Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szintetizált programok?

Szintetizált programok?

Figyelt kérdés

Mi vajon a programfejlesztés - mint szakma - jövője? Tovább megyek, mi lehet a jövője egy olyan milliőben, ahol a programok maguk írják meg a programokat, maguk tervezik, optimalizálják, tesztelik ezeket a rendszereket?

Nem félő, hogy akár négy-öt éven belül eljuthatunk arra a szintre, hogy nem kell fejlesztő, mert a gép mindent maga megír, megold?

Vagy legalábbis nem kell majd ennyi fejlesztő mint most?

Lehetséges, hogy kifejlesztenek egy programcsomagot, amely valamilyen szabályrendszer alapján, maga fogja megtervezni, megírni és kitesztelni az igényelt programot?



2020. júl. 8. 03:02
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
46%

"Semmiféle döntést nem programoznak bele sem az autonóm driving system-ekbe, sem a mesterséges intelligencián alapuló, sakkozó programokba."


Az durva, hogy úgy írják meg a kódot, hogy egy "if" sincs benne, pedig itt több százezer sorrol beszélünk.... :))))). Remélem te se gondoltad komolyan.

2020. júl. 9. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
LOL, nem. Nézz utána a neurális hálóknak, kb. 30 évvel vagy lemaradva az AI kutatás témakörében.
2020. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
50%
És szerinted a neurális háló, hogy működik? :DDDDDDDDDDDDDDDDD
2020. júl. 9. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Én tudom, te szemmel láthatólag nem.
2020. júl. 9. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:

Szerintem butaság a mesterséges intelligenciát rögtön a programírás kontextusában megemlíteni. Csak nézz körül, itt egy ma elég híres név: Tesla. Önvezető autókat fejlesztenek. Legalábbis próbálnak:


[link]


[link]


De, hogy ne csak a kissé felhypolt Teslától említsek forrást, mások is beálltak a sorba, ahol magyar fejlesztőket is foglalkoztatnak a témával kapcsolatban:


[link]


https://www.youtube.com/watch?v=hf59c8iy8BU


Ezzel csak arra akarok rámutatni, hogy egy úgymond teljesen "hétköznapi" dologról van szó, amin mérnökök/gépészek/fejlesztők/kutatók/nagy koponyák százai dolgoznak nap-mint nap, mégsem sikerült a mái napig "tökéletesre" fejleszteni. Amíg ez a tény fennáll, addig szerintem felesleges is arról beszélni, hogy egyszer majd valamikor a program saját magát fogja optimalizálni.


Eleve egy algoritmust számtalan módon lehet megközelíteni és megoldani, ennek az optimalizálását lefejleszteni pedig beláthatatlanul sok munka. Még akkor is, ha már vannak létező részmegoldások.


A probléma nem mindig technikai jellegű, sokszor van, hogy egyszerűen túl sok pénzt emészt fel egy-egy dolog teljes körű kikutatása és lefejlesztése, nincs akkora erőforrás keret a projektre. Így van, hogy értékes információk és szakemberek vesznek el a projekt csődjével, amit valamikor majd újra fel kell derítenie valaki másnak, talán másik cégnél, mert a céges titkokat, és a pénzt hozó kutatások eredményeit nem szokták minden nap elkürtölni az utcán.


És még sorolhatnál a felmerülő problémákat, de lényegében mindig valamilyen emberi tényezőre jutnék, ami akadályozza a technológia fejlődését. De ne térjünk el a tárgytól, egyszerűen nincs meg az az alaptudás, amivel belátható időn és megtérülő erőforráson belül meg lehetne oldani ezt a külsőleg egyszerűnek tűnő, de belülről már végtelenül komplex problémát.

2020. aug. 10. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:

Amúgy van már olyan AI ami kisebb programokat tud írni és sikeresen futtatni. Meg olyan is, amely a saját kódján tudott változtatni.


Amúgy a Tesla nagyon messze van az Önvezető autótól meg az AI-tól. Egyenlőre igazából csak adaptív tempómat + sávtartó illetve táblafelismerés, de ezt a KIA-m is tudja, mármint a tábla felismerést, ugyanolyan hatékonyan

2020. aug. 11. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!