Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » UDK vagy Unity 3d?

UDK vagy Unity 3d?

Figyelt kérdés
Egy 3d-s belső nézetes játékot szeretnék szerkeszteni. Megvannak az ötleteim,karaktereim,story,zenék stb. Lemondtam az Fps Creatorról,mert egy rakás bug. Nekem legalábbis sose volt vele szerencsém. Az UDK-t és a Unity 3d-t néztem. Aki jártas ebben valamelyest,attól kérdezném hogy melyik progit ajánlaná a szerkesztéshez hogy minnél könnyebb dolgom legyen?
2011. nov. 22. 11:17
 1/6 anonim ***** válasza:
0%
XNA Game studio
2011. nov. 22. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Nemtudom mire volt jó hogy ideböffentettél egy ilyen nevet, de arra biztos hogy hátrébb kerüljön a kérdésem a listában. Köszi...

1.Mielőtt írnál valamit olvasd már el a kérdést könyörgöm! 2.Ezt a progit amit írtál sokkal nehezebb használni mint az Udk-t vagy a Unity-t..Nem azt kérdeztem hogy hogyan bass*ak ki magammal minnél jobban.

2011. nov. 22. 21:50
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem kerül ettől hátrébb a kérdésed. Ez attól függ hány új kérdés érkezik az idő függvényében, a tiedet szépen hátratolja. XNA Game studioval tudsz játékot PROGRAMOZNI. Könnyen megtanulható, van neki doksija a neten. Akár fizikát is tehetsz bele, shadereket, effekteket, a legújabb grafikai csodáknak is lenyűgöző látványt fogsz nyújtani, ha ez számít:)

C# tudás is kell hozzá, de C alapú nyelv, szóval nem lesz vele gondod.

2011. nov. 22. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szóval ha legózni szeretnél vagy pályát, karaktereket szerkeszteni, arra vannak jobb programok is.
2011. nov. 22. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

[link]


ide lépj be,és segítek.Előszóban annyit,hogy tudnál-e pontosabb leírást adni a játékról,tudásodról?.


[link]

2011. dec. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Mind a 2-nek megvan a maga előnye és hátránya.


A Unity3D előnye hogy az ingyenes verzió használható kereskedelmi célokra is,több nyelven is lehet scriptelni mint C#,Python,Java és rengeteg oktató anyagot,példa játékot lehet találni hozzá a hivatalos oldalon és a neten is szétszorva.Akármire FPS,TPS,Autóverseny,platform játék,repülős játék..Bármilyen játékot is szeretnél csinálni találhatsz hozzá tutorialt vagy példákat.Lehet vele fejleszteni Windows-ra és MacOS-re,böngészőre ingyen,plusz ha fizetsz érte fejleszthetsz iOS-re,Androidra is és hamarosan flash-re is.Valamint régi hardwereket is támogatja az engine,szóval nem csak a szuper konfigokra lehet fejleszteni hanem gyengébb gépekre is


A hátránya hogy az ingyenes verzió nem funkciónál teljeskörűen például nincs valós idejű árnyékolás ami nagyon gáz egy mai játékban és ha teljes funkcionalitást szeretnél mocskosul sokat kell érte fizetni (kb 300 000Ft) már egy másik hasonló kategóriás fejlesztő környezethez képest amiről majd lentebb írok de most nem akarom ide keverni.Persze ezért a pénzért sokkal többet kapsz mint valós idejű árnyékolás de egy részről nézve ez elég mocskos húzás a Unity-től hogy az árnyékolást kivették az ingyenes verzióból.


Az UDK előnye hogy rendívül egyszerű fejleszteni vele hála az Unreal Kismet-nek.Ha bele jösz majdnem olyan egyszerű mint az FPS Creatorban.De használhatod az Unreal saját script nyelvét is.Valamint az ára is nagyon kedvező.Saját felhasználásra ingyenes és ha kereskedelmi célra akarod használni mindössze 30 000Ft-ot kell érte fizetni kb.Viszont minden egyes eladott játék után 20%-ot adózni kell az EPIC-nek ám csak 50 000 dollár bevétel felett.Szóval gyakorlatilag a világ egyik legjobb motorját kb 30 000Ft-ért kereskedelmi célra használhatod teljeskörűen,fejleszthetsz vele Windows-ra és iOS-re is.


A hátránya viszont az hogy az UDK-hoz nincs sok tutorial.Ha valami FPS,TPS játékot akarsz csinálni,azt könnyedén megteheted gyakorlatilag 0 kódolással mint FPS Creatorban,sok tutorial van ehhez de ha mondjuk egy platform játékot vagy autóversenyzős vagy bármilyen más játékot akarsz csinálni semmi segítség nincs.Az emberek 99%-a akik UDK-t használnak FPS-t csinálnak benne.Ezért más műfajban gyakorlatilag egyedül vagy.Valamint csak és kizárólag a modern high-en konfigurációkra tudsz fejleszteni.Az Unreal 3 motoros játékok régi konfigon nem futnak jól.


Szóval hogy melyiket válaszd az inkább attól függ hogy mire van jobban szükséged és mik a céljaid.Ha FPS,TPS játékot akarsz UDK,ha valami mást Unity a legegyszerűbb.Amiket felsoroltam azok alapján gondold végig melyik a legmegfelelőbb a céljaidnak


A másik fejlesztő környezet amit a Unity-nél említettem és ajánlom figyelmedbe a Shiva3D.Tanulás céljára ingyenes és fejleszthetsz Windows-ra,Linux-ra,MacOS re,böngészőre,Androidra,Iphone-ra,Ipad-ra,PalmOS-re.És támogatja a réfi hardwereket is.Szóval régi gépeken is elfutnak a játékok.Igaz fizetni kell érte ha bármilyen formában is szeretnéd közzé tenni a játékod,akár ingyen akár nem,de mindössze kb 50 000Ft-ot.És ennyi.kb 50 000Ft-ért teljeskörűen funkcionál,nincs korlátozás és fejleszthetsz a fentebb felsorolt összes platformra kötöttségek nélkül.És a világ legegyszerűbb nyelvén LUA nyelven lehet scriptelni rá.


Egyetlen hátránya van,az hogy viszonylag fiatal engine-ről van szó ami csak most kezd igazán betörni a játék piacra és ebböl adódóan alig van hozzá tutorial.Ha programozás,scriptelés terén nincs túl nagy gyakorlatod eléggé zavaros lehet.De a fórumon nagyon segítőkészek,ha bármi gondod van,nem érted,nem tudod hogy kell szivesen segít neked a Shiva3D közössége és moderátorok is.Nagyon barátságosak,segítőkészek.És igaz lassan de biztosan jönnek a tutorialok és biztos vagyok benne hogy idővel erre is rengeteg tutorial lesz.Youtube-ra napról-napra egyre többet töltenek fel...Szóval ha még nem döntöttel szerintem érdemes lehet megnézned és megfontolnod ezt is.

Igaz egyenlőre ezzel lenne a legnehezebb dolgod a 3-ból,de

ár-szolgáltatás viszonylatban messze ez a legjobb szerintem.

2012. jan. 8. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!