Mennyit számít, hogy valaki melyik informatika képzést csinálta meg a három közül? (mérnökinfó/gazdinfó/proginfó) Munkahelyen mennyire nézik a diplomát azon kívül hogy jó ha van?
Engem is érdekel, nekem most lett meg a gazdinfó.
Csak a mérnök/prog hasznosabb it világban.
#4
Azért olyan is van, ahol odaírják, de nem követelik meg ténylegesen. Az első munkahelyemre így kerültem be. Ha az önéletrajzodban (hamisan) nem tünteted fel, tehát tudják hogy nincs és behívnak akkor miért ne adja be? :)
Bár a másik végletet is láttam már: ahova tényleg csak diplomást vettek fel.. (viszont ott -szerintem- nem a tudása kellett, hanem a papírja, mert egy pályázat feltétele volt, hogy hány diplomás alkalmazottal kellett rendelkezniük). Gyanús is volt, hogy határozott időre kerestek embert. :) Akkor már megvolt a diplomám, de visszadobtam, mert ne a papíromat vegyék fel X hónapra hanem engem.
Normálisabb cégeknél számít.
Az itt megfordulók egy jó része fölöslegesnek itéli meg a matekos felkészültséget és azt, amit proginfón elvárnak, egyenesen túlzásnak tartja.
Mégis, a munkaerőpiac éppen a proginfót végzetteket szippantja fel a leghamarabb. Ez azért elég sokat elmond.
"a munkaerőpiac éppen a proginfót végzetteket szippantja fel a leghamarabb"
Hol található erről statisztika?
"Az ELTE informatikus képzését a világ legjobb 500 Computer Science képzése közé rangsorolja a QS (Rankings by subject). A magas minőséget garantálja, hogy mesterszakjaink a vezető európai egyetemek programjaival összhangban kerültek kidolgozásra, továbbá piacvezető vállalatok támogatását élvezik. A Programtervező informatikus mesterképzésen hallgatóink Budapesten szerezhetnek nemzetközi szinten is versenyképes diplomát, karrierjüket átlagot meghaladó kezdőfizetéssel és gyakran senior pozícióban kezdhetik."
"
Diplomásainknak nincsenek elhelyezkedési nehézségei.
A tudományegyetemi igényekhez illeszkedve az erős elméleti, matematikai, számítástudományi alapokat biztosító képzés keretében hallgatóink komoly követelményeknek tesznek eleget. A Kar ráadásul versenyképes gyakorlati ismereteket közvetít számukra, illetve képessé teszi őket a naprakész ismeretek önálló megszerzésére is, hogy rugalmasan alkalmazkodhassanak a munkaerő-piaci igényekhez, ami elengedhetetlen egy ilyen gyorsan változó tudományterületen. E sokoldalú tudás elsajátítása kétségtelenül nem könnyű, azonban az általunk kibocsátott diploma értékét, az elhelyezkedési lehetőségeket tekintve bőségesen megtérül az oklevél megszerzésébe fektetett energia."
Jó ez a reklámszöveg, gondolom az ELTE honlapjáról másoltad ki.
De hol található arról statisztika, hogy "a munkaerőpiac éppen a proginfót végzetteket szippantja fel a leghamarabb"?
HRPortal.hu
Egyből elkelnek a programtervező informatikus szakot végzettek
Az alapvetően négy alapszakot ötvöző programtervező informatikus szak elsősorban kreativitást, problémamegoldó képességet és algoritmikus gondolkodást igényel. A tanulmányok teljesítése nem könnyű, de megéri végigcsinálni, mert a munkaerőpiac tárt karokkal várja a végzett programozó szakembereket.
Falucskai János tapasztalata szerint a programtervező informatikus szakon végzettek könnyen találnak munkát, a végzett hallgatók 90 százaléka már a tanulmányok ideje alatt, az utolsó félévben elhelyezkedik. A jó nyelvtudással bírók pedig külföldön, vagy külföldi tulajdonú cégnél helyezkednek el.
Te amúgy hol élsz, a holdon?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!