Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Melyik a jobb a windows vista...

Melyik a jobb a windows vista a windows 7 vagy a windows 8 és 8.1?

Figyelt kérdés

2014. febr. 16. 17:35
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Oh, akkor nyilván Tim Rains hülyeségeket beszélt azon a bizonyos RSA konferencián. Mindenki eldöntheti kinek hisz, valakinek a gyakoriról, vagy komoly biztonsági szakembereknek és hivatalos biztonsági felméréseknek. :)


Olvasd át: [link]

2014. febr. 16. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 SimkoL ***** válasza:

#9: Nem játszom - ahhoz már elég öreg vagyok -

A gép amin programozgatok - már csak hobby szinten - teljesen különálló - nem kapcsolódik az nethez, arra ott van a többi három.

Ha balf.sz vagy és nem értesz hozzá csak akkor bootol lassan a géped :)

A programjaim ha ezen lefutnak csont nélkül, akkor lefutnak 'fejlettebb' op. rendszereken is.

'Játékra és egyéb - a gépet komolyabban igénybe vevő - munkára/szórakozásra nem alkalmas.' Erről pedig annyit, hogy DOS alatt 5.5 Pascal-ban írtam a rendőrségnek szofvert nem kevés pénzért, ismételve magamat a: cél határozta meg az eszközt.

Összességében:

A hardware nagyban behatárolja az op. rendszert. A felhasználó igénye szintén közrejátszik. A kettőből kell egy optimálisat kikombinálni.

Nem mindenkinek 'futi' hiperszuper gépekre. Mivel néha tanítgatok is itthon - ingyér a fiam barátait - ezért négy P4-em van van és nem egy - két komolyabb gépem, azokra tökéletes az XP.

Na jól van mert felidegesítem magam az ilyen 'értelmes' embereken. Hidd el 30 év szakmai tapasztalat után nem nagyon tudsz újat mondani, legfeljebb idegesítőt.

2014. febr. 16. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/29 anonim ***** válasza:

- 30 év szakmai tapasztalat

- A rendőrségnek írt komoly program sok pénzért cserébe


Aztán meg jössz azzal hogy nem telik komolyabb gépre... Hagyjuk már... Egymást ütik a szavaid, de ezt a részét inkább hagyjuk, nem szeretnék személyeskedni!


A komolyabb munka alatt nem azt értem, hogy hű de komoly rendőrségi titkos program, hanem hogy olyan munkákra nem alkalmas a rendszer, amely jobban igénybe veszi a gépet.


No akkor tisztázzuk:

A windows xp tökéletesen megfelel programozgatásra, amennyiben nincs internet kapcsolat a gépen. Gondolom nem örültél volna ha ellopták volna azt a hú de komoly rendőrségi programot... Márpedig könnyedén megtehették volna, mert - mint már említettem - a Windows xp nagyon is sebezhető.


Mire jó a windows xp?

Nem fontos, nem bizalmas adatok tárolására, nem fontos nem bizalmas oldalak böngészése (banki dolgokat kerüljük), paint -ben rajzolgatni, esetleg videók nézegetésére. Összegezve igazad van! - Örülhetsz - ugyanis valóban a cél határozza meg az eszközt, s ha a fentiek közül az egyik dologra szeretnéd használni a géped, akkor valóban kiváló választás az XP.


Amennyiben komolyabb munka folyik a gépeden, érdemesebb újabb Windowst telepíteni (esetleg Linuxot), vagy ha nem alkalmas erre a géped, érdemes egy komolyabbat venni! Láttál már Windows xp -vel dolgozó biztonsági szakembert? - Na ugye... De egy üzletember sem bízná az adatai egy ilyen "Windows xp" -re, inkább vesz egy jobb gépet amire "ráférnek" a jobb operációs rendszerek is.


Ha nincsenek fontos/bizalmas adataid és nem szeretnéd a géped hardver egységeit komolyabban kihasználni, akkor tökéletes a windows xp IGEN! De nem mondok valótlanságot ha azt mondom: már elavult az xp, ez van, el kell fogadni!


No és ezzel le is zártam!

