Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » A fedora vagy az ubuntu a...

A fedora vagy az ubuntu a jobb, stabilabb linux? Érdemes átállni ubunturól fedorára?

Figyelt kérdés
2014. jan. 20. 09:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Ubuntuval nincs tapasztalatom, de a Fedora szerintem nagyon jó. Az Ubuntu biztos nem rosszabb, a mögé állt be a Valve is, szóval lehet, hogy az fog mostanában a legjobban fejlődni.
2014. jan. 20. 09:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ubuntuhoz valamivel nagyobb a driver és szoftver támogatottság, kezdőknek kicsit kényelmesebb.

A Fedora viszont stabilabb, gyorsabb, jobban "egyben van", és ugyanolyan jól használható.


De ez nagyon kisarkított összehasonlítás, az igazság az, hogy mindkettő jó. Ha az Ubuntu valamiért nem jött be, akkor egy próbát megér. Persze attól is függ, mi volt a gond az ubuntuval. Ha meg csak kíváncsiság miatt akrsz váltani, akkor tedd meg nyugodtan, akár mindkettőt felrakhatod, és felváltva használhatod, amíg nem döntesz.

2014. jan. 20. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Csxeba ***** válasza:
64%

Ubuntu stabilabb, mivel a Fedora teljesen rolling release alapján működő disztró. Ha nálad szempont az, hogy mindig a legfrissebb programverziók legyenek, akkor Fedora. Ha a stabilitás a legfontosabb, akkor Debian. Ha a széles hardware támogatottság (pl ritka vagy régi hardware-ed van), akkor Ubuntu és Linux Mint.


Fedora helyett rakhatsz Manjaro-t vagy openSUSE-t is, azok is rolling release alapon működnek, vagy Debian unstable-t. De ezek a rolling release disztrók bármikor "eltörhetnek", tehát jöhet egy csomag, ami elcsesz egy programot vagy libet és addig nem működik, míg nem jön a következő update. Bár rolling release disztróknál akár pár órán belül is jöhet a javítás.

2014. jan. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Lehet megpróbálom a fedorát vagy a manjarot.
2014. jan. 20. 11:54
 5/8 A kérdező kommentje:
Jelenleg Xubuntu 12.04 van fenn, de a lightdm képernyő kezelő miatt néhány alkalommal újraindításkor fekete képernyő fogad bejelentkezéskor, felhasználónévvel és jelszóval. Fel kellet raknom az mdm-et, hogy normális legyen. Ezért is kérdeztem a fedorát.
2014. jan. 20. 11:59
 6/8 anonim ***** válasza:
Arra figyelj majd, hogy a Fedorának rövidebbek a támogatási időszakai, nincs LTS, mint pl. az Ubuntu 12.04.
2014. jan. 20. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ubuntu-változatokból a Netrunner (2) lehet jó választás ... alapból Steam stb.

Igényes.


A Fedora 20 nekem kimondottan tetszik... szerintem komolyabb, mint az Ubuntu (az inkább tartalomfogyasztóknak való =akik kirakati csilivili dolgokra buknak stb.)

A Linux Mint szerintem ugyanilyen csilivili cucc.

2014. ápr. 8. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Olyan linuxot mondjuk még nem láttam, amin valóban lehetne játszani is. :-)

A SteamOS nem véletlenül nem készül el.

Még a Steam sem képes olyan linuxot összehozni, amin futnának a játékok (normálisan).


Én beérném azzal is, ha szkennelni tudnék a linuxokkal. (Az xsane frontend egy kezelhetetlen, gusztustalanul bonyolult valami... a Mageia 4 alapból tud mindent, csak szkennelni lehetetlen vele nálam. (I/O error)

2014. máj. 16. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!