Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mi a Win7 előnye és hátránya...

Mi a Win7 előnye és hátránya az XP-vel szemben?

Figyelt kérdés
2011. máj. 21. 23:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
előnye minden, hátránya semