Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » ELTE programtervező informatik...

F Ed kérdése:

ELTE programtervező informatikus esti tagozaton, vagy fél éves JAVA programozó képzés?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

véleményeket szeretnék kérni, mi lenne a jobb döntés számomra.

28 éves vagyok, IT szektorban dolgozom, programozáshoz annyi közöm van, hogy excel makrók írásával google segítséggel elég jól boldogulok, valamint online JAVA kurzusokon képzem magam, kezdő vagyok, alapokat értem, nagyon egyszerű programokat (pl.: számológép) tudok írni. Végzettségem közlekedésmérnök.


A dilemmám: Jelentkezzek ELTE prorgamtervező informatikus esti tagozatra, amit munka mellett tudnék csinálni (bár a 320 órás szakmai gyakorlat a későbbiekben még nem tudom hogyan lenne megvalósítható munka mellett), vagy itacademy (soterline) 6 hónapos (200 órás) gyakorlat orientált junior JAVA képzésre?


Két fő paramétert kell még tudni: Az ELTE-s szak 3 év (ha nem csúszok) és durván 1,8 millió Ft összesen, a bootcamp 6 hónap és fél millió Ft.

Megéri szerintetek ennyi idősen elmenni még alapképzésre és 6x annyi időt áldozni rá?


Egyébként nem csak JAVA nyelv érdekel, szívesen tanulok bármilyet aminek bármi értelmét látom (fősulin a Matlab nem teljesen volt ilyen).

Olvasom hogy diploma nélkül nehezebb elhelyezkedni programozóként, valaki meg azt mondja nem a papír számít. Nekem ugye van közlekedésmérnök diplomám de nem épp releváns.

Szóval nagy a különbség időtartamban és költségben a kettő között, az ELTE árából egy alap + egy haladóbb fél éves képzést is eltudnék végezni, kérdés azzal mennyire rúgnék labdába a munkaerő piacon.


Köszi előre is a válaszokat.



2019. szept. 23. 14:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

ELTE prog-info estiben, teljesidos allas mellett felejtos, ha a fo cel a hasznalhato tudas felszedese. 3 even at vert izzadnal, hogy csuszas nelkul elvegezd, es akkor ott allnal a diplomaval a kezedben, es legalabb meg 1 evet bele kene fektess, hogy legyen hasznalhato, gyakorlatias tudasod is, amivel mar bevallalnanak junior poziciora. A 3 ev tananyaganak meg legalabb 40% olyansmi, amit te valoszinuleg sosem tudnal alkalmazni, nem tudnal olyan szinvonalu cegekhez bekerulni, ha most kezded az egeszet.


Megneztem a 6 honapos kepzes tematikajat. En garantalom neked, hogy ennyi ido a nyelv alapjainak elsajatitasara sem lesz eleg munka mellett. Nyelv alapjai = kb ennek a konyvnek az anyaga: [link] Ha erre a konyvre forditanad a 6 honapot, sokkal elobbre lennel, mert hiaba magyarazzak majd el 1-2 mondatban, hogy mi a NoSQL, ha nincs idod hasznalnod es hamar el is felejted.

2019. szept. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
67%

Kérdező,


Paramétereid alapján sem a fél éves Java bootcamp-et nem ajánlom (egyszerűen kevés), sem pedig a 3 éves proginfót (túl sok és hosszú). Leginkább szerintem egy programozó képzéssel járnál jól (nem OKJ, hanem valamilyen erre szakosodott suli, Codecool, Greenfox), de ezek is teljes embert kívánnak. Munka mellett sajnos ez is kiesik.


