"Machine learning" tanulásához mit ajánlotok?
"Pedig kell ... Sőt!"
Csak te azt nem érted meg, hogy nem egy ML engineer-ről beszélünk. Olyan mintha egy sportot csak profi szinten tudnál értelmezni. Tehát vagy csinálja napi 6-8 órában az edzést vagy sehogy. Pedig igenis vannak átmenetek és ahhoz, hogy hétvégén lemenj a haverjaiddal játszani valamit, ahhoz nem kell a napi 6-8 óra edzés. Ahhoz a szabályok ismerete kell.
"Régen volt olyan, hogy Programozó matematikus - Na ott sokkal többet tanultál, mint most Programtervező informatikusként"
Ez amúgy ebben a formában nem teljesen igaz. De ez más téma.
Azért lett átnevezve elsősorban, mivel a szakirány az ELTE-n nagyjából matek szerint lett felosztva, és még az A-ra eladható, hogy programtervező matematikus addig a B és C szakirányra nem, mivel ott lényegesen kevesebb matek van. De ez tényleg mellékes.
"sosem leszel igazi fejlesztő és sosem fogsz igazából mesterséges intelligenciával komolyabban foglalkozni"
Csak sok esetben nem azért kell a könyvtár, mert én tovább akarom fejleszteni, hanem mert az alkalmazásomba szükséges, de nem kell ennek lennie a főszakterületemnek. Pl. egy ismerősöm elsősorban mobil appokkal foglalkozik és nem igazán foglalkozott komolyabban ML algoritmusokkal, nagyon alapokat tud csak, viszont kellett egy applikációt fejlesztenie, amibe szükséges volt egy Ml algoritmus, ezért megtanulta használni, amihez nem kellett matek.
"Ez viszont nem olyan téma, ami hobbi"
De, lehet hobbi. Minden lehet hobbi, csak meg kell érteni, hogy sosem lesz belőle több.
Nekem hobbim a mikrokontroller programozás. Szeretek vele játszani, mivel tök látványos dolgokat lehet egész gyorsan összerakni. De ennél jobban nem szeretnék vele foglalkozni, és ez is fényévekre van attól, amit ténylegesen egy beágyazott rendszerek fejlesztő csinál.
"de ez semmire se elég sajnos"
Játszani elég, és ezt szeretne a kérdező.
"ezzel orvos leszel? Nem."
De a kérdés nem is arra vonatkozott, hogy ML engineer akar lenni a kérdező. Nem is arra vonatkozik, hogy profi legyen.
Azt kérdezte meg, hogy mit nézzen, hogy jobban értse, és kifejtette, hogy hobbi szinten érdekli, nem pedig pálya választásként.
Az orvosos példád szerintem pont ezért nem jó.
Ha tényleg orvosi területhez szeretnéd hasonlítani, akkor inkább arról lenne szó, hogy kiírja a kérdező, hogy mit nézzen ahhoz, hogy jobban értse mondjuk az emberi koponya felépítését és csak azt, mivel más nem érdekli. Erre pedig te jönnél és azt mondanád, hogy ne azzal kezd, hanem mondjuk a lábbal, mert az anatómiának fontos része a láb is.
Amúgy az orvosi példa azért sem tetszik, mert te az éles helyzetet - a műtétet - a fejlesztésnek veszed, itt meg nem erről van szó, hanem egy hobbiról.
Itt azt kell megérteni, hogy ezeknek a területeknek vannak elszeparálható részei, amiket bizonyos fokig külön-külön is el lehet sajátítani.
Mellesleg nekem azért nagyon abszurd ez "csak matekkal együtt lehet és anélkül soha", mert olyan ismerősöm is van, aki elsősorban egyetemi oktató, de középiskolában szakkörön matek nélkül - mivel középiskolában még sok mindent nem tanultak - próbálnak ki algoritmusokat. Ez pedig nagyon jó kedv csináló, hogy valaki ezt a pályát válassza.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!