Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen kottázó, zeneszerkesztő...

Bapego kérdése:

Milyen kottázó, zeneszerkesztő vagy virtuális hangszer programok vannak digitális zongorához?

Figyelt kérdés

Szeretnék venni egy digitális zongorát. Viszont a jövőben szeretnék zeneszerkesztéssel, zeneírással is foglalkozni.

Na most ezzel két kérdés is felmerült.

1. Van-e olyan program, mely, ha rádugom a zongorát a gépre, ahogy játszom, lekottázza a játszott darabot?

2. A zeneíráshoz a legjobb egy szintetizátor lenne jó, hiszen akár több 100 féle hangszer hangját is le tudja játszani. De a gyakorláshoz nem feltétlen.

Van olyan program mely, ha ugyancsak rákötöm a gépre a hangszert, virtuálisan más hangokat is lejátszik a zongorán keresztül? Pl. lenyomok a zongorán egy C-t és azt a számítógép egy hegedű hangján játssza le.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. okt. 30. 13:06
 1/3 anonim ***** válasza:

Szerintem neked erre van szükséged:

[link]

2017. okt. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A lekottázáshoz én is a MusicCore-t ajánlanám, azt nagyon sokan használják, megbízható, és több studioban is láttam már profiknál. Természetesen a legtöbb studio egyedi programokkal dolgozik, de ez is népszerű.


Magához a szerkesztéshez pedig Reason, vagy Cubase ami neked kellene.

A Cubase önmagában nem olyan jó sajnos. Rengeteg pluszt kell hozzá letölteni, amiknek irreálisan nagy a mérete és zabálják a hardvereket.

A Reason viszont sokkal több lehetőséget biztosít, főleg a valósághű kábelezési lehetőséggel.


A 2. kérdésedet kiváltja a 3-as. A szintetizátornál a beleépített hangszerek száma egyáltalán nem lényeges, mert a zeneszerkesztő programok ezt már szoftveresen megoldják. Illetve pont hogy csak az oldja meg! Ha a programba a zongora az alaphang, te pedig a szintin átállítod hegedűre, a program akkor is zongorával fogja felvenni. Az a lényeg, hogy konkrétan szoftveresen mit állítasz be, nem pedig, hogy a szintin mit csinálsz.

Mivel szoftveresen, és nem valós torzítókkal, stb akarod megcsinálni a dolgot számítógép kikerülésével, így gyakorlatilag teljesen elegendő egy akármilyen szintetizátor, aminek 2 lényeges pontjára kell figyelni:

1. Legyen MIDI Output (Mily meglepő :D )

2. A billentyűk érzékenyek legyenek a lenyomás erejére.


Ennyi.


Programnak még egy pluszt ajánlhatok, ami az FL Studio. Ez főképpen inkább indulásra és gyakorlásra jó, hogy megértsd a különböző pluginként betölthető eszközök működését, hogy melyik potméter állítása mit eredményez, stb. stb.

Utána már "komolytalan" program. BassHunter talán az egyetlen a világon akinek sikerült tisztán FLS használatával nagyot alkotni. (Ő nem használt semmi mást, csak azt) Bárki más aki szintén FLS-t használt a számainál, az is használt valami más programot pluszba. Szóval önmagában az FLS inkább csak induló gyakorlásra alkalmazandó.

2017. okt. 30. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Király, köszönöm a válaszokat! Nagyon sokat segítettetek. Persze jöhet még ötlet, ha valakinek van!
2017. okt. 30. 20:57

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!