Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozn...

Hogyan tanuljak meg programozni otthon?

Figyelt kérdés

Végeztem a vizsgaidőszakkal, és már úgy érzem eltelt annyi idő, hogy valami új dolog tanulásába kezdjek.


Régóta érdekel, gondolkodtam is azon, hogy ezen az irányon induljak el, de végül mást választottam.


Melyik program nyelvvel kellene kezdenem? Könyvek, weboldalak, youtube csatornák ajánlásának nagyon örülnék. (angolul is jöhet) Ha van valami tanácsotok, azt is szívesen fogadom.



2020. júl. 6. 20:39
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%
#7 ANTLR4-gyel tud generálni fordítót. Csak egy CF nyelvtant kell neki beadni bemenetként. Meg persze egy IDE-t készíteni. :D
2020. júl. 7. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim válasza:
48%
Ajánlatos először c vel kezdeni aztán c++ al és c# al utána javasprict python és java
2020. júl. 9. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell C-vel kezdeni. Lehet rögtön C++, de lehet akár Python. Python ma a legjobb tanuló nyelv, de ha az alapok megvannak érdemes C++ra átmenni, mert ott lehet megtanulni igazán programozni.
2020. júl. 9. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%
Vagyis javítom magamat. Nem muszáj átmenni, de ha tudni akarod mi megy a háttérben, hogyan működnek a fordítok, hogyan csinál gépi kódot, hogyan történik a memória kezelés...stb :). Python, C#, Java..stb egy csomó minden rejtve marad előtted és ha valóban érdekel a programozás valakit akkor muszáj. :)
2020. júl. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
C/C++ ban azért sem érdemes, mert nagyon gyorsan eljut a mutatókig, amit meg kell nagyon érteni, de nem fogja. És ez egy nagyon fontos rész. Főleg, ha van egy rossz helyre mutató akkor végezetes hiba. Például a szálkezelésnél.
2020. júl. 9. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
A pointerekben mi a nehéz? Ezt sosem értettem.
2020. júl. 9. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
46%

Elsőre nem fogja, nagyon sokat kell gyakorolni, hogy megértse mi miért. Nem is az elméleti réssze szoktak gondok lenni, az igazából 2 mondat és mindenki érti, hanem azzal, hogy használd, mikor használd, hogyan használd. Ha van egy rossz mutatód elszáll a program, főleg akkor ha már szállakkal is dolgozol, az a legnagyobb hiba. Amúgy a C++ mellé még ajánlom, hogy Assembly-t is tanuljon az ember, meg azt hogyan kell binárisan összeadni, kivonni, szorozni vagy bitmozgatást csinálni, a regiszterekkel megismerkedni, a CPU néhány utasításával..stb. Azért is, hogy csinálsz egy programot - lehet valami tök egyszerű is az elején például két szám összeadása - aztán beállítod, hogy asm file-t is megjelenítse debuggolásnál és láthatod, hogy debug módban, hogy néz ki asm-be a programod, végig tudsz rajta menni..stb. Sokszor így kell hibát keresni. Érdekesség: Ugyanazt a kódot debuggolt release módba is, teljesen más lesz, az optimalizálás miatt. ;). Illetve azok is érdekes dolgok, hogyha beállítod, hogy az object file-t is mutassa és a linkereket is (Főleg, mikor a header fájlokról tanulsz) - rengeteget lehet tanulni belőle, hogyha látod, főleg hibakezelést. Ezek mind mind kimaradnak a Pythonba tényleg.


Jó a Python, mint tanuló nyelv, de az arra, jó hogy megismerkedj az elágazásokkal, ciklusokkal, alapvető algoritmusokkal, fájlkezeléssel ... stb. Aztán, ha így is úgy is Pythonba maradnál, mert mondjuk tanuló algoritmusok felé vennéd az irányt, amit jelenleg ebbe a legjobb, akkor is érdemes átmenni a C/C++ nyelvre, már csak azért is, hogy megtud valójában mi történik a " háttérben ".

2020. júl. 9. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
Én a webfejlesztés alapjaival kezdtem, mindenkinek ezt ajánlom mivel könnyen sikerélményhez juthatsz. Magyarul is van pár tutorial az alapokhoz, youtubeon beírod TheHunTutorials
2020. aug. 13. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!