Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a legjobb ingyenes...

Melyik a legjobb ingyenes vírusirtó program?

Figyelt kérdés
Jelenleg Avast-ot használok, van jobb ennél?

2015. ápr. 8. 17:21
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem hagyd meg az Avast-ot.
2015. ápr. 8. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Igazából az Avast egy fos, már ha szabad így fogalmaznom. Kb. minden elmegy előtte. Még az Avira is jobb nála.

Inkább valami fizetőset keress, amit tudsz törni (ESET), vagy resetelni (Kaspersky). Utóbbi a legjobb, mert azt még törni se lehet :)

2015. ápr. 8. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Tört védelemmel ugyan olyan f.s lesz egy jó vírusirtó mint magába az Avast...


ESET/NOD újságos kóddal használd!

2015. ápr. 8. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Lajos54 ***** válasza:

Érdekes módon ez a kérdés úgy hetente 2-3 alkalommal megjelenik... Pedig olyan gyakran azért nem jönnek újabb vírusirtók.

Amúgy azzal értek egyet, aki szerint a tört programoknál még az Avast is jobb. Nem csak azért, mert "tisztességesebb" a használata, de gyakran a kiherélt programok már önmagukban hordozzák a vírusfertőzés veszélyét. Feltört NOD32-vel szívta meg nemrégiben egy közeli ismerősöm: frissítés címén letöltött egy nagy rakás trójait a gépre, kirámolva aztán belőle minden elmentett jelszót és egyebet. Nem csak jóindulatú emberek forognak a neten...

2015. ápr. 8. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Az ESET mostanában egyébként is elenged egy csomó dolgot maga mellett, ha meg csak sima antivirusod van, akkor ne is csodálkozz.

Egyébként meg ugyan olyan megbízható töréssel az ESET, meg anélkül, de ha olyan nagy lelki problémákat okoz egyeseknek a törés, akkor ott van az olyasmi, mint a T-Nod, vagy a Minodlogin, ami kódokat keres és illeszt be a vírusirtóba. Akinek meg ez is gondot okoz, az ne bízzon az újságos kódba se, hanem legyen paranoiás, hogy pont az ő gépe, meg az adatai kellenek mindenkinek és vegye meg jó drágán a kódot. Erről ennyit.

2015. ápr. 8. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 Lajos54 ***** válasza:

Ez is egy nézet...

De nem kell paranoiásnak lenni, elég egyszer megszívni amúgy rendesen.

De ha nem hiszed el, hogy léteznek erre-arra a neten olyan tört verziók (különféle programokból), amibe eleve bele van építve a "kis gonosz" elkérhetem neked az ismerősömtől a linket, ahonnét letöltötte azt a bizonyos "víruskeresőt", aztán próbáld ki.

Az adott gépen az első "frissítés" után (ami természetesen nem a valódi helyről töltődött le) olyan mennyiségű és ráadásul komoly trójai jelent meg, amit amúgy csak hosszú idő alatt lehetett volna begyűjteni.

De egyébként is, javaslom Neked, ne is használj semmiféle vírusvédelmet, hiszen az csak a paranoiásokat veszélyezteti, Te pedig láthatóan nem vagy az :)

2015. ápr. 8. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Akárhogy is ócsmárolják én a Panda Free mellett állok:)


Mellé egy Malwarebyte's Antimalware

2015. ápr. 9. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Lajos54: Jó, most erre azt tudom neked mondani, hogy vigyázni kell és nem felelőtlenül letöltögetni egy rakat hülyeséget, és neten se úgy kell rákeresni, hogy ".... CRACK FREE DOWNLOAD".

Nekem eddig semmi problémám nem volt az ilyen letöltésekkel, persze nyilván azért, mert vigyáztam és nem eszetlenül töltögettem le minden szart.

Ami meg a trójaikat illeti, én megcsináltam azt, hogy ilyen tört vírusírtókat "kívülről" megvizsgáltam, vagyis pontosabban a gépet, miután telepítve és frissítve lettek. Egy fizetős Kaspersky-vel lett tesztelve, ami át lett alakítva portable verzióvá és igen, le volt frissítve az adatbázisa, nem volt tört és nem talált semmit. Ennyit erről, meg a paranoiáról. Egyébként tartok vírusírtót és nem azért, hanem mert néha én is belefutot egy-két olyan weblapba, ami ártalmas adatokat tartalmaz.

2015. ápr. 9. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
A Pandáról meg inkább nem mondok semmit. Azt hiszem, hogy az egyik Hactivity-ben láttam azt, hogy feltörték a központi vezérlését, szóval azt a legkönnyebb meghackelni, sőt gyakorlatilag olyan, mint ha fal helyett egy függöny lenne, amin simán átmehetsz.
2015. ápr. 9. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!