Viszont amit kevesen tudnak, hogy Udemy-n 10 USD-ért vehetsz akármilyen kurzust, csak ki kell várni az akciókat (kb. 2-3 hetente vannak). Ha ebből becsülettel végig csinálsz és alaposan megértesz mondjuk 5-10 darab, minium 10-20 órás Java kurzust (csakis a legjobb értékelésűeket válaszd 4.7 csillag felett), az alapoktól indulva folyamatosan orientálódva (mondjuk EE, SE, ME vagy Spring stb.) és további gyakorlásba bele teszel pár száz órát, akkor elég gyorsan fel tudod építeni a szükséges Java programozási tudást mindenféle extra tanulmány nélkül és nagyobb tandíj nélkül. (pár tízezer / max százezer forintból többet megtanulhatsz magáról a nyelről mint az egyetemen)


De persze nem beszéltünk még akkor algoritmusokról, verziókezelésről (pl. git), build környezetről (pl. maven, gradle), rendszerismeretről (pl. Linux, Windows, Docker, Kubernetes), CI/CD-ről stb. Szerencsére ezeket is pont ugyanilyen 10 dolláros kurzusokból fel tudod szedni, bár tény, hogy nagy kitartás kell hozzá.


Megj.: Matlab helyett inkább a Python + SkLearn + Numpy + Pandas nyelvet/libeket ajánlanám.

2019. szept. 23. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
80%

Nem azzal van a baj, hogy ennyi idősen. Hanem, hogy az eltén proginfó szakot csak pár % ember végzi el.Persze erről sumákolnak a tanárok. Szinte biztos a csúszás, ha meg még fizeted is akkor kérlek ne. Elavult az anyag, nehéz is, munka mellett meg főleg.


Az intenziv tanfolyamokon jobban megtudod tanulni ha van szorgalmad. De semmiképp se a JAVA-val kezd.

2019. szept. 24. 05:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
18%
Elte estit semmiképp nem javasolnám. Ha felsőoktatás, akkor munka mellett inkább valamelyik levelező BSc képzés, akár vidéki egyetemen, akár Budapesten. De mivel van már egy műszaki diplomád, online kurzusokkal, tananyagokkal is eljuthatsz olyan szintre, amivel fel fognak venni junior fejlesztőnek. Udemy-t mondta valaki, javaslom még böngészd az edx-et, coursera-t, udacity-t is, utóbbinál ha amúgy is fizetnél, a nanodegree programok közül is jó lehet neked valamelyik.
2019. szept. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%

Munka mellett felejtsd el, számológépet meg kb 2 hét progalap után tud bárki írni, szóval nem releváns.

200 órás képzés az nevetségesen kevés, normális bootcampben 1 hónap alatt tesz bele az ember annyit (én legalábbis kb annyit pakoltam bele egy hónapban) és 1 év után érzem azt, hogy a junior szintet megütöm végre.

2019. szept. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
93%
Mondjuk a junior szint az inkább normális képzés után 1-2 év munkatapasztalat. Amíg nincs munkatapasztalatod, addig pályakezdő vagy.
2019. szept. 25. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Én az ELTE felsőoktatási szakképzését csinálom, 2 éves, az utolsó, 4. szemeszter végig gyakorlat. Akik ránéztek nálam tapasztaltabbak az órarend összeállítására, azok mind dicsérték, hogy ez jó alap. Hátrány, hogy ebből nem indítanak estit, de határozottan több szabadidő van, mint Bsc-n és nem kábítanak matekkal. A második félév már kőkeményen a programozásról szól.
2019. nov. 4. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
köszi a válaszokat, hasznos
2019. dec. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim válasza:
100%

Kedves #7 válaszoló!

Meg tudnád osztani kérlek a felsőoktatási szakképzés órarendjeit? Neptunban a mintatanterv tárgyait keresve csak annyit ír az időpontokról, hogy lásd bővebb órarendi információ. Tudom hogy ezek változnak, de azt szeretném látni hogy jellemzően mennyire kompakt, hány napra szórják szét, lehet-e mellette félállásban dolgozni, mivel állásom és egy diplomám már van. Köszönöm!

2020. jan. 21. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

#10 mi is szeretnénk tudni, hogy mikor vannak óráink, rendszerint utolsó pillanatban tudjuk csak meg.

[link]

Mi innen néztük ki az időpontokat, mikor felvettük az óráinkat, mert a Neptun kész katasztrófa.

Szerintem van egy nap, ami főként előadásokról szól, aztán jönnek a gyakos napok, elszórva több napon, vegyesen egy-két előadással, pénteken már csak gyakorlat van, de ott csak pár gyak van és sokan nem szoktak már péntekre felvenni(én sem).

2020. jan. 21. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!