Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel-ben szeretnék számolótáb...

Excel-ben szeretnék számolótáblát létrehozni, de nem megy! Hogy tudnám ezt kialakítani?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy Off2007-esem van. A feladat annyi lenne, hogy vannak árak, xx Ft, és vannak tételek, amik yy db. Na már most; a cellaformázásnál ugyi lehetőség van a számok mókolására, hogy milyen formátumba kerüljenek. A ft-os tételek oké-k. Tudom őket szorozni, osztani, minden..Viszont! A Db-okat nem tudom kialakítani! Mert, ha beviszem szövegként, ugye azokkal nem lehet számolni. Ha meg számként van jelen, a db eltűnik..ÉS nekem kell a db a szám végére! Már próbáltam mindenféleképpen. Beírtam yy db, semmit nem csinál. Aztán cellaformázás - szám - egyéni, átír egyik, letilt, hogy nem lehet. Sugó megnyit végig túr és nagyon megutál, még újat sem tudok létrehozni, nemhogy meglévőt módosítani!! Segítség!! Help! Nagyon fontos lenne! Köszi előre is!
2008. júl. 26. 18:42
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A darabszámot tartalmazó cellán jobb klikk > tulajonságok. A kategóriánál kiválasztod, hogy egyéni, majd a formátumkód mezőbe (amiben alapértelmezett Normál felirat van) beírod az alábbit (ahogy itt van, idézőjellel stb.)

# ##0" db"

És te csak a számot írod be, a db-ot ő oda fogja írni, illetve csoportosítja ezres rendszerben (tehát ha 1522-t írsz be, akkor azt fogja kiírni, hogy '1 522 db') Ha nem akarod az ezres csoportosítást, akkor az első kereszt után vedd ki a szóközt, és akkor '1522 db'-ot fog írni.


Amúgy a formátumkódba az alábbi dolgokat írhatod:

0 - kötelezően megjelenő érték

# - nem kötelezően megjelenő érték

Ez a kettő az alap.

azaz, ha a formátumkód 0000, akkor bármilyen számot írsz be, azt négy számjeggyel írja ki, tehát ha 12-t írsz be, akkor a cellaérték 0012 lesz.

A # pedig általában a csoportosításnál használható, lásd a kérdésedre a választ.


Emellett lehet a n - nap, a h - hónap, az é - év [az angol megfelelőt is érti, d, m, y] és még sok más, a súgóban a formátumkódra keresve megkapod.


Amit a formátumkódban " " közé írsz, azt változtatás nélkül, mint "szöveg" jeleníti meg. Tehát pl. ha beírod:

"Érték: "# ##0",- Ft"

akkor ha a cellába számot írsz, mondjuk 15213-t, akkor a cellában az alábbi jelenik meg:

Érték: 15 213,- Ft


Remélem, hogy érthető voltam, és segítettem.

2008. júl. 26. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
ISTENKIRÁLY VAGY! Naggyon köszönöm! A macskakarom az hiányzott! Ugyanezt próbáltam csak anélkül, de most már megy!!! Kösziköszi
2008. júl. 26. 20:49

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!