Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Miért pörög állandó 100%-on...

Attila8101 kérdése:

Miért pörög állandó 100%-on és 74 fokon a processzor a gépben?

Figyelt kérdés

Van egy lenovo s205 netbookom.Amikor megvettem felraktam rá win 7 ultimate-t. Nem is volt semmi gond. De lett valami probléma és azóta bármit teszek a windows-al kegyetlenül terheli és fűti a processzort. Már sokadik új telepítésen vagyok túl és már amikor fent van a windows de még semmi program sincs rajta kívül, már akkor szépen folyamatosan pörög fel a processzor. Kb 1 perc alatt el is éri a 99%-ot és az alá nem is megy. Sorba lövöm ki a folyamatokat a feladatkezelőben, de ahogy kilövök valamit helyette jön egy másik 2 másodpercen belül és az ismét meghajtja a processzort. Egy teljesen üres windowsnak nem lenne szabad ezt csinálnia. Szerintetek mi lehet a gond? Találkozott már valaki hasonlóval?


Köszi!



2012. júl. 31. 05:40
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
Kezdetnek javasolná a kérdéses notebook fizikai kitisztítását, sanszos, hogy poros a hűtőventilátor.
2012. júl. 31. 06:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy nem kéne szegényt ultimate-tel terhelni. Hiába kétmagos a proci, egy 7 éves P4 szintjén van a benchmarkok szerint.
2012. júl. 31. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
Na igen. Lehet hogy az ultimate sok neki,de az első héten nem volt semmi ilyen gond és akkor is ez a 32 bites ultimate volt rajta, de a proci ha már minden progi fent volt akkor sem ment 5-6% fölé. Még este megpróbálok más windowsokat is, de én valami vírusra gondolok. Ja win 8 is volt már rajta és meg sem kottyant neki az sem.
2012. júl. 31. 07:44
 4/25 A kérdező kommentje:
A gép még kb 3-4 hetes és nem hiszem hogy sok por lenne benne.Átlátok kintről a hűtőbordák között.
2012. júl. 31. 07:46
 5/25 anonim ***** válasza:

próbálj meg letölteni egy linuxot innen:

[link] (desktop 32bit-eset válassz és ne servert)

nem kell föltelepiteni, elég ha kiirod egy cd-re (mert .iso fájlt töltesz le, igy neroval kitudod irni) és kitudod próbálni telepités nélkül, a cd-ről fog futni a rendszer, lasú lesz, de a processzort nem kéne megterhelnie ha jól működik a géped.

2012. júl. 31. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 Golan Trevize ***** válasza:

Nem sok annak a Windows7.

Ha sok lenne, akkor sem menne állandóan 100%-an a processzor.


Nagy valószínűség szerint valami vírus vagy hasonló lesz az.

2012. júl. 31. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 Pj0tr ***** válasza:

A laptopoknál úgy működik, hogy maguk be tudják lőni a maximális frekvenciát és energiaspórolás vagy pl túlmelegedés ellen visszaveszik a teljesítményt. A rendszer a százalékot az aktuális proci frekvenciája alapján határozza meg. Tehát, ha visszahúzza 800 MHz-re (simán lehet), mert meleg a proci akkor bizony még a start menü nyitása is komoly kihívás a gépnek.

A fent már javasolt, szedjük szét és alaposan pucoljuk ki lesz a megoldás.

A ventit pedig nézd meg alaposan, mert ha már sokat pörgött úgy, el volt tömve a kijárat, akkor lehet, hogy már az sem tökéletes.

Nekem egy 2 éves notebookban hal meg a proci. Amikor jött a szerelő (garis volt szóval nem kaphattam szét) és egy kb 1 cm vastag teljesen összeállt (kb olyan volt mint a filc) por volt a szellőzőben és persze a ventit is cserélni kellett.

2012. júl. 31. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 Pj0tr ***** válasza:

Gépelni azt tudok...

"Nekem egy 2 éves notebookban hal meg a proci." Szóval ez átfogalmazva úgy hangzik, hogy egy kb 2 éves laptop csinálta ugyanezt és alatta olvasható a végeredmény.

2012. júl. 31. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
A windows update szokott ilyesmit csinálni
2012. júl. 31. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 A kérdező kommentje:
Mindjárt szétkapom,de kételkedem benne mert még csak 3-4 hetes a gép.Az otthoni laptopom már 1 éves és egyszer kellett takarítani. Bár most figyelgetem hogy a proci foglaltsága 18-28% között mozog. Reggel melóból hazafelé meg otthon folyamatosan ment az ad-ware progi és lehet hogy talált valamit. Csak nem tom mit mert mielőtt indultam most melóba leállítottam a gépet.
2012. júl. 31. 17:47
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!