Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért fagy le mindig a win8...

Miért fagy le mindig a win8 meg win7 nálam mindig, mikor xp-vel tökéletesen a fut a gép?

Figyelt kérdés

Nyáron állandóan lefagyott a gépem meg újraindult, akkor windows 7 volt rajta. Aztán felraktam win8-at az szintén ugyanezt művelte, végül felraktam xp-t és azóta xp volt a gépen és semmi baja nem volt. (azon kívül hogy az xp-t rohadt kényelmetlen használni manapság) És most megint felraktam win8-at mert gondoltam ha az xp stabilan fut azóta akkor biztos nem hardver a szar, de most megint újraindulgat és lefagy.


A gép: athlon 64 x2 2,2 ghz; 2 gb ram; meg valami 1 gigás videókari.


Konkrétan mi baja lehet a nyomorult gépemnek, ami hogy ha xp van rajta akkor nem jön elő, ha meg win8 vagy win7 akkor meg használhatatlan?



2014. jan. 18. 00:18
 1/4 karesz01 ***** válasza:

Az alaplapodon találkozik minden alkatrész , így ha az nem win7 és/vagy win8 kompatibilis ,

akkor ha win7 és/vagy win8 at telepítesz az általad említett hibák jönnek elő .


több megoldás van :


(A)

1.-Ellenőrizd a biosban hogy kompatibilis-e az alaplapod a win7 és/vagy win8 al .

Ha kompatibilis akkor át kell állítani

2.-Ha ismeri a win7 és win8 as módot a bios-t át kell állítani a biosban néhány funkciót .


(B)

1.-Ellenőrizd a biosban hogy kompatibilis-e az alaplapod a win7 és/vagy win8 al .

Ha nem kompatibilis akkor esetleg bios frissítés javallott .

2.-bios frissítés szükséges ami kompatibilis-á teszi az alaplapod a win7 és win8 al .

Hogy a bios frissítését magad vagy a szerviz csinálja , te döntöd el .


(C)

1.-Amennyiben a felső 2 megoldás egyike se jó , akkor új alaplap vásárlása oldja meg a problémát.

2.-Vásárolj olyan alaplapot ami win7 és win8 kompatibilis alapból .

2014. jan. 18. 03:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 csacsi2 ***** válasza:

(D)

Elavult eszközöknél segíteni szokott ha kikapcsolod a hardveres gyorsítást a programokban(kompatibilitás)!

tiltsd le az AERO-t, ez igen hardver ígényes!


Ezért nem érdemes régi gépre új rendszert tenni!


"kényelmetlen használni" ezt nem teljesen értem, engem inkább a Win 8 startmenü hiánya zavar, de szerencsére a Windows 9 -ben visszateszik a jól megszokott és bevállt start menüt!

2014. jan. 18. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Waptolvaj ***** válasza:
A legfontosabb tényező hiányzik az alaplap típusa. Mert amd athlon x2 2.2-ön és bármilyen 2gb ramon és 1gb-os videokarin lazán fut a win7,még a 64 bites is. Az is igaz,hogy nem a 2 és nem az 1 számít legfőképpen egy videokari és ram esetén. lazán azt mondom a lapod csak xp-ig kompatibilis, és rosszul raktad fel a drivereket, alias nem kompatibilitási problémák megoldása és nem is rendszergazdaként történő futtatással.
2014. jan. 18. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 csacsi2 ***** válasza:

Enyém körülröhögne a Win7 láttán...


Egyszerüen megtudhatod a kompatibilitási kérdést ezzel:

Windows7 Upgrade Advisor

[link]


Ha ez azt mondaj hogy rendben, akkor rosszul, (rosszat) telepítetted fel.


megj.:Ha az oprendszer "elfut a gépen" az nem jelenti azt, hogy "telepakolva" is tudja mindazt!

2014. jan. 18. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!