Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Segíthet e a 64 bites oprendsz...

Segíthet e a 64 bites oprendszer a gépemen (részletek lent)?

Figyelt kérdés
egy asus x50sl "sikerszériáról" van szó. szegény nem bírja a csekély terhelést se. pl filmnézés és kicsomagolás, zenehallgatás+játék (pl underground), és pl photoshop egymaga kicsinálja. de a youtube is szaggat és nem a buffolás miatt. 2 giga dualram elég kell legyen, szóval a procival lehet a baj. (T2390 2x1,8ghz) 32 bit az oprendszer most. a 64 segítet rajta?

2012. okt. 27. 16:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Rosszabb lenne !!
2012. okt. 27. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 Komplikato ***** válasza:
Kicsomagolás picit gyorsabb lenne, de videót 32 biten is bírnia kéne akár full hd. Próbálj meg kódek mentes lejátszást, pl. VLC. Nem hiszem sokat segítene a 64 bit rajta, bár tény tömörítésnél meg videó kódolásnál és dekódolásnál van értelme. feltéve ha a program vagy a kódek 64 bites. Photoshophoz meg mindig is sok ram és jó erős proci kellett.
2012. okt. 27. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 MaXXeGee ***** válasza:

Szerintem, simán csak egy újratelepítés kellene a gépednek, meg kitakarítani a hűtését, hátha a túlmelegedés miatt fagy,

Ne teleptsd tele minden szeméttel, azzal hogy egy munkafolyamatra 10 féle programot is felteszel, nem lesz hatékonyabb a használat. Mert ahogy fentebb is írták, a codekek is hajlamosak összeakadni, több gyártótól származó többféle (de ugyanarra a célra használatos) vírusvédelmi szoftver is ilyen "felesleges hibalehetőség" ... annak a gépnek ezeket a feladatokat gond nélkül el kellene látnia!

2012. okt. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
gondoltam hogy fognak iylen tanácsok érkezni :D szóval codec 1 féle van mert minek több? pár hete lett újratelepítve és emgis teszem naponta ha kell, mert nem nagy fáradtság 40 percet várni. hűtése úgy szar ahogy van, de tisztán tartom sőt teszek is alá mindig valami bakolást hogy ne fogja le az asztal. mikor nővérem használta még a böngésző is 10 perc alatt indult el, nálam ugyanez 2 sec, szal tiszta a gép szoftverileg. már emgtakarítottam a ramokat töredezettségmentesítettem a winyókat, frissítettem a biost is. mégis fut a skype fut a catalyst a daemont és realtek. a youtube vidi meg szaggat. aztán újra jó, aztán kiteszem teljes képre sekép sehang majd a kép visszatér állva majd minden okés. nem smooth a rendszer. azért fordultm ide mert már túlvagyok az iylen szoftverelési problémán :/
2012. okt. 27. 17:13
 5/6 MaXXeGee ***** válasza:
Akkor szerinte, előtted is elég egyértelmű a válasz, hogy a hibát lassan nem szoftveresen kellene keresni, hanem mondjuk a videochip környékén ... bár ez laptopok esetében ugye, elég körülményed dolog :S Ha egy másik op rendszert teszel a gépre, pl XP-t azzal is ugyanezt produkálná? Ha nem, (mert talán az még nem használná ki ilyen mértékben a hardveres erőforrásokat, és nem jelentkeznének (vagy legalább nem ilyen szembetűnően) a problémák, akkor add el, amíg tudod :)
2012. okt. 27. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
az a poén hogy meglepően szépen futnak rajta olyan játékok amit úgy tettem fel hogy próbáljuk meg hátha nem robban fel (pl starcraft2). eredetileg vistát adott mellé a gyártó, mert akkor még az volt a módi. xp driver csak hegesztett létezik hozzá.
2012. okt. 27. 17:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!