt. Nem azt, hogy mire való.


Valamint nem igazán tanítanak programozni sem. Van valamilyen feltételezésük arról, hogy a tanuló mit ismer, és mit nem. Ha magadtól nem azonosítod az adatstruktúrákat, és nem bontod alá a feldolgozást tisztán definiált független funkciókra, akkor csak abban reménykedhetsz, hogy sok példa alapján előbb-utóbb ráérzel.


És persze tudni kell angolul, ez az alap....


Mindezek miatt a dolog gyakran nem lesz hatékony. Elakad az ember, és nincs kitől kérdezni. Rossz esetben kiderül, hogy hiányoznak komplett diszciplinák. A gond akkor van, ha az a kérdés, hogy miért ezt kell tenni, és nem az a kérdés, hogy hogyan...


Összességében azt javaslom, próbáld meg. Ha elakadsz próbálj meg segítséget szerezni valahonnan. Ha nem veszted el a lelkesedést, akkor előbb-utóbb valamilyen célhoz elérsz. Néhány tízezer óra tanulás valamilyen eredményt mindig hoz...


Ami hasznos lehet:

projecteuler gyakorlásnak

datascience könyvek vásárlása és olvasgatása

matekben, programozásban illetve szakterületen jártas ismerős tetszőleges nem üres részhalmazzal :)

2020. szept. 4. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!