Függvény kérdés. Segítene valaki megoldani?


Melyik az a valós számok halmazán értelmezett elsőfokú függvény, amelynek grafikus képe a koordináta-tengelyeket az alábbi pontokban metszi:

a). (-2, o) ; (0,3)

b). (4,0) ; (o, -1)


Hogy kell megoldani ezt, és az ilyen típusú feladatokat?


2011. márc. 2. 17:26
 1/4 DudoloPocok ***** válasza:
100%

elsőfokú fg akkor egyenes


y=mx+b -be (egyenes egyenlete behelyettesíted az x,y értékpárokat Kétismeretlenes egyenletet kapsz m-re, b-re


a

0=-2*m+b

3=b


b=3, m=1,5 az egyenlet y=1,5*m+3


b


0=4m+b

-1=b

az egyenlet y=0,25*m-1

2011. márc. 2. 17:54
 2/4 A kérdező kommentje:

nagyon szépen köszönöm, ment a zöld kezecske.:)

szép délutánt! 15/L

2011. márc. 2. 18:09
 3/4 anonim ***** válasza:

ha van két pontod, akkor abból meghatározhatod az egyikből a másikba mutató vektort. a esetben ez (-2,-3), ha ezt elforgatod 90 fokkal, akkor megkapod az egyenes normálvektorát, ami jelen esetben (3,-2). most veszed az egyik megadott pontot, meg a normálvektor koordináit, és behelyettesíted a normálvektoros egyenletbe:

3(x+2)-2(y-0)=0

3x-2y+6=0

és kész az egyenesed egyenlete.


a b feladattal ugyanígy, de azt nem számolom végig. mondjuk 1 percig se tart, de ugyanúgy kell, mint amit leírtam. ha valami kérdésed van tedd fel nyugodtan, majd talán visszanézek ide.

2011. márc. 2. 22:09
 4/4 A kérdező kommentje:

köszönöm szépen, már megírtam a dolgozatot, és 10-es lett.

egyébként nem tudom mi a vektor stb.. de köszi szépen.:)

ment Neked is a zöld kéz.;)

2011. márc. 6. 12:06