Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért pörög állandó 100%-on...

Attila8101 kérdése:

Miért pörög állandó 100%-on és 74 fokon a processzor a gépben?

Figyelt kérdés

Van egy lenovo s205 netbookom.Amikor megvettem felraktam rá win 7 ultimate-t. Nem is volt semmi gond. De lett valami probléma és azóta bármit teszek a windows-al kegyetlenül terheli és fűti a processzort. Már sokadik új telepítésen vagyok túl és már amikor fent van a windows de még semmi program sincs rajta kívül, már akkor szépen folyamatosan pörög fel a processzor. Kb 1 perc alatt el is éri a 99%-ot és az alá nem is megy. Sorba lövöm ki a folyamatokat a feladatkezelőben, de ahogy kilövök valamit helyette jön egy másik 2 másodpercen belül és az ismét meghajtja a processzort. Egy teljesen üres windowsnak nem lenne szabad ezt csinálnia. Szerintetek mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?


Köszi!



2012. júl. 31. 05:40
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
A windows update ki van lőve. A windows-os cuccokat alapból letiltok telepítés után minden gépen amit telepítek. Nem szeretem ha mászkálnak a neten. :)
2012. júl. 31. 17:49
 12/25 Golan Trevize ***** válasza:
29%
Úgy is a jó! Így lehet mindenféle fertőzést összeszedni, aztán ide írogatni, hogy 100%-on pörög a proci!
2012. júl. 31. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:

Nos kedves Golan!


Te soha nem estél bele még csak hasonló csapdába sem. Ugye? De ha fogsz remélem neked is így fognak segíteni (fikázással).

Előző oldalon megadtam a zöld jelet neked,mert úgy gondoltam hogy a te elgondolásod a helyes. Most ment a piros. Telepítettem már eddig kb 60-70 gépet. És a szűz windows soha nem csinált ilyet. Lehet fikázni itt a másikat,szíved joga. Felhoztam leamortizált gépeket újratelepítés nélkül alaphelyzetbe és tökéletes lett. De ilyennel még nem találkoztam. Olvasd vissza a kezdő szövegemet. Már sokadik új telepítésen vagyok túl....... Ez nem mond neked semmit? Tehát nulláról indultam és csak a szűz windows van még fent és már pörög a gép. Tehát te mint számteches ZSENI vágnod kellett volna kapásból a helyes választ hogy: He öreg a memóriában van vírusod. Ha valaki segítséget kér akkor nem ítéletet kell a fejére mondani. Igen benéztem,mert nem volt még ilyennel dolgom.


Minden jót!

2012. júl. 31. 18:44
 14/25 A kérdező kommentje:
Mindenki más segítőszándékú embernek köszönöm a hozzászólását!
2012. júl. 31. 18:46
 15/25 anonim ***** válasza:
Az első javitócsomag bele van épitve a telepitőbe amit felraktál ?
2012. júl. 31. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
Ezt a verziót alapból úgy szedtem le hogy már integrálva volt a telepítőbe.
2012. júl. 31. 20:36
 17/25 Golan Trevize ***** válasza:

Kedves kérdező!


Nem fikázásból írtam, de rengeteg olyan esettel találkoztam, amikor annak a jelenségnek, hogy lassú a gép, fura dolgokat csinál, stb. egyértelműen az volt a gyökere, hogy a felhasználó mindenféle frissítést kikapcsolt, és kézzel meg soha nem frissített. Persze, tűzfal és vírusírtó sem volt.

Nálam a telepítés az úgy néz ki, hogy feltelepítem az operációs rendszer a legfrissebb szervizcsomaggal, feltelepítem a tűzfalat/vírusírtót, szintén az aktuális frissítésekkel. És csak ezután csatlakoztatom a gépet az internetre. Akkor viszont az első dolog minden frissítés bekapcsolása és letöltése.

A saját gépeimen vagy 10 éve nem találkoztam vírussal. Újratelepítés is csak hardware-csere vagy op.rendszer csere miatt volt.


És tényleg nem kötözködés, de ezt nem értem:

"He öreg a memóriában van vírusod."


Ezen mit értesz? Merthogy minden futó processz a memóriában van...

2012. aug. 1. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:
Én kb 10 éve foglalatoskodom számítástechnikával.Eleinte engedtem a frissítést,de csak több bajt okozott mint hasznot.Ha már frissítés akkor integráltam a telepítőbe én és nem volt gond.Valamint kinyestem minden számomra haszontalan dolgot és kifejezetten a gépemhez csináltam telepítőt.Idáig ez volt az első vírusom.És ez is nem a HDD-re települt hanem beült a memóriába.Egy kicsivel több vagyok mint egy átlag felhasználó.De ez most kifogott rajtam mert eddig vírus hiányában szenvedtem és meglepett a dolog.És hiába formáztam én a meghajtót ha nem is ott volt a gond.Már a telepítés folyamán is furcsa volt hogy nagyon pörög a ventilátor.És igen vírusírtót nem használok már vagy 5-6 éve.Frissétést szintén nem engedek és minden ami ki akar menni a netre le van tiltva (kivéve ami nem windows alkotóelem).Telepítés net nélkül.Kész a rendszer utána biztonsági központ kilőve,tűzfal és defender kilőve és frissítés valamint driver-ek keresése kilőve.És utána mehet a netre (persze még 1-2 finomítás után).5-6 év alatt azonos programok telepítése (verzió eltéréssel persze) valamint azonos oldalak látogatása.Akkor mégis honnan jött a vírus?Mindegy.Felrakom az Ad-Aware progit aztán kész.A panda kinyírt minden hasznos telepítőmet (office telepítő,TC UP,winrar stb).A comodo nem enged ki a netre így maradt az Ad-Aware,legalább ő rálelt a vírusra. Ja és a nod nem talált semmit.
2012. aug. 1. 12:26
 19/25 Golan Trevize ***** válasza:
Annyit azért hozzátennék, hogyha csak a memóriában lett volna a vírus, akkor az első újraindítás/kikapcsolás után eltűnt volna...
2012. aug. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Megtudnád mondani hogy mi volt a vírus neve?

Nem kötözködésböl, csak kiváncsi vagyok rá, ha már ennyi gond volt a megtalálásával.

2012. aug. 1. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!