Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Linux felhasználók! Melyik...

Linux felhasználók! Melyik disztribúciót használjátok és miért? Kinek melyik vált be a legjobban?

Figyelt kérdés
Mivel erre a kérdésre objektíven nem lehet felelni , ezért tapasztalatokon alapuló szubjektív válaszokat kérnék , ha lehet:)

2014. okt. 27. 18:21
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

debian+xfce: nem kell nekem csilli-willi videóörlő 3D effekt, meg helyettem gondolkodó ÁPdét, csak használni akarom a munkához.


archlinux: x11 szigorúan eltávolítva, stabilabb a működése mint a debiannak, ilyeneket futtatok armel és armhf processzorokon.

2014. okt. 27. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Szerintem azért a gép teljesítménye is közrejátszik a rendszer kiválasztásában , pl puppy linux 10 éves gépen is jól fut , új gépekre meg nem igazán való.
2014. okt. 27. 18:41
 3/15 A kérdező kommentje:
Én manjaro használtam xfce-vel , bár még viszonylag kezdő vagyok.
2014. okt. 27. 18:42
 4/15 A kérdező kommentje:
*Manjarot
2014. okt. 27. 18:42
 5/15 anonim ***** válasza:

Egy Xubuntu van a gépemen, stabil, szép és tetszik a szoftver-összeállítása- ugyanis nincs szükségem a LibreOfficera, elég a Goffice, leszedni meg nem célszerű az előre telepített szoftvereket stabilitási okoból. A wine, illetve a playonlinuxszal meglepően sok programot lehet futtatni.

Van egy régebbi gépem, azon Lubuntu van, kicsit fapados a kinézete, viszont alig fogyaszt memóriát, és olyan mint a szikla, atomstabil.

Az is szempont, hogy milyen könnyen találni hozzá segítséget ha elakadok, és mivel az Ubuntu család a legelterjedtebb, bőven van leírás/fórum magyarul.

A LinuxMintet amikor utoljára próbáltam, nem sikerült magyarítani a LibreOfficet és a Gimpet, nem tudom hogy most mi a helyzet. Mivel nem csak én használom a gépet, ez elég fontos.

Nemrég kipróbáltam az openSUSE 13.1-et, elképesztóen jó, még tanulmányozom, hogy a parancsok miben különböznek, nagyon kacérkodok vele.

2014. okt. 27. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Rendelkezésre állnak online szolgáltatások ehhez (google drive , vagy az azt koppintó one drive). Libreofficet egyébként szeretem , régen windowson is azt használtam.


12 disztrót próbáltam ki , most ott tartok hopgy az erősebb gépemre ubuntu 14 lts (64 bit) került , a régi gépemre linux mint cinnamon (32 bit). Mint-nél nálam nincs ilyen probléma , minden magyarul van. Igazából mindegyik disztró jó , és mindnek megvannak az előnyei és a hátrányai a többivel szemben. A Manjaroval (xfce) is szimpatizáltam , de végül otthagytam , mert mindig volt vele valami gond pl egy frissítés miatt elment a hang , vagy a az egész net ,természetesen az is közrejátszik , hogy még csak kezdő vagyok , de inkább olyan rendszert használok ami minden téren tetszik nekem ( ubuntu család , opensuse)

2014. okt. 27. 19:00
 7/15 anonim ***** válasza:

Egy jó darabig egy Slackware alapú disztrót használtam, a Salixot, fluxbox ablakkezelővel. Nincsenek ikonok az asztalon, nincs start menü (jobb klikk az asztalon, úgy jön elő), a letöltött programok nem jelennek meg azonnal, sok programot csak parancssorral lehet indítani, szóval nem kezdőknek való. Viszont olyan mint a villám, egészen elképesztő. Ha csak egyedül használnám a gépet, lehet hogy megmaradok mellette.

Nehéz választani a sok disztró közül, nagyon jók.

2014. okt. 27. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Manjaro nem azért szállt el mert kezdő vagy, ha elolvasod az ismertetőjét, azt írják, hogy még béta fázisban van (valahol a 0.8 környékén járnak), csak az alapok véglegesek. Én is várom mikor érik el az 1.0-át, mert egyébként tényleg jó.
2014. okt. 27. 19:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem vagyok biztos benne , de szerintem lehet ugyanazt a csomagkezelőt használja mint az opensuse , asszem rpm-et (vagy nem). Bár attól függetlenül , hogy nekem a deb csomagkezelős disztrók tetszenek inkább , a Manjaro ígéretesnek tűnik , a leendő stbail verziót mindenképpen kifogom próbálni.
2014. okt. 27. 19:49
 10/15 Tom Benko ***** válasza:
Jelenleg ArchLinuxot. Igazi házikedvenc - meghálálja a törődést. Asztalon XFCE, mert rühellem a PBS-t. Sokáig UHU-t használtam, amíg be nem lasssultak, mint a füves csiga, de próbáltam már Slackware-t, SLAX-ot, Ubuntut (na, az volt a legrövidebb ideig telepítve), Puppy-t, DSL-t, és természetesen LFS-t.
2014. okt. 28. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!