Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen linux-disztribúciót...

Milyen linux-disztribúciót válasszak?

Figyelt kérdés

Ubuntu 8.04 óta használok linuxot, de sajnos az utóbbi időben csak a probléma van az összes ubuntu-alapú disztróval. 11.04 fölött az összes ubuntu alapú linux döcög a gépen.


A legbosszantóbb, hogy folyamatosan pörgeti a processzort az összes asztali környezettel, főleg ha internetezek. (kb. csak erre használom) Főleg youtube-nál jön elő a probléma, illetve facebookon van mindig valamilyen script, ami nem válaszol és le kell állítani.


A laptopom nem egy erőgép, Pentium M 2.0 Ghz proci, 1 giga ram. Elvileg ezzel egy XFCE vagy MATE környezetnek fájdalommentesen kellene mennie, de mégis belekezd végtelen számolgatásokba, sokszor gombbal kell kilőnöm a gépet.


Segíthet ezen, ha valamilyen más (nem ubuntu) alapú disztrót választok?



2013. okt. 7. 14:52
1 2
 1/11 uno20001 ***** válasza:
100%
Crunchbang Linux.
2013. okt. 7. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Természetes Debian :)
2013. okt. 7. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
openSUSE
2013. okt. 7. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Lubuntu (13.04)?
2013. okt. 7. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Itt valami más lehet a gond, nem a disztró. Én is Ubuntut használok évek óta és csendes, gyors, úgyhogy én nem tapasztaltam semmi negatív változást. Nekem az nvidia optimus miatt voltak hasonló tünetek, de ezzel gyorsan meg is oldódott: [link]

Picit kutakodj, hátha találsz valami megoldást! :)

2013. okt. 7. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat! Egyelőre feltettem a Crunchbanget. Bár még nem nagyon használtam, így a beállítások közepette gyorsnak tűnik, de majd később, net közben derül ki, hogy hogy bírja. (annak mindenesetre örülök, hogy megugrott a grub telepítését, a debiannak ez nem sikerült sajnos valamilyen ismert bug miatt)


Az a baj, hogy körbeérdeklődtem már ubuntu chaten is, ott csináltattak velem valamilyen elérési időtesztet és azt mondta a srác, hogy ez teljesen ok. Én meg a hajamat téptem netezés közben. Másnál is olvastam hasonló problémáról, hogy belassult a rendszer kb. a hármas kerneltől, de pont annyira nem találtam szinte semmilyen végleges megoldást, mint a wifi-bluetooth problémámra. Ott legalább a wifi megy már a hardveres titkosítás kikapcsolásával.

2013. okt. 7. 22:41
 7/11 A kérdező kommentje:
Ráaádsul azt szerettem pont ebben a gépben, hogy ezt mindig minden linux támogatta, semmilyen hardveres gond nem volt soha vele. Egy ati mobility videókártya van benne, gond nélkül vitte az összes linux. Aztán a hármas kerneltől kezdődtek a gondok a belassulással és a wifi-kártyával.
2013. okt. 7. 22:43
 8/11 A kérdező kommentje:
Kicsit korai volt az öröm, ez is döcög azért, de eddig legalább nem kellett gombbal kilőni. :)
2013. okt. 7. 23:15
 9/11 Tom Benko ***** válasza:

Arch.

Esetleg hackelhetsz rá egy sajátot: Gentoo vagy még inkább LFS.

Ha extrém kicsi kell: Puppy, Slitaz, TinyCore.

Vagy nézz körül itt: [link]

2013. okt. 8. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket, az Arch opció még, csak ott elijesztettek, hogy valami emberfeletti tudás kell a telepítéshez, aztán azzal nem próbálkoztam.


Nem tudom, hogy a gép teljesítménye miatt-e, de úgy néz ki, hogy a teljes képernyős flash videózásnak búcsút mondhatok, de legalább nem kell a kikapcsoló gombbal kilőni a gépet és egész emészthető sebességgel döcög a gép :)

2013. okt. 8. 23:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!