Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mit szóltok a Crunchbang...

Mit szóltok a Crunchbang Linuxhoz?

Figyelt kérdés

Engem nagyon meglepett (jó értelemben). Debian Stable (!) és működik rajta minden... egy igazi kis "óriásölőnek" (giant-killer) tűnik.

Az Ubuntu repóit (tárolóit) használja, a flash egyből működik rajta... nagyon szimpatikus kis cucc, kellemes meglepetés.



2014. máj. 11. 11:28
1 2
 1/17 Tengor ***** válasza:
93%
Jól látom, hogy az utolsó kiadás egy éves, azzal szemben, hogy korábban félévente jött ki friss verzió? Ez nem túl jó jel...
2014. máj. 11. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Mire utal ez? Haldoklik a distró?

...

2014. máj. 11. 20:29
 3/17 Tengor ***** válasza:
Igen. Május 6 óta a hivatalos oldalon nincs is új post.
2014. máj. 11. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

Sajnos.


Tapasztalataim:

A felület feketesége nem igazán tetszett, de kb. sikerült Gnome 2-esre átalakítanom a felületet és világosítanom a színeit, így már nagyon jó.

A Debian Stable az szerintem nagyon sokat ér ebben a disztróban és az is, hogy egy csomó mindent segít feltenni az OS.

Kár lenne ezért a kis disztróért, mert eléggé működőnek tűnik.

Nekem pl. alapfeltétel a Skanlite nevű szkennelő program és a Crunchbengre könnyedén telepíthető, valamint egy régebbi dvd-t (gyári Fire in the Sky) is simán le tudtam vele játszani. (Az Ubuntu-variációkon, Scientific Linuxon képtelen voltam.. "encrypted dvd-nek" írta ki ezt az eredeti filmet és egyszerűen megállt a tudomány, még a Vlc sem tudta elkezdeni a filmet, a plugin(ok) telepítését sem lehetett megoldani.


A Suse lett volna még nagyon jó és tetszetős linux OS, de sajnos problémáim akadtak vele.

Az Ubuntu, Mint variációk közül meglepő módon a Kubuntu tűnt számomra a leghasználhatóbbnak.

A PcLinuxOS - a nagy kedvencem - sajnos, telepítés után sötét ablakkal indul el. (x.org hiba, AMD Radeon HD 6870) Így sajnos kiesett, pedig a linux megismerése és megszeretése vele kezdődött.


Anno két fizetős változatot is megvásároltam legálisan (Mandriva Powerpack 2011, Zorin OS Ultimate), nekem úgy tűnik, mindkettő használhatatlan. A Zorin az totál bughalmaz :-), a Mandrivával 1-2 kisebb probléma van (ami talán az én hibám is). Pedig jó lett volna a Mandriva.


Mageia 4 egészen jónak tűnik nekem, de a Canon MP 250 multifunkciós készülékemmel egyszerűen képtelen vagyok szkennelni (Mageia 4) alatt. "Device I/O hiba".

2014. máj. 11. 23:08
 5/17 A kérdező kommentje:

A Debian Stable-t (Debian 7.5) látom az igazi oprendszernek, de ahhoz egyelőre még kevés a tudásom, ismeretem.

Abba nem találtam hibát, annál csak én voltam a "hiba", a kockázati tényező. :-)

Ubuntuék viszont nagyon konzumcuccoknak tűnnek nekem (tele vannak hatásvadász és felesleges elemekkel... én már kinőttem az ilyesmiből).

2014. máj. 11. 23:10
 6/17 Tom Benko ***** válasza:
Esetleg tegyél egy próbát a Manjaroval. A Crunchbang eredetileg azért készült, hogy az Ubunturól lefaragjanak minden csicsát, de sajnos kissé leállt a projekt.
2014. máj. 12. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Nem kell tartanom az Arch-tól? Viszonylag kezdő vagyok.


A Crunchbang feketesége elsőre eléggé nyomasztó, de sikerült kissé színesebbé tennem.

A Debian Stable nagyon sokat ér, a jövőben majd még azzal teszek egy kísérletet (7.5 Wheezy).


Crunchoz nagyon jók a tárolók, minden megvan bennük, ami nekem kell.

Telepítés után először csak lestem, hogy mi is ez? Ez egy kész oprendszer? :-) Először csak a nagy feketeséget láttam belőle.


Talán BSD-alapú lesz a következő Crunchbang változat. Ez a gyakorlatban mit fog jelenteni? Nehezebb lesz használni?

2014. máj. 13. 00:20
 8/17 Tom Benko ***** válasza:
Nem kell tartanod. Csak egy kis angoltudás kell a telepítéshez. A Manjaro installere meg teljesen önjáró, hagyományos módon történik. Az egyetlen lényegi különbség a többihez képest, hogy azonnal a legfrissebb csomagokat kapod, mivel azokat röptében húzza le a netről, szóval egy ötéves installerrel is a legfrissebbet telepítheted, nincsen szükség a telepítés utáni frissítgetésekre. Csomag pedig eléggé sok van hozzá, különösen az AUR-ban.
2014. máj. 13. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Én egy nagyon öreg (128MB-os, Celeron) gépre akartam felrakni a Crunchbanget, mert állítólag elfut rajta. Hát nem futott, rettentő lassú volt, végül úgy belefagyott (többször is), hogy öröm volt nézni.


Aztán felraktam rá egy csupasz Debian stable-t (a Debian oldalán lévő netinstalt), és utána rádobtam egy Fluxbox ablakkezelőt, és vidáman fut rajta.

:))

2014. máj. 15. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

A Crunchbang marhajó kis cucc lenne, de nálam néhány nap után nem enged root-ként bejelentkezni... nem fogadja el a beírt root jelszót... úgyhogy kilőve.

(XFCE felületet tettem rá)

2014. máj. 16. 21:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!