Miért kell ilyen gyakran újabb oprendszert kiadni? Nem lenne okosabb megoldás egy JÓ rendszert összedobni, és annak az életciklusát kimaxolni ahelyett, hogy évente adnak ki hibákkal teli vackokat?
Ami vagy igaz, vagy nem. Mióta követem az informatikai híreket, azóta rendszeresen felröppennek olyan híresztelések, hogy nem lesz több Windows. Már az XP után is volt olyan hír, hogy a M$ felhagy a Windows-vonallal, és egy alapjaiban új rendszert épít. Most meg a hírverés miatt kellett valami nagyot mondani, érzik, hogy gyengül a piaci részesedésük, és mindet bevetnek, hogy újra erősödjenek.
Le merném fogadni, hogy pár év múlva lesz itt Windows 11, vagy 12/13/14/20, attól függően, akkor hány verziót ugranak át.
Ez az "utolsó Windows" elképzelést meg úgy gondolták, hogy innentől már csak a meglevő Win10-et fogják folyamatosan, rendszeresen módosítgatni, foltozgatni, alakítgatni. Hogy aztán ez mennyire lesz így életképes?...
Véleményem szerint ez fogja betenni a kaput a windowsnak. Lassan a linux disztók el fognak jutni arra a szintre hogy játékra is lehet őket rendesen használni, és akkor a windows piaci részesedése jelentősen csökkenni fog.
Nekem legalábbis ez a tippem.
A fogyasztói társadalomról azt gondoltam még a szocialista időkben, hogy ott kielégítik a fogyasztói igényeket. Hogy a banánt nem kell protekcióval, pult alól megszereznem, hanem csak bemegyek a boltba, s megveszem.
Tévedtem. Ennek a rendnek az az alapja, hogy fogyassz. Költsd el a pénzed. Ha kell, hanem. Nem kielégítik az igényeidet, hanem olyan dolgokat erőltetnek rád, amire nincs is szükséged. Ezt lehet szelíd tukmálás is, de erőszakos sem ritka.
A Microsoftnak egyetlen jó rendszer a bios. Azóta mindegyik csak gányolás.
Ha jót adnának ki, sokkal kevesebbet vennének meg az emberek, mert működik a régi is.
Az első gép, amivel munkát végeztem 16 mb-os RAM-mal rendelkezett, a videokártyában 1 mB volt. És működött.
Az a Photoshop, amivel most is dolgozom 1 GB alatt el sem indul.
A világ fejlődik, kellenek a nagyobb tudású gépek. Legalábbis azt gondoljuk. (Szerintem a „fekete-afrikai” törzsek vidáman elvannak internet, telefon stb. nélkül, de még ház, szék, asztal sem kell nekik. S azért az is élet.)
Macitosh gépeken is dolgoztam. Akkor még az Apple adott magára, s nem adott el, csak komplett gépet, oprendszerrel. Minden alkatrész gondosan ellenőrzötten érkezett a gyárba. Csak fix, megbízható beszállítóval dolgoztak, s csak tesztpadon ellenőrzött, hibátlan gépet adtak el. Könyv sem létezett hozzá, ami a felhasználót abban segítette volna, hogyan lehet belenyúlni a rendszerbe, megváltoztatni a gyári beállításokat (mint pl. a proci húzása).
A PC-ben az összes alkatrész esetleges. Vagy a bolt pakolja össze, vagy üzemek, de sokkal kisebb gondossággal. Így olcsóbb, de megbízhatatlanabb. Így a gányolt gép és gányolt Windows szépen egymásra is talál.
"A Win10 maga a vizuális holokauszt. A 80-as években színesebb és részletgazdagabb felhasználói felületeket írtak."
Azért hülyeségeket ne beszéljünk már. A DOS 8 színére gondolsz, a Mac OS 16-jára, vagy az Amiga Workbench 32-jére?
"Na és persze abszolút nem testreszabható. Van pár sablon, ami közül választhatsz, de mindössze ennyi."
Hülyeség 2.0. Nem csak a gyári megoldások léteznek, én magam is szerkesztettem a sajátomat. OK, nem tud mindenki programozni/designolni, de az "abszolút nem testreszabható" barokkos túlzás.
"Miért nem lehet egy rendszert végre jól megcsinálni?"
Már megcsinálták, Windows 10-nek hívják.
#4: Már rég eljutottak arra a szintre, csak mivel a Linuxos piac kicsi, ezért a nagy címeket nem fogják Linuxra kiadni. De ha mostantól minden játék Linuxra is kijönne, süvítve hagyná le a Linux részesedése a Windowsét.
#4: Igen, a fogyasztói társadalom az, ahol a termelők bármi áron rá akarják sózni a terméket a potenciális vásárlókra. Akkor is, ha arra nincs szükségük. Egy profitorientált vállalat meg arra törekszik, hogy minél többet eladjon a termékéből. Ez által nem érdekük, hogy valami tartósan is használható legyen, illetve érdekük, hogy újabb és újabb termékeket adjanak el azon felhasználóknak is, akiknek egyébként a régebbi termékük is bőven megfelelne.
De azért cumizzanak pacit, na.
A számítógépek fejlődése nagyrészt ma kimerül abban, hogy az operációs rendszer ugyanahhoz a feladathoz, amit eddig adott erőforrásból meg tudott valósítani, ahhoz most ennek a többszörösét igényli. Na meg abban, hogy amit az egyik verzióból forradalmi újításként kivesznek, azt az új verzióban forradalmi újításként bevezetnek.
#5: A DOS 16 színt használt, de ez még minidg több, mint a Win10 3 színű betöltő képernyője, a csempék ikonjai - meg a rendszer ikonjainak a többsége - kereken 1, azaz egy színt használ, + a háttérszín. Ha nem lenne háttérkép beállítva, még a C64 GEOS felülete is tetszetősebb lenne, mint ez.
"az "abszolút nem testreszabható" barokkos túlzás."
Oké, de ha leszámítjuk a buherátorokat, a felhasználók maradék 99,9%-a számára ez nem túlzás, hanem tény.
"Már megcsinálták, Windows 10-nek hívják."
Gyanítom, akkor te valami egészen mást hívsz Windows 10-nek, mert amit annak hívnak, az egy hibáktól hemzsegő, tökéletestől a lehető legtávolabb levő förmedvény.
#6: Ha pedig a boltban szénné égett kenyeret kapj, akkor süss kenyeret otthon, az a megoldás. Ha rossz a műsor a tévében, akkor csinálj te magad tévéműsort! Ha pedig szellős a házad, akkor építs fel te magad egyet!
Kérdező, nekem meg tetszik a Win10 dizájnja. Na, most akkor mi van? Kinek van igaza?
G.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!