Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan tanuljak meg programozn...

Hogyan tanuljak meg programozni otthon?

Figyelt kérdés

Végeztem a vizsgaidőszakkal, és már úgy érzem eltelt annyi idő, hogy valami új dolog tanulásába kezdjek.


Régóta érdekel, gondolkodtam is azon, hogy ezen az irányon induljak el, de végül mást választottam.


Melyik program nyelvvel kellene kezdenem? Könyvek, weboldalak, youtube csatornák ajánlásának nagyon örülnék. (angolul is jöhet) Ha van valami tanácsotok, azt is szívesen fogadom.



2020. júl. 6. 20:39
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
97%

Minden héten felteszik a kérdést, leírom mi fog következni:


- valaki azt írja, hogy kezdj Pythonnal, mert ott könnyű látványos eredményeket elérni

- valaki azt írja, hogy C-vel kezdj, és utána könnyebb lesz

- valaki azt írja, hogy Pascallal kezdj, mert az tanulásra nagyon jó

- [vita alakul ki ezen]

- a legtöbben azt írják, hogy a könyvek elavulnak hamar

- azt mondja valaki, hogy fizess be valami online tanfolyamért

- más azt mondja, hogy ne fizess be tanfolyamért, mert a neten minden megtalálható ingyen

- [vita alakul ki ezen is]

- belinkelnek olyan oldalakat, mint a W3School tanulásra

2020. júl. 6. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
95%

:DDDDDDDD És ez tényleg mindig így van :D


Ki ne hagyjuk, hogy ha nem C-vel és Assembly-vel kezd, akkor már csak alja szakember lehet, és diploma nélkül nincs programozó, ugye... :D


[és vita alakul ki ezen is]


:D


Kössz a nevetést, jólesett!

2020. júl. 6. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
94%

#2, ha te csak assembly-t értesz és nem tudsz lyukkártyán végigsimítva debuggolni, akkor ne szólj bele a nagyok dolgába! :)


Viccet félretéve: kedves kérdező, miért/mit szeretnél programozni? Mi motivál? Szeretnél egy saját telefonos appot, egy csillogó, pörgő-forgó weboldalt vagy inkább egy vonalkövető robotot szeretnél összerakni és programozni? Esetleg van valamilyen olyan probléma vagy terület a választott irányodban, amihez segítség lenne a programozói tudás?


Ha jól értem, nem (feltétlen) ezzel szeretnél foglalkozni, inkább első körben csak belekóstolni egy kicsit, ahhoz pedig nem árt, ha olyan irányba indulsz el, ami érdekel, hogy viszonylag hamar legyenek kisebb-nagyobb sikerélményeid. Ez pedig valamennyire leszűkíti, milyen nyelvvel és merre érdemes indulnod.

2020. júl. 6. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
91%

Még az kimaradt, hogy pulpitus integrálszámítás, Fourier-transzformáció, Fuzzy-számítások nélkül nem lehetsz informatikus se, nemhogy programozó :D


Ha alapozás a terv, teljesen mindegy melyik nyelvbe ásod bele magad.

C++, C#, Java, Phyton stb. a változók, adattípusok, vezérlési szerkezetek nagyon hasonlítanak egymásra mindenhol.

Ha egy nyelvben megérted a logikát, az összes többiben is fogod.


Első körben én egyébként roadmapeket nézegetnék, és tutorialokat.

+ w3school

2020. júl. 6. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
9%
Tesómnak vannak ilyen ehhez kapcsolódó könyvei, hogy pl programozás mittomén milyen nyelven. A nyelv azok ilyenek, hogy C++ meg Turbo Pascal meg ilyenek. (Én nem vagyok ebben jártas; de tehát léteznek ebből könyvek.:))
2020. júl. 6. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
89%

O’Reilly könyvek w3 schools codeacademy igazából tökmindegy csak csináld. Aztán ha megvan a logika, elkezdheted az első pet-projekted és céltudatosan tudsz már keresni/gondolkodni a megoldandó problémákon.

Pl. egy sudoku feladat generátor, nyilván nem webshoppal kell kezdeni.


Ha ez megvan, gyere vissza. A szellemes kollégáknak sajnos igaza van, ebbe is bele lehet kötni, de végeredményében a lényeg, hogy csinálod.

2020. júl. 6. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem kezd azzal, hogy csinálsz egy fordítót és saját nyelvet találsz ki.
2020. júl. 7. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
67%
Kezdj az Algoritmusokkal. Pszeudo kóddal. Az univerzális. Bármely nyelvre igaz. :D probelma megoldva.
2020. júl. 7. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem java, vagy c#

Amúgy az #1-nek igaza van, jót nevettem.

Valójában bármilyen nyelvel is kezdd, el kell sajátítanod a programozás alapjait és elméletét, majd egy nyelvet is, ami nem könnyű.

Ha neked könnyebb úgy, vehetsz egy könyvet is emellé, ami a tematikát legalább megadja. A neten sok oktató videó is van, köztük a san franciskóból jöttem youtube csatorna, ahol teljesen ingyenes tanulhatsz.

2020. júl. 7. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
79%

Programozni ne könyvből akarj megtanulni.

Persze kell az elméleti tudás de azzal, hogy végigolvasod semmivel nem leszel előrébb. Ez olyan mint ha elméletben akarnál megtanulni úszni. Semmit nem érsz azzal ha bemagolod a szabályokat, ha a vízben nem megy.


Kezd azzal, hogy tüzzél ki magad elé célokat. (Lehetőleg ne túl nagyokat) és kezd el megvalósítani. Ha elakadsz akkor pedig ne itt vagy ismerősöknél próbálkozz hanem kezdj el keresni az interneten és "magadtól" megoldani a problémákat. Innentől ha megvannak az alapok akkor már sokkal könnyebben menni fog ha más nyelvre van szükséged.

2020. júl. 7. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!