Egyrész azért mert 32 bites alkalmazásokat is tudsz futtatni 64-s oprendszeren ami azt jelenti, hogy 32 bites könyvtárakat is be kell tölteni a memóriába az alap 64 mellett.
Másrészről 64 bites memóriacímeket használ 32 helyett.
többet fogyaszt mondhatod de ez viszonylag elhanyagolható
mert 64 bit nek amugy is 4 GB vagy felette van értelme hogy egy gépre telepitsd
és 4GB ból vagy még többöl nem oylan nagy probléma ha 100-200MB al többet eszik rendszer...
Human volt legközelebb a válaszhoz, de nem kell betölteni a semmitse a memóriába. 32 bites rendszer megcímzi az adatokat a memóriában és ez a címzés nyílván 32 bit hosszú. Ha 64 biten vagy akkor ez duplájára növekszik így több helyet foglal, bár ez csak pár száz MB-ot jelenthet.
Lehet 4GB-nál több memóriát használni 32 bites operációs rendszeren PAE technológiát használva, amit a processzornak és oprendszernek is támogatnia kell.
Nem fogyaszt, használ. :) Valóban többet használ, mert maga a rendszermag (kernel) is másabb, összetettebb, mint a 32 bites változatban. A driverek és a 64 bites programok is nagyobb méretűek a 32-eseknél.
A 64 bites rendszeren pl. már nem tudsz régi, 16-bites programokat futatni, a 32 bitesen még igen.
3 giga memória felett érdemes 64 bites rendszert változtatni, mert 32 biten max. 4GB-ot lehet megcímezni, de EBBE BELE ÉRTENDŐ minden memória, a processzor cache, a videómemória, stb.
Kevesebb memóriával csak akkor érdemes 64 bites rendszert használni, ha valamelyik program csak olyanon fut, pl. Adobe Premiere CS5 és 6.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!