Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux felhasználók! Melyik...

Linux felhasználók! Melyik disztribúciót használjátok és miért? Kinek melyik vált be a legjobban?

Figyelt kérdés
Mivel erre a kérdésre objektíven nem lehet felelni , ezért tapasztalatokon alapuló szubjektív válaszokat kérnék , ha lehet:)

2014. okt. 27. 18:21
1 2
 11/15 anonim válasza:

én kb. 2 éve kezdetm el ismerkedni a Linux-szal. kezdetem az Ubuntuval, majd a Kubuntuval, amik nem voltak rosszak, de valahogy nem fogtak meg. pl. zavart, hogy telepítés után mindent nekem kellett feltelepíteni terminálból (Java, Flash Player, stb).


Azóta a LInux MInt 13 majd 17.et használom, többé kevésbé elégedetten. Lassan belakom, azóta win7 nem nagyon ment a gépemen (bár az is fent van. Amúgy a gépem egy kb. 6 éves Compaq noti, Celeronnal és 2 GB. rammal. Nem lassabb, mint az asszony új Sony-ja i3-al és 2 GB rammal.

2014. okt. 28. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Das Ubuntut használok, pontosabban 14.04.1-et. Ezt szoktam meg, a parancssort, illetve erre találok számomra fontos alkalmazásokat és nem utolsó sorban nagyon stabil és a t-mobil netem is indul róla.

Korábban, 3 évvel ezelőtt kizárólag openSuse-t favorizáltam, az ubi például akkoriban meg sem állt mellette. De volt egy fordulat a suse-nál ezzel nagyon elrontották a rendszert. Azonnal leszedtem mint Linus a kislánya laposáról és ubit tettem helyette. Most viszont ismét a suse lenne a legjobb választás de ezt a debián ubit már nagyon bejárattam....

2014. okt. 30. 02:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

Nekem van egy őskövület számítógépem amelyet hobbi-kiszolgáló szervernek használok, Ubuntu Server LTS fut rajta, parancssoros környezetben. A kiterjesztett támogatási időszak miatt szerveren preferálom az Ubi LTE megoldását, és az intenzív közösségi támogatást is hozzá. A Debian alapú parancssort pedig megszerettem az évek alatt :), és olyan stabil az egész, mint a beton :)

A "mindennapi élethez" használt gépemen OpenSuse 13.1 fut, ami már RPM alapú, így kicsit az újdonság értékével hatott, de rendkívül meg vagyok vele elégedve, mind teljesítménye mint stabilitása mind hardverkompatibilitása mind szoftveres tárháza terén. GNOME környezettel telepítettem, de kísérleti jelleggel van fent 2 másik grafikus környezet is (XFCE, Enlightenment).

2014. okt. 30. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Több mint 10 disztribúciót kipróbáltam már , eddigi tapasztalataim alapján a Debian alapúak váltak be legjobban ,ami pedig a felületet illeti , nekem a KDE és az XFCE áll kézre leginkább. A laptopomon Linux Mint-et KDE-vel , a régi közel 10 éves gépemen Xubuntut használok. Kényelmes a használatuk , telepítés után majdnem mindent maguktól felismertek , szinte mindegyik programot tudtam telepíteni terminálból (bár ez a többi linuxra is igaz),gyors , stabil és igényes. Régebben sokat játszottam játékokkal is , ma már csak ritkán , de ez már úgysem probléma , mert a régebbi játékok - ahogy az egyik válaszoló már írta - futnak wine vagy playonlinux alatt. Nekem fontos a testreszabhatóság is, ebben pedig az egyik legjobb a KDE , ami szinte a végletekig testreszabható.
2014. nov. 16. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nekem a kezdetektől fogva a SUSE Linux, /opensuse/rendszer jött be. Természetesen volt dolgom többet jobban megismerni mint pl. a Debian-t v. Ubuntu-t és társait de végül mindig a legnagyobb kedvencet a Suse-t tettem vissza. Voltak nehéz időszakai amikor pl egy ubuntu sokkal használhatóbb volt akkor az ment egy ideig. Mindig kerestem azt a disztrót ami alapból tetszetős, könnyen kezelhető és tele van tömve rengeteg hasznos funkcióval, beállításokkal és nem utolsó sorban megbirkozik a hardvereimmel is. Különösen tetszik benne a telepítő, a superuser mód, a konzol letisztultsága és az ablakkezelő. Egyszerűen itt jobban el vagyok konzolon mint ubival, valamint sokkal stabilabb, de ez utóbbi nem minden kiadással volt így. Szóval egy szó mint száz hiába mondják hogy a SUSE Linux egy böhöm nagy állat és úgysem használom ki, pont ez az amiért szeretem. Valamint pl. ha valaki Windowsról áll át vagy mellett van, akkor KDE alatt még annál is jobban ellesz ez alatt és még ráadásul szebb is. Jelenleg a Leap 42.2 fut KDE plazmával, teljesen meg vagyok elégedve vele. Remélem a következőkben is így fog maradni. És még valami, hogy pl. laptopon ami mindennapi munkára, irodára, multimédiara kell jobbat nem is tudok elképzelni ennél.
2017. febr. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!