Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi lehet a különbség két...

Mi lehet a különbség két ugyanolyan formátumú, hasonló paraméterekkel rendelkező videofájl között?

Figyelt kérdés
Van egy programom, amivel zenét lehet csinálni a neve Presonus Studio One. Elvileh mov, 3gp, mp4 és mpeg fájlokat ismer fel a beépített videolejátszója, de gyakorlatilag válogat közöttük. Van olyan mp4 stb... amit lejátszik, és van olyan amit nem. Mi lehet a probléma?

2013. febr. 8. 22:50
 1/6 anonim ***** válasza:
Az, hogy azok máshogy vannak kódolva, úgy mint az avi, ott is van 100 fajta.
2013. febr. 8. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hátez kvajó. És honnan tudom meg egy fájlról, hogy hogyan van kódolva?
2013. febr. 8. 23:04
 3/6 Komplikato ***** válasza:

Hááát, mondjuk MediaInfo programmal (mondjuk az egy félkész és bugos vacak, de legalább ingyenes), viszont nem biztos, hogy az ott látható több képernyőnyi adatból kiderül valami.


Nekem van egy halom MKV, ami H264-ben Level 4.1 és 4.2 kódolású, 8 bites, stb. Aztán egyiket viszi a lejátszó, másikat meg nem.


Amúgy MP4 elég tág fogalom, a DivX3-tól a mostaniig, az Xvid, H263, H264, stb. az mind Mpeg4. És akkor a kb. 30-50 féle beállításról nem beszéltünk.

2013. febr. 8. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ezzel most nem nyugtattál meg. Az a probléma, hogy elvileg úgy kódoltam a videót, hogy a quick time alapú lejátszónak vinnie kellene. Esetleg tudnál ajánlani egy használható, ingyenes videoszerkesztő programot?


[link]

2013. febr. 8. 23:26
 5/6 anonim ***** válasza:

VLC médiaplayerrel a legegyszerűbb leinfózni egy adott videó kódolását:

Nézet - Lejátszólista - "jobb egérgombbal a címre klikk " - Információk - Kodek

2013. febr. 9. 05:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi!
2013. febr. 9. 12:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!