Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Nem indul a Mozilla, hogyan...

Nem indul a Mozilla, hogyan javíthatnám meg?

Figyelt kérdés

Egy régi gép, amit ritkán használok, de néha azért kell, most is kellene. Még windows xp 2-es akármi van rajta, nem értek a frissítgetésekhez. Amire kellet, eddig jó volt.


Ma bekapcsolnám, de nem megy rajta a net, mert egyáltalán nem akar megnyílni a mozilla. Rákattintok, kiírja, hogy hiányzó parancsikon, és tallózással kereshetném.

Lent a tálcán, fent a képernyőikonon, de a start menüből sem indul, mindenütt ezt írja ki.


Fájlkeresőbe beírtam, hogy firefox.exe. Ki is hozott valamit, a windows\prefech mappában van valami ilyen, csak egy szám is van a nevében és a végén ".pf". Fogalmam sincs mi ez, mindenesetre ez nem indul, nem lehet megnyitni, ezzel is baja van a gépnek, és más találta nem volt firefox.exe-re.


Szerintetek mi történhetett, és hogyan indíthatnám el???



2018. márc. 23. 09:20
 1/6 anonim ***** válasza:
Megszűnt a Windows XP támogatottsága.
2018. márc. 23. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Én azt tudom, de nem a windows nem indul (szerencsére), hanem az internet, a Firefox!!!!
2018. márc. 23. 09:30
 3/6 anonim ***** válasza:

"2017 márciusában, ha Windows XP vagy Windows Vista operációs rendszert használt, akkor böngészője automatikusan az Extended Support Release (ESR) verzióra frissült. Ha meglátogatja a mozilla.org weboldalt, hogy letöltse a Firefoxot, a weblap felkínálja a Firefox 52 ESR-t.

A Firefox 52 ESR 2018 májusáig fog biztonsági frissítéseket kapni a XP és Vista operációs rendszereken, de új funkciók már nem lesznek elérhetők. Továbbra is megkapja a fontos biztonsági frissítéseket, de más funkciót vagy frissítést nem. Semmi mást nem szükséges tennie."


[link]

2018. márc. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Sem a windowst, sem a firefoxot nem frissítgettem, amit tudtam, kikapcsoltam. Windowst azért, mert egyrészt úgy tették anno a gépemre..., másrészt mert tudom, hogy régi, és nincs hozzá semmi plusz, nem értek hozzá, de ezt tudom.

Firefoxot meg azért nem frissítgettem, mert általában úgy szokott lenni, hogy mindig ami újabb verzió, az az ilyen régi windows vackokon már nem működik, ezért voltam úgy, hogy a régi verzió abból is biztosabb, és ha valami frissíteni akart, inkább lelőttem.


De ez, hogy így minden előjelzés nélkül egyszerre csak nem indul, ez durva.

Nem indul a mozilla, ergo nincs net a gépen, akkor hogy varázsolhatnék, vagyis tölthetnék le újabb akármiket a netről vagy erről a mozilla oldalról, hogy ideig-óráig még menjen?

De most komolyan?

2018. márc. 23. 10:11
 5/6 anonim ***** válasza:

Hármas vagyok. Ott a link, töltsd le másik gépre (mondjuk ahonnan most netezel), másol át pedrájvra, távolítsd el xp-ről a hibás firefoxot, másold át a pendrájvról a telepítőt és telepítsd fel.

Nem a frissítés miatt idéztem, hanem hogy képbe kerülj, és ha figyeltél volna, láttad volna, hogy a "Firefox 52 ESR" kell neked, és akkor értetted volna a linket is. Szelektív olvasással ez nem megy

2018. márc. 23. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Megint én. Androidos telómmal simán leszedtem...

Amúgy nem működik a gépeden az Explorer? Azzal is leszedhetnéd.

2018. márc. 23. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!