Milyen programmal lehet normális fotókat nagyon sokféle effektek megemlékezés?
"Esetleg van ilyen Grafikusképző tanfolyam, vagy ilyesmi?"
Kérdező, mondták már neked, hogy totál élhetetlen vagy? Ha valami nagyon érdekel, annak utánamegyek és pont. Az ilyen fokú önállótlanság nagy hátrány az életben - kreatív szakmákban meg végképp.
Persze, vannak tanfolyamok, kérdés az, hogy mire jók és mennyire valók neked. Az OKJ-ktől például az az elvárható maximum, hogy papírt adjanak. Az, hogy használható alaptudást is kapj, amivel el tudsz valamerre indulni, ritka, mint a fehér holló (és teljesen tanár és sulifüggő).
Másrészt kérdés az is, hogy NEKED mire van szükséged. Pl. milyen szinten állsz rajzzal? Számítógép használattal?
Igaza van Tabakinak, rengeteg mindent el lehet sajátítani autodidakta módon vagy minimális segítséggel (pl. rajzórák magántanárnál). Ha nem létfontosságú, hogy papírod legyen, simán jobb megoldás, mint formális oktatással szívni.
A harmadik dolog, ami szerintem fontos lehet, hogy bár a tehetséget meg a szaktudást nem pótolja, nagyon sok grafikus dolgozik digitalás rajztáblával: [link] Így már tisztul a kép?
A negyedik, amit Tabaki kolléga már említett: NEM effektekről van szó. A képszerkesztő programok kizárólag eszközöket adnak, NEKED kell megtanulni őket használni, ahhoz, hogy a kívánt hatásokat el tudd érni. Ami sokkal, de sokkal összetettebb dolog, mint instán rácseszni egy filtert egy képre. Szóval ha egy Photoshop vagy Illustrator gagyinak tűnik, nem azért van, mert gagyi, hanem mert te, babám, nem tudod használni őket...
Hm... Ami azt illeti, tulajdonképpen létezik olyasmi, amit te elképzeltél, nevezetesen a 𝑡𝑒𝑚𝑝𝑙𝑎𝑡𝑒. Ez eddig nem azért nem került szóba, mintha szívatni akarnánk, amiért a számodra ismeretlen területen nem találtad meg a megfelelő szakkifejezést. Nem véletlen, hogy ilyen nehezen zökkent át az eszem kereke erre a vágányra, ugyanis ez a műfaj nevezhető talán a legkevésbé alkotó eszköznek. Tulajdonképpen mások által legyártott, kész kompozíciókat kapsz, amelyeket a készítőik -- hol pénzért, hol ingyenesen -- szerkeszthető formában tesznek közzé. Tehát újraírhatod a szövegeket, elmozdíthatod a rétegeket, saját elemeket rakhatsz be, stb., kellő iparkodással úgy átrendezheted az egészet, hogy a saját anyja/apja sem ismer rá. Nézegess bele a találatokba, hogy lásd, miről van szó:
Meg kell mondjam, nekem az a véleményem, hogy tisztességes grafikus legfeljebb igen nagy hajszában fanyalodik ilyesmire. Neked ettől függetlenül hasznos lehet, mert egyrészt meglátod, hogyan épül fel egy szerkesztés (és ennek nyomán remélhetőleg végleg búcsút intesz annak a téveszmének, hogy az ilyesmi egyetlen „effekt” berántásával előállítható), másrészt, legalábbis néhány részlet esetén eltanulható fogásokra is felfigyelhetsz.
Úgy tűnik, a kérdésed iránti érdeklődésed mára megcsappant, úgyhogy nincs értelme tovább csócsálni a témát. Annyi haszna mindenesetre volt, hogy magam is kedvet kaptam a hasonló firkálgatásra, ne úgy mondjam már itt az okosakat, hogy ki sem próbálom. Én nem használok fizetős programokat, ezért a Photoshop-Illustrator páros helyett a jóval kisebb tudású Gimpet és Inkscape-et használtam, de a kísérleteim esetleges gyengeségeit ne ennek tudd be, hanem a trehányságomnak:
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!