Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ez Vírus? Ha igen, mit kéne...

Ez Vírus? Ha igen, mit kéne tennem?

Figyelt kérdés

A laptopom már egy ideje nagyon furán viselkedik. Leginkább azt vettem észre, hogy lassabb minden, alig akarja elindítani a Google Chrome-ot, de bármi más böngészőt egyből elindít. Egy játékomat egyáltalán nem tudom elindítani már (lefagy a Steam és kilép csak CS:GO-nál) és pár napja észrevettem nagyon különös mappákat a C: és D: meghajtókon:


D:-n

92fa84cccbe5c3d09f2f2c

546e74ec5ffec4f185c69505b0

12214eaed68b4f716f487d


C:-n

16e763f27b3e39c01df978e3758419


Összegezve az operációs rendszerem nagyon lelassult és minden átlagos dolgot sokkal lassabban csinál, valamint a vírusírtóm folyamatosan ki van kapcsolva és még csak visszakapcsolni se tudom és letölteni se újat vagy jobbat.

(Win 8.1 op rendszer)



2015. júl. 27. 02:53
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem eleg egyertelmu a valasz...
2015. júl. 27. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha virusirtot se tudsz letolteni/felrakni,probalj rendszer-helyreallitast,stb...

Ha ugy se allt helyre,huzd ujra a Windowst (formazd le a merevlemezt mielott ezt megtenned).


Onmagaban a mappak nem lennenek gyanusak mivel a Windows Update ideiglenes mappai neha neha hatramaradnak,ezek neznek ki igy.


Esetleg meg egy dolgot tudsz csinalni,ha van egy gep ami szamodra elerheto es Avast! antivirus van rajta,csinalhatesz egy Avast Rescue Disket (pl. egy pendrive-val) ,majd azt bootolva boot-ideju vizsgalatot hajtanal vegre.


Ha ezutan sikerul barmit is csinalni,toltsd le a Malwarebytes Anti-Malwaret,futtass egy alapos vizsgalatot (vagy valami hasonlo neve van),pipald be a rootkit scant.


Valamint Hitman Pro-t is futtasd.

Ha ezek se segitettek,probald meg az Eset Online Scanner-t,legvegso esetbe ugyebar amint mondtam,Windows ujrarakas a merevlemez formazasa utan.


Ha sikerrel

2015. júl. 27. 03:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 belapus ***** válasza:

Időnként a Windows Update után is maradnak ilyen betű-szám kombinációs mappák, bennük i386 és amd64 nevű mappákkal.

Tehát ez nem jelent feltétlenül vírust.Sokkal inkább az, hogy a vírusirtód nem indul automatikusan, sem manuálisan.

2015. júl. 27. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Eredeti Windows? Ha nem, használj linuxot inkább. Mivel ez vírus lehet. A mappák az update mappái, de a lassulás és lefagyás az valami féreg lehet.
2015. júl. 27. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Operációs rendszer eredeti, a mappák pedig üresek, de megnyitni sem tudom és ha próbálkozok vele, kiírja hogy rendszergazda engedélye kell, de azután is csak lefagy egy darabig és kilép a Sajátgéppől.


Nem tudom, hogy mit tehetnék, de meg szeretném oldani a problémát anélkül, hogy az egész rendszert újra kelljen telepíteni.

2015. júl. 27. 14:10

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!