Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Közvéleménykutatás: Win8 vs...

Közvéleménykutatás: Win8 vs Linux? (A többi oprendszert azért nem mondom, mert jogtiszta oprendszer kell és a laptopomhoz gyárilag adták a win8-at)

Figyelt kérdés

2013. aug. 4. 21:03
1 2
 11/18 tabaki ***** válasza:
90%
Ha már rajta van a W8, hagyd meg. Nem muszáj használni, de néha jól jöhet.
2013. aug. 5. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:

Én alapvetően Linux-párti vagyok, de ha már kifizetted azt a Windowst, és stabilan, hiba nélkül fut a gépeden, akkor használd.


Esetleg a meglévő Windows MELLÉ tegyél fel egy Linuxot, legalább lesz összehasonlítási alapod.

2013. aug. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Tom Benko ***** válasza:
A többi OS is beszerezető jogtisztán. Egyébként nekem a Linux jön be inkább, kevésbé pocsékolja az erőforrásokat, átláthatóbb és kényelesebb. De szerintem is inkább csinálj dual-bootot, és mindig azt használd, amelyiket akarod. Érdemes megtanulni mindkettőt.
2013. aug. 17. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:

Tudom h lehet a többiből is jogtisztát szerezni, de nekem nincs most szabad 30-40 ezrem h pl egy jogtiszta win7-et szerezzek.

És APU típusú processzorhoz melyik fajta Linuxot ajánljátok?

2013. aug. 18. 13:56
 15/18 anonim ***** válasza:
AMD processzorokra a legtöbb Linux alkalmas. Annyit tudok, hogy a Debian és a rá épülő Linuxok mind jók AMD processzorokhoz.
2013. aug. 18. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 Tom Benko ***** válasza:
Hm. BSD is szabadon bezerezhető, emlékeim szerint a Haiku is... A processzor nem túl izgalmas, sőt, a Linux rendkívül széles skálát támogat. Én Arch Linuxot használok, a telepítése a wikivel gyerekjáték, de egyébként van vagy 300 disztró, itt választhatsz: [link]
2013. aug. 19. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 cydor ***** válasza:

utolsó ráadásul ha az egyiket (többnyire win 8-at) kiakasztja valami, csak a másik rendszert kell bebootolni és máris használható, és ráérsz akkor rendberakni, amikor időd van rá.

(én is win 8 és ubuntuval nyomom.. bár a win-t már tényleg csak muszályból használom.

2014. aug. 7. 04:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Ha járt hozzá Windows 8, akkor azért te fizettél 30.000 Forintot, amit hozzáadtak a laptop árához, tehát pazarlás lenne nem használni. Szóval a helyedben használnám, jó kis operációs rendszer. (Viszont azért, mert ingyenes, a Linux sem gyenge, számomra óriási pozitiv csalódás volt.)
2014. aug. 7. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!