Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Crunchbang magas CPU használat...

Crunchbang magas CPU használattal mit tudok kezdeni?

Figyelt kérdés

Sziasztok.

Gépem:

i845GV-ITE8711 (Socket 478) Alaplap

Intel Celeron 2.00 GHz processzor

DDR 1 Gb 266 MHz RAM

Intel 82845G/GL/GE/PE/GV 64 Mb videokártya

Maxtor 6B200P0 200 Gb HDD

Erre került rá a CrunchBang Linux 11 "Waldorf" 32-bit op. rendszer.

Nagyon pozitívan indult, a telepítés meglepően gyors volt, de aztán akadt egy nagy problémám:

A processzorhasználat normál esetben nagyon alacsony, de amint megnyitom a böngészőt, vagy akár csak egy kisebb programot, vagy egyszerre több mappát, felmegy 96-100%-ra, és jó néhány másodpercbe telik, mire ismét lemegy normálisra (addig, ugyebár nem tudok semmit sem csinálni).

Ezzel mit tudok kezdeni?

Köszönöm előre is.

Kezdő Linuxos vagyok.



2014. ápr. 2. 19:19
 1/8 anonim ***** válasza:
jobban jársz ha 30 ezerért veszel egy netezős gépen használtan amiben van 2 magos proci meg leglaább 2-3 giga ram. gyenge a procid azért magas a cpu kihasználtság... apróbb feladatok is megölik.
2014. ápr. 2. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Fizeted az új gépet?
2014. ápr. 2. 19:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nem csodálom, hogy zabálja a gépet. Régi kernel van már benne. A 3.2-es nekem is leterhelte a gépet. Szerintem kezdőként jobban jársz egy Manjaroval (openbox elsősorban). Ez is Arch alapú, de felvannak előre telepítve a kódekek, flash, java, stb. Nekem ez volt az egyetlen linux, ami nem fejjel lefelé jelenítette meg a webkamera képét alapjáraton. Hasonlóan

felhasználóbarát, szinte kulcsrakész a Linux Mint xfce.


A linuxoshoz bőven jó ez a gép, ne hallgass laikusokra.

2014. ápr. 3. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Akarom mondani linuxhoz.


Archbangen nem kísérleteznék kezdőként kernelfordítással. Ha esetleg valami gebasz van és nem indul a rendszer, akkor nem tudsz vele mit csinálni.

2014. ápr. 3. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Felakasztom magam...

Ugyanezzel a konfiggal, először kipróbáltam:

Linux Mint 13, az rossz volt, ajánlották Puppy-t, az rossz volt, ajánlották Xubuntut, az rossz volt, ajánlották Lubuntut, az rossz volt, ajánlották Ubuntut, az rossz volt, ajánlották meg a Mintet, az megint rossz volt, most jött a Crunchbang, most meg a Manjarot ajánlják (nem csak te!)!

2014. ápr. 3. 17:15
 6/8 anonim ***** válasza:
Mint 13 az pocsék, de én a 16-ra gondoltam.
2014. ápr. 3. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
el kell fogadnod hogy a géped régi hardver és meg ízasztja egy alap rendszer is. ezzel nem tudsz mit kezdeni sajnos . a celeron cerkák meg hogy is mondjam iszonyat gyengék voltak már annak idején is.
2014. ápr. 3. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Tom Benko ***** válasza:
Miyen DE? Mert az a 64MB nálam még XFCE alatt is néha kevés. Minimalizálj: böngészőnek Midori vagy Epiphany, WM legyen Fluxbox, a téma is minimalista.
2014. ápr. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!