Milyen módon tudom letölteni szabályosan a Microsoft Office 2010 (vagy frissebb kiadásának) egy hónapos ingyenes próbaverzióját, ha nem rendelkezem internetes fizetésre alkalmas bank (hitel) kártyával?
CSAK JOGTISZTA MEGOLDÁSOK ÉRDEKELNEK!
Ha tudtok olyan hivatalos, szabályos megoldásokat, amik keretében alapítványok (esetleg az állam) támogatja a diákok (középiskolások) jogtiszta szoftverekhez való hozzájutását, kedvezményes áron, kérlek írjátok meg. Köszönöm!
Én most éppen a LibreOffice-t használom és tökéletesen elégedett vagyok vele. Nem is nekem lenne rá szükségem, hanem a középiskolás gyerekemnek, aki kis érettségire készül. De így csak a suliban tud tanulni, mert több mindenben más az itthoni LibreOffice, mint az iskolai Microsoft-os csomag.
Sajnos nem tudok több tízezer forintot költeni a programcsomag megvásárlására. Most elégséges is lenne a MS oldalán felkínált Office 365 próbaverziója, de nem tudom igénybe venni mert nincs internetes bankkártyám.
"MN: Az előadásában droggal teli fecskendőkhöz hasonlította a szoftvermultik oktatási célra adományozott termékeit. Miért?
RS: Azért használom ezt a hasonlatot, mert ha valaki megtanul egy adott programot használni, nagyon nehezen vált másik programra. Ezért van az, hogy a Microsoft vagy az Apple ingyen osztogatja a szoftvereit az iskoláknak. Azt akarják elérni, hogy az iskola függővé tegye a diákokat az ő szoftvereiktől.
MN: Miért gondolja, hogy ez veszélyes a szabadságra vagy a demokráciára?
RS: Ez nem csupán veszélyes a szabadságra, ez maga a szabadság elvesztése. Kiszolgáltatott helyzetbe hozza a felhasználókat. Digitális gyarmatosításról van szó, a cégek leigázzák az embereket. A helyi eliteket felbérelik, privilégiumokat adnak nekik azért, hogy a helytartóikként viselkedjenek, és másokat alávetettségben tartsanak. A régi gyarmattartók sem engedték, hogy a gyarmatok iparosítsanak, hogy függőségben maradjanak a központ termékeitől. Ha a felhasználók nem kapják meg a forráskódot, akkor függőségbe kerülnek a fejlesztőktől, a végső cél pedig mindig a minél több pénz kisajtolása belőlük."
Richard Stallmann - a GNU liszensz megálmodója
Nincs mese, ha szükséged van rá, akkor meg kell venned, vagy kalózkodnod kell.
Volt réen valami program Magyarországon, nem tudom milyen feltételekkel működik, ha egyáltalán meg van még:
Köszönöm a válaszokat.
Hát ez egyenesen elkeserítő.
Nem is értem miért nem a LibreOffice-t vagy az OpenOffice-t használják az iskolai oktatásban.
Tabakinak:
Egy véleményen vagyunk abban, hogy nem gombokat kell tanulni, hanem funkciókat.
Ugyanakkor nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy a gyerekeknek a suliban csak heti egy-két órájuk van a tanulásra, gyakorlásra. Itthon sokkal több ideje lenne elmélyülni a tanultakban.
Hiába érti és gyakorolja be pl. a LibreOffice kínálta lehetőségeket, ha az infóversenyen vagy a kis érettségin és majd a későbbi megmérettetésen időkorlátok is lesznek.
Azaz nem elég csak jó megoldásokat adni, hanem azokat időre kell tudniuk teljesíteni.
Én már nagyon régóta az ingyenes nyílt forráskódú programokat használok.
Azonban időnként előfordul, hogy munka ügyben, más gépén belefutok MS anyagokba.
Be kell valljam, hogy ilyenkor kell egy kis idő, hogy szokjam... és megtaláljam a funkciókat.
Engem ez általában nem zavar, mert ritkán sürget az idő.
Ami pedig az érettségi utáni „magyarázat követelés” felvetésedet illeti.
Szerintem MS térnyerésének hátterében messze nem iskola vezetőség szintű döntések állnak.
Megkockáztatom, hogy az iskolák döntése már csupán csak a végrehajtásra terjed ki. :)
A vélemény nyilvánítás, számonkérés az én jelenlegi -kérdés feltevésemet is indukáló- problémámon pedig utólag mit sem segítene.
A szavaidban több az igazság, mint szeretném, ennek ellenére:
1. A pedagógusoknak legalább egy része tisztességes ember, ezért igenis, van rá esély, hogy kínosnak érezze a kápó-szerepet, és szabadulni próbáljon belőle.
2. Az utólagos segítség kétségtelenül csak másokat érintene, dehát társadalomban élünk, nemde?
3. Abban a ki nem mondott véleményedben is osztozom, hogy könnyű nekem a pálya széléről bepampognom, tegyek én valamit, ha az csak úgy megy. Nos, kétségtelen, hogy fogalmam sincs, én mit fogok tenni, amikor hasonló helyzetben leszünk, és egyáltalán nem biztos, hogy a sarkamra tudok majd állni. De hátha egyszer előkerül egy Sir Kán, nem lehet mindenki kisbetűs tabaki ;)
Nem volt semmilyen ki nem mondott gondolatom.
Egyszerűen a magam részéről tartanám álságosnak, ha majd csak a gyereke(i)m érettségije után kezdenék akció hősködni.
A józan ész és a sokéves tapasztalat meg meggátol abban, hogy előbb tegyem.
(A szülőértekezleteken, fogadóórákon való vélemény nyilvánítás meg teljesen felesleges. Nem a pedagógusok döntenek. Szerintem még csak az iskola vezetése sem.
Ha megnyugtat, azért tudd, hogy többen vagyunk kisbetűs tabakik, mint Sír Kánok. :)
Ahhoz még ész sem kell, csak kurázsi, hogy valaki kiálljon és ossza az észt.
Akár a világ jobbá tételi szándékával is teheti.
A megszólalásnál sokkal nagyobb teher a vele járó felelősség vállalása.
Kurázsi igazából csak ehhez kell.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!