Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mikor kell/érdemes 32bit-es...

Mikor kell/érdemes 32bit-es op. Rendszerről 64bites-re váltani?

Figyelt kérdés
például egy bizonyos ram mennyiség felett, mert mondjuk a 32bites csak 4GB tud kezelni? és/vagy esetleg egy bizonyos proci órajel felett?
2011. dec. 29. 13:33
 1/6 anonim ***** válasza:
Jelenleg inkább a RAM miatt érdemes, ahogy írtad 4 GB RAM vagy több esetén muszáj feltenni a 64 bites oprendszert, alatta felesleges...
2011. dec. 29. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 lindmayer ***** válasza:

azt szokták mondani, hogyha 3 gigabájtnál több memóriád van akkor érdemes a 64 bitesre váltani

de én azt mondom, hogyha a proci tudja a 64 bitet és van 2 gigád, akkor már érdemes a 64 biteset választani, mert nem csak a memóriakezelésben van különbség, hanem másban is

2011. dec. 29. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Az igaz, hogy sok mindenben van különbség, de ez nagyobb erőforrást és több RAM-ot is igényel. Én 2 GB RAM mellé nem tennék 64 biteset, de ki ezt, ki azt vallja...
2011. dec. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Tehát 3-4Gb ram felett már muszáj, mert csak az tudja kezelni.

Milyen proci az aminél már a 64 biteset kell feltenni?

2011. dec. 29. 13:57
 5/6 anonim ***** válasza:
Nem proci inkább RAM függő, mint írtam...
2011. dec. 29. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 lindmayer ***** válasza:
procinál nincs megkötés
2011. dec. 29. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!