2014. febr. 16. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:
0%

a fentiekhez csak annyit:

sok szoveg ,keves tartalom

ugyanolyan vidaman es dalolva fut egy d*rkC*** server egy xp-n ,mint egy win 8.1-en..ennyit a biztonsag maszlagrol

2014. febr. 16. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

Láttál már Windows xp -vel dolgozó biztonsági szakembert?


En igen,lattam.

Sok cegnel is mai napig xp fut,mert nem akarjak illetve nem tudnak beujitani meg uj gepre ami megfeleloen futtatna.

Nem ertem mit kell hulyesegeket is itt osszehordani egyeseknek.

Olyan cikkeket meg en is olvastam illetve hallottam is,hogy ujabb virusokat mar inkabb 7-8ra alkossak, ami jo vicc ha egyszer most mar azt telepitgetik a mostani gepekre is....


XP meg sokaig lesz meg a haztartasokba illetve masut is hiaba a fikazas,ez van.

Oruljon az akinek mar meg van a gepe az ujabb memoria zabalos windowsokra,de akkor hallgason mar...

2014. febr. 16. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 anonim ***** válasza:

Nekem nem kell hinni, de ami tény az TÉNY, nem lehet vele vitatkozni ugyanis TÉNY!


[link]


Ha valaki nem ért egyet az menjen a só hivatalba! :) Ez a kérdés már eléggé szét lett offolva, most már hagyjuk a témát, fogadjátok el a tényeket és fogadjátok el az új dolgokat, ENNYI! Most már csak a kérdésre válaszoljunk ha lehet.


THE END

2014. febr. 16. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/29 anonim ***** válasza:
41%

kedves THE END


a cikk parasztvakitas ,

nem virus lopja el a maganeleted ...

azon mar tul vagyunk

2014. febr. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 anonim ***** válasza:

Én vagyok az egyetlen itt, aki hivatalos kutatásokkal és emberekkel érvelek és van háttere annak amit írok, nem pedig csak az alapján válaszolok hogy "má' csak azé' is nekem van igazam és ami nem fér bele az én igazamba' az parasztvakítás"... Egyes válaszolóknak még a helyes írás is nehezen megy, ráadásul háttere annak amit egyesek írnak, egyáltalán SEMMI, csak ő úgy gondolja... Minek vitatkozom én ilyen emberekkel? - Nem is tudom, hiszen semmi értelme. Mikor már bebizonyosodott hogy valótlanságot állítanak, ők tovább erősködnek a hülyeség mellett, pont mint Mesterházy azzal a köteles dologgal...


No mindegy, mára ennyi! :)

2014. febr. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/29 SimkoL ***** válasza:

A rendőrségnek írt programjaim mai is a titoktartásom részeit képezik, de valójában tényleg titkos dolgokhoz való hozzáférést könnyített meg az első. - ez csak az önérzetem miatt írom -.

Kevesen vagyunk itt, akik láttuk az op. rendszerek felnövését. Talán be tudjuk határolni, mikor mire mit használjunk. Ezen értsd a vasat és a célt is. Igenis a mai napig is vannak DOS alatt futó programok amiktől jobbat, gyorsabbat nem írtak, a grafikus felület csak a 'külcsín', és attól még 'hülye' maradok' ha Windows 8.1-et használok. Nem mindenki internetet elérésre, video nézésre, játékra használja a gépét léteznek más dolgok is. Csak nézzünk egy egyszerű 'paraszti' dolgot: Egy ezeréves 400 MHz Celeron procival működő kocsmai zenegép op. rendszere Win98 és mégis 'dalol' - saját fejlesztés a program -

Nem kell ennyire fanatikusnak lenni és a másikat leszólni.

Közben látom, hogy más hozzászólás is érkezett.

Valóban a 'magánéletem' nem a netezős gépemen van.

Imádom a sok elméleti szakembert :) aki a büdös életbe nem állt szembe valódi 'fizikai' kihívással, pl: 30 gép 5 féle op. rendszer, békebeli szerver Novell DOS-os verzió :). Na most beszélj Windows 8.1-ről :)

2014. febr. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 SimkoL ***** válasza:
A 'hivatalos kutatásokkal és emberekkel' való érveléseditől nekem még nem lesz egy legalább négymagos gépem.
2014. febr. 16. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!