Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Milyen Linux disztribúciót...

Milyen Linux disztribúciót telepítsek? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Eddig 9.10-es Ubuntut használtam. 9.10-es. feletti kiadások egyikét se tudom feltelepíteni. Olvastam már a tárolók lehetséges problémájáról de most nem erről van szó.

Nem ír ki semmi hibát csak miután elkezdi betölteni a rendszert a CD lemezről olyan mintha a monitor nem kapna jelet. Talán a CD-ről olvasna még de én már nem látom.

Próbálkoztam a következőkkel is Kiwi, Fedora, Linux Mint. Egyik se sikerült. Ha jól emlékszem egy régebbi Mandriva viszont elindult. A többieket még Live CD-ként se tudtam elindítani. Alternate telepítővel azt hittem, hogy sikerülni fog de amikor minden megvolt és újraindítottam akkor nem tudott elindulni a rendszer.

Nagyon tetszik nekem az Ubuntu, a munkahelyemen is ezt használom. Itthon viszont a 9.10-es kiadás felett semmit se tudok feltenni annak ellenére, hogy az itthoni gépem jobb mint amit a munkahelyen használok. Sajnos az Ubuntu portálon sem tudnak segíteni, így váltanom kell.

Milyen disztribúciót próbáljak?


2011. márc. 6. 17:34
 1/7 czibles ***** válasza:

próbáltad már USBről telepíteni?


(nálam is volt ilyen probléma, de az USBs megoldás működött)

2011. márc. 6. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem lehet, hogy a BIOS-odban van valami beállítás, ami nem engedi a telepítést? Egyébként milyen configod van?
2011. márc. 6. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ma próbálkoztam pendrive-ról de úgy sem sikerült.

A hardware a következő:

1GB RAM, Processzor Intel Pentium Dual E2180 2GHZ, Nvidia GeForce 7300GS

160GB merevlemez.

2011. márc. 6. 18:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Ajánlom a Debiant, és a BlackPanther OS-t. Nekem sem indult az Ubuntu, de a Debian működik.
2011. márc. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ha nagyon jól ismered a Linuxot, akkor a gentoo-t tudnám ajánlani, de ahhoz nem árt komolyabb Linux tapasztalat.
2011. márc. 7. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Sajnos a Debiant se tudtam telepíteni.
2011. márc. 13. 09:00
 7/7 anonim ***** válasza:

Nekem az abszolút kedvencem a Mandriva illetve a Mandriva alapú disztrók mint PCLinuxOS és BlackPantherOS.


Nem tartoznak a leggyorsabb disztrók közé és talán stabilitás terén sem emelkednek ki az "átlagos" kategóriából,de hardver kompatibilitás terén top1 helyen vannak..


Ajánlom hogy próbáld ki mind a 3-at.

2011. ápr. 9. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!