Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért pörög állandó 100%-on...

Attila8101 kérdése:

Miért pörög állandó 100%-on és 74 fokon a processzor a gépben?

Figyelt kérdés

Van egy lenovo s205 netbookom.Amikor megvettem felraktam rá win 7 ultimate-t. Nem is volt semmi gond. De lett valami probléma és azóta bármit teszek a windows-al kegyetlenül terheli és fűti a processzort. Már sokadik új telepítésen vagyok túl és már amikor fent van a windows de még semmi program sincs rajta kívül, már akkor szépen folyamatosan pörög fel a processzor. Kb 1 perc alatt el is éri a 99%-ot és az alá nem is megy. Sorba lövöm ki a folyamatokat a feladatkezelőben, de ahogy kilövök valamit helyette jön egy másik 2 másodpercen belül és az ismét meghajtja a processzort. Egy teljesen üres windowsnak nem lenne szabad ezt csinálnia. Szerintetek mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?


Köszi!



2012. júl. 31. 05:40
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
A keresést kb éjfél körül indítottam. És reggel ahogy indultam haza el is felejtettem hogy fut a kereső és megnyomtam a bekapcsoló gombot.Egy pillanatra felvillant a kereső ablaka és kikapcsolt a gép.Így nem tudom.De már most végre szépen szuperál.Ritkán megy 50% fölé a proci.Az általános az 18-20%.Tuti hogy a memóriába ragadt be az a nyavaja mert ha formáztam a meghajtó(kat) akkor is rossz lett a telepítés és pörgött szerencsétlen gép.
2012. aug. 1. 16:35
 22/25 Golan Trevize ***** válasza:

Most biztos azt hiszed, hogy kötözködök, de olyan nincs, hogy "beragad a memóriába".

Ahogy kikapcsolod a gépet, a memória tartalma törlődik.


Sanszosabb, hogy a telepítődben van már benne a vírus/féreg, ezért került vissza újratelepítésnél.

2012. aug. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
De ha telepítőbe lenne akkor már a legelső telepítésnél is gond lett volna.Meg ami a lényeg hogy most jó és ugyan azt a windowst raktam fel.
2012. aug. 1. 16:45
 24/25 Golan Trevize ***** válasza:

Azt nem tudtam, hogy ugyanaz a telepítő. Akkor máshonnan jött. Pendrive-ot, másik CD-t nem használtál telepítés közben?


De azt hidd el, hogy a memória tartalma ürül kikapcsolásnál.

2012. aug. 1. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:
Nekem meg vannak a megszokott programjaim,oldalaim és lemezeim amiket bátran használok.Idegen gépeken csak lemezt használok.Csak saját gépen használok pendrive-ot.Fogalmam sincs hogy honnan jöhetett az a nyavaja.Tudom hogy a windows érzékeny ezekre a dolgokra és ezért próbálok vigyázni.De most nem jött össze.De időközben szétkaptam a gépet és tökéletesen tiszta a borda,a ventilátor lapát és a ventilátor kiömlő nyílása.Meg most csináltam egy XP és W7 telepítést egymás mellé.Hatalmas különbség van a processzor használatban.Meg is marad ez a felállás.A W7 csak a csicsa miatt lesz meghagyva és az XP-t fogom gyűrni.
2012. aug. 1. 22:31
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!