Programozás, kiégés?
Az lenne a kérdésem elsősorban olyan fejlesztőktől, programozóktól akik 10-20 éve foglalkoznak fejlesztéssel, megmaradt-e ugyanaz a motiváltság mint pályájuk elején.
Pár éve dolgozom fejlesztőként, de mostanában úgy érzem, talán nem ebbe az irányba kellet volna mennem. Ilyen hamar kiégtem volna? Az anyagi biztonság miatt egyelőre félek más irányba nézni. Gazdaságinformatikusként végeztem /logisztika szakirány/ lehet érdemesebb lenne váltani?
Minél szarabb fejlesztő vagy, annál könnyebb kiégni.
Ha jó vagy, akkor határ a csillagos ég gyakorlatilag.
Elég nehéz kiégni pl. ha milliós fizetésed van és full rugalmas munkaidőben dolgozol bárhonnan a világon távmunkában.
Szerintem nálad nem is a kiégés a jó szó, inkább menet közben rájöttél, hogy nem ez érdekel. Első körben keresd meg, hogy mi érdekel valójában. (Aztán hogy megéri-e váltani, azt már neked kell tudni.)
Kiégni egyébként full profik is tudnak, akármennyit keresnek is vele. Vannak, akik például a szakmájuk csúcsán állnak, kapkodnak érte a megrendelők, betegre keresik magukat, mégis inkább elmennek fele pénzért valami egész mást csinálni, mert abban lelik örömüket. (Konkrét eset, ismerősi körből.)
"kapkodnak érte a megrendelők, betegre keresik magukat, mégis inkább elmennek fele pénzért valami egész mást csinálni"
Hát igen, ha ugyanennyiért tudnék ilyen könnyen mást csinálni, akkor holnaptól csinálnám is.
"Elég nehéz kiégni pl. ha milliós fizetésed van és full rugalmas munkaidőben dolgozol bárhonnan a világon távmunkában."
Persze, de ha te ülsz bent, és viszed a hátadon, amit a milliós fizetésű rocksztár kolega nem tud, mert video chaten nem olyan kényelmes, meg úgysincs ma épp, akkor viszont könnyű :D
"Informatikusként rengeteg munkalehetőség van. Nem csak programozás."
Nem tudom kik pontoztak le, de biztos nem ilyen irányban végeztek.
Nos én arra céloztam, hogy olyan helyen is ellehet helyezkedni, ahol nem CSAK programozni kell. De vannak olyanok is, ahol egyáltalán nem kell, csak használni a szoftvereket.
- Rendszergazda
- Ipari környezet (plc, robotok, teszterek)
- Mikrovezerlők
- Robotok (pl ABB, KUKA : nem csak kódolva kell programozni, sőt kódolva is izgalmasabb, mint a gép előtt ülni és mondjuk Java alkalmazasokat írni!)
- Lehet webes irányba is menni.
- Ha olyan céghez mész, ahol agilis szoftverfejlesztési modell van (általában mindenhol, ha nem akkor hagyd ott!!!), akkor rengeteg különféle pozíció van, ahol nem csak programozni kell.
- Villamos irány, ugyanúgy iparban
- Egészségügy (tovább kell tanulni) - pl egy agymutetnel: mar nem csak orvosok vannak, sőt kevesebb orvos. 1 fizikus, 1 informatikus, 1 idegsebesz = kész a műtős csapat
- biztonságtechnika (etichal hacking...stb)
- Nyitsz egy infós boltot, webshopot, saját vállalkozást.
- Oktatsz
Rengeteg lehetőség van ezen kívül is. Informatikus MINDENHOVA KELL!
A motiváltság egészen biztos, hogy változik az évek múlásával.
Te egészen biztos, hogy nem égtél ki.
Pár év alatt ez lehetetlen.
Az viszont lehet, hogy vagy sosem érdekelt igazán ez a fajta munka, vagy olyan jellegű feladatokat osztanak ki rád, amiben nincs sikerélményed.
Szerintem csak az tud hozzászólni aki ugyan ebbe a helyzetbe lépett / vagy van, mint te.
Na szóval….én 12 éve vagyok az IT szakmában. Már általános 8-ik osztályába kezdtem programozni, informatika, műszaki órákat nagyon szerettem. Érettségit, műszaki területen, felsőfokút pedig informatikus mérnökként végeztem. A tanulmányaim alatt, egészen mostanáig szoftvereket fejlesztettem, diákoknak, ügyfeleknek…Ezek az idők alatt plusz még más szakirányok után is érdeklődtem, folyamatosan fejlesztettem magam, a piaci trendekhez viszonyulva. Sok cégnél megfordultam már…és arra jöttem rá, hogy legyen az startup, vagy multinacionális cég, ha nem jutsz magasabb pozícióra, akkor alul maradsz mindig, viszont mindig lesznek olyan emberek a munkáid során, akik leakarnak taszítani, hátbaszúrni….többször a kiégés fenyegetett, mert csak pakolták rám a munkát. Ekkor kezdtem el azon gondolkodni, hogy váltsak-e munkahelyet….de akkor teljesen más területre, nem szoftverfejlesztés, programozás…inkább felmondtam, mint, hogy tovább dolgozzak a meglévő cégnek. Igazából már a kiégés 1,2 szakaszában voltam. Sajnos az is lehet, sőt biztos, hogy olyan cégeket fogtam ki, akiknek a dolgozó megbecsülése helyett fontosabb volt a minél több profit szerzése. Ezután találtam egy olyan céget, ahol IT igazgató pozíciót töltöttem be…ez volt az a pillanat, amikor rendszergazdai feladatok mellett, vállalatirányítási rendszereket kezdtem fejleszteni cégen belül. Ez érdekes volt számomra, és új nézőpontot adott arra, hogyan is lássam, hogyan motiváljam magam. Viszont, ugye, aki jó, tehetséges, több mindenhez ért, azt akkor annak több feladatot is lehet adni. Akkor megint elkezdtem a motivációmat elveszíteni…Arra jöttem rá az évek során, hogy neméri meg, csak tapasztalat szerzés végett, más cégeknek robotolni. Ha jóvagy abban amit csinálsz, akkor próbálj meg céget alapítani, de előbb legyen ötleted, és utána kezdj bele.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!