Meddig érdemes várni a Windows 10-re való átállással? Megéri egyáltalán mostanság? Van igazság a híresztelt kémkedésben, vagy baromság az egész?
Több hónap után a végleges verzióval jutottam el oda, hogy kipróbálom virtuális rendszeren. Tetszik, tetszik, de a tapasztalat azt bizonyítja, hogy friss operációs rendszerre nem érdemes hamar váltani, ha nem akar az ember sok fejtörést okozni magának.
Vannak driverek, utánanéztem, de tartok kipróbálni élesben - meg aztán nincs kedvem komplett újratelepítést végezni egyelőre, mikor nemrég raktam újra a 8.1-et. A sima frissítés kizárva, látom, mennyi kérdést szült csak ezen az oldalon és máshol is.
Hallottam, hogy talán már jövő hónapban kijön valami Service Release 1. Erre úgy lehet gondolni, mint egy rendes SP1-re?
Nem lehet kikapcsolni az automatikus biztonsági frissítéseket. Legalábbis egyelőre. Ez nem visszalépés valamelyest a MS-tól?
Valamint, egy majdnem teljes egyoldalas útmutatót is elolvastam arról, hogy miket érdemes kikapcsolni, ha nem akarja az ember megosztogatni a gépét/WIFI-jét másokkal, meg hogy kémkedjen utána a rendszer. Bevallom, sose érdekelt ilyesmi idáig, mindig felesleges paranoiának találtam. De azért mégiscsak szemet szúrt. Van ebben valami, vagy szükségtelen aggódni? Nem tartom valószínűnek egyszerűen, hogy boldog-boldogtalannal megosztana mindenemet a W10, az engedélyem nélkül.
Első sorban az átállás a gép maximális teljesítményének kisajtolása miatt érdekel. Játék szempontból a DX12 még nem aktuális.
Tudom, hogy ezer meg egy ilyen kérdés van, de érdekelne a véleményetek.
Én még nem raktam fel. Egészen addig várok amíg stabil nem lesz. Sajnos emiatt tapasztalatot sem tudok megosztani, de remélem nem bánod hogy kommenteltem.
Igazából maga a Google is gyűjt minden vacak adatot az emberről, az új Windows is ezt teszi. Gondolom nem adja ki harmadik félnek, csak megtartja magának.
Köszi a válaszokat.
#1 - Nem, nem bánom, hogy írtál attól, hogy te nem raktad fel. :D Mint mondtam, vélemények érdekelnek. Véleménye pedig mindenkinek van.
Mindkettőtök válaszában lehet valami, miszerint valamennyi szolgáltató adatokat gyűjt - ha meg ki is adják, azt az átlagember valószínűleg, nem tudja meg. Nem kell ahhoz összeesküvési elméleteket szőni, hogy tudjuk, hogy amit az ember feltölt a netre (legyen az akármilyen rövid gondolat FB-n), annak nyoma marad valahol. Kis hal vagyok én a vízben mondjuk, hogy bármi titkolni- vagy félni valóm legyen.
Ezekkel az információ tárolásokkal nem is az a baj, hogy személy szerint megjegyzi pl. a facebook hogy Kovács Pista épp mustáros nokedlit rágcsál kedd délután 14 óra 33 perckor.. nem vagyok nagy összeesküvés elmélet fanatikus, de bizonyos tényeket ismerek. A CIA kijelentette, hogy kifejezetten örül, hogy már létezik egy globális adatbázis az emberiségről, amit senkinek nem kell személy szerint irányítania, hisz az emberek elmondanak magukról mindent (facebook).
Nem tudhatjuk, hogy a Windows "globalizációs" programja mit takarhat, de nem lehetetlen hogy egyben azért is, mert így mindenkiről tudnak majd mindent.
Ez persze nem azt jelenti hogy jajj jajj gonosz emberek, összeesküvés elmélet, illumináti gyíkember 9gag elpoénkodjuk nagyszemről van szó, csak érdemes mindentől függetlenül elgondolkodni az ilyesmin, és csak a tényeket figyelembe venni.
A kémkedés témában nehéz hozzászólni, mert ...
Valóban volt ilyen EULA, azoknak akik Windows Insider program keretében INGYEN Windows 10-et telepítettek. Viszont nincs semmilyen infóm, hogy ez benne lett volna a sima upgrade vagy friss W10 telepítőben. Aki meg vállalta az ingyen rendszert, az vállalta a folyamatos tesztelést, amiben benne van, hogy az MS utolsó bit rezdülését is figyeli keresve a bugokat. Mivel mostantól nem lesznek hivatalos szerviz csomagok updattel simán jönni fognak a javítások is. Teszem azt az SD kártyára program telepítése elég kevés PC usert érint. Szóval szerintem megéri, de csak tiszta telepítéssel.
De ilyenre korábban is volt ezek szerint példa. Tehát továbbra sem hinném, hogy átlagemberként van okom bármitől is tartani. Nincs kedvem híresztelések (és ki tudja, mennyire igaz háttérsztorik) miatt minden újratelepítésnél még 2 órát elvacakolni azzal, hogy letiltogatok dolgokat, beállításokat. Sose használok számomra lényegtelen szolgáltatásokkal telepakolt Windows-verziókat (7 Ultimate és társai), megelégszem a Home-mal, esetleg Pro-val W10 esetében.
Nem mániám, hogy "az újabb az feltétlenül jobb", de tény, hogy többnyire tetszik a Windows 10 abból, amit láttam belőle. Tehát talán egy SP1 kiadása után érdemes volna váltani? Vagy ti várnátok hónapokat?
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!