Mit kell tudni ahhoz, hogy valaki mérnökinformatikus elsőéves hallgatóként gyakornoki pozíciót szerezzen?
Szeptemberben kezdeném a mérnökinformatikus szakot az Óbudai Egyetemen. Nem duális képzésre jelentkeztem, mert úgy látom nincs túl nagy szabadság abban, hogy hol dolgozhatok. Informatikai szakgimnáziumba jártam, ahol foglalkoztunk már hálózatokkal és programozással is, viszont programozással otthon is foglalkoztam már többet.
Itthon Youtuberól és Udemyről tanultam Javat, C#-ot és Pythont, ebben tanultam meg az alapokat. Saját projecten még nem dolgoztam, de ha ránézek x sor kódra, akkor el tudom dönteni mi mit jelent, emellett foglalkoztam MySQL-lel, értem hogyan működnek az adatbázisok. Egyelőre semmilyen web frameworkot nem kezdtem el tanulni, viszont mostanában WPF-et tanulok, mert érdekel.
Értelemes válaszokat várok, nem konkrét leszúrást, hogy ez semmire sem elég. Arra lennék kíváncsi, hogy ezeken kívül mit tudok tenni, hogy nagyobb eséllyel kerülhessek be helyekre. LinkedIn-en már néztem budapesti gyakornoki pozíciókat, de gondolom azért azoknál a követelményeknél specifikusabb is van.
Miért ne lenne rá idő? Annyival több tennivaló van az első félévben a többi félévhez képest?
És akik duális képzésen vannak, hogyan dolgoznak akkor végig mellette 3.5 évet?
"És akik duális képzésen vannak, hogyan dolgoznak akkor végig mellette 3.5 évet?"
Akik duális képzésen vannak, azok nem 12-13 hetet vannak húzamba az Egyetemen, hanem pl 6 hét gyakorlati helyen 6 hét az Egyetemen. :) Az megint más dolog, és az is más dolog, amit Te szeretnél.
Óbudait csináltam én is, bár már 8éve végeztem. ;)
Eyyetértek: Gyakornoki állásra véggzós hallgatókat várnak a cégek és az első félév kemény lesz.
A többi is, csak épp az első félév a felpörgésről fog szólni. Pár példa:
-Mindig is 4,5 fölötti átlagom volt, gondoltam hát most leszek 3-4es, mert nehéz hely. Frászt, izzadtam a kettesekért, hármasokért. :D
-Anno, az érettségi tananyaga soknak tűnt nekem. No de az mostantól félévente lesz. Megduplázva. Szigorlatokat nem számítva. ;)
-Nem utolsósorban: Ha megrántják egy tárgyból a csoport 60-80%-át akkor nem veszitek újra az anyagot, hanem gyenge volt a felhozatal és ennyi, megyünk tovább, aki nem tartja az iramot, az majd jövőre újra próbálhatja. (proból engem megvágtak -> instant +1év, amit végül nem bántam meg, de szerencsére végül csak OOP-ből buktam elsőben)
Igaz neked már van előképzettséged, de egyrészről lehet így még át is kell idegzódnie dolgoknak (pl OOP irányelvek alapján programoztál? ) másrészről, regeteg egyéb tárgy van. (pl matekok, villanytan, stb)
Tehát első félévben semmiképp se javaslom a melót. Mégha neked végül jöval könnyebben is megy majd mint nekem ment, légy inkább óvatos ezzel.
Utána pedig inkább klasszikus melót, ne gyakornokit keress, mert a végzettséged miatt (is) eltudsz menni valahova rendszergazdának vagy hasonlónak, de gyakornoknak nehéz lesz bekerülni bárhova is. (mert a cégnek is az a célja, hogy 1-2szemeszter alatt összeismerkedtek aztán tudjon felvenni rendes állásba)
#6 - #7
Értem köszönöm a választ :)
#6 Ha arra gondolsz, hogy értem-e az OOP működését, akkor igen, szerintem ez alapvető is. Az egyéb tárgyak közül a matek/fizika/elektronika jellegűektől félek, de nyilván ezekhez alapból úgy is állok hozzá, hogy biztosan többet foglalkozom vele emiatt, hogy biztosan ne legyen gond.
Igen, úgy értettem az OOP-t.
Jónak ígérkeznek az alapok, de én továbbra is óvatosságra intelek. Nehogy két ló közé essél.
(ha pl OOP tárgy neked már megvan tudásilag az jelentős könnyebbség, elismerem, sok erőforrásom ment el arra az egy tárgyra is)
További kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!