Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Excel függvény kérdés?

Excel függvény kérdés?

Figyelt kérdés

Amit még nem tudtunk megoldani:


Ha egy cella értéke pl: M , akkor az M cellához tartozó cellákban található 0-nál nagyobb számokat számolja meg, hogy hány db van ( Darabtelivel megoldható ) , és az eredményt az adott cellába írja.


2003-assal hogyan oldanátok meg


2011. szept. 21. 10:22
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem értem. Mi az, hogy az "M cellához tartozó cellák"? Tudnál esetleg konkrét példát mondani?
2011. szept. 21. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Tehát ha az adott cella értéke M ,magyarán ha ezt írom bele ,akkor el kéne végeznie a DARABTELIt , egy bizonyos oszlopban az M soraiban. Viszont ha értéke N lenne, ugyanúgy kéne viselkednie , csak a hozzá tartozó sorokból kéne DARABTELIt végeznie ugyanabból oszlopból , csak az eredmény kerülne másik cellába.
2011. szept. 21. 10:46
 3/6 anonim ***** válasza:

Ez így makrógyanús.


De kérheted a DARABTELI-t minden oszlop alján (mondjuk a 100. sorban). Az oszlopokat pedig megszámozhatod vagy megbetűzheted (az 1. sorban). Így egy VKERES függvénnyel bármelyik oszlop eredményét le tudod kérdezni.

2011. szept. 21. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Van két oszlop , az egyikben M , N , ... váltogatja egymást , a másikban 0 és nála nagyobb számok szerepelnek. Egy olyan függvény kellene , ami pl: az M értékű cellák "melletti"(másik oszlop) számokból megkeresi hány 0-nál nagyobb. Remélem érthetően fogalmaztam :)
2011. szept. 21. 10:58
 5/6 anonim ***** válasza:

Remélem, értem... Pillanatnyilag csak egy 3. oszloppal tudom megcsinálni. A 3. oszlopba tegyél egy HA függvényt. Az érték legyen 1 vagy 0 attól függően, hogy a 2. oszlopban 0-nál nagyobb szám van-e.


Ezután az 1. oszlop alá írd a azt a betűt (m vagy n) amelyikkel dolgozni akarsz. A 3. oszlop alá kérd a SZUMHA függvényt. Ez összeadja az adott betűhöz tartozó 3. oszlopbeli értékeket.

2011. szept. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
igen , igen , ha más nincs , marad ez , köszi a segítséget :)
2011. szept. 21. 11:50

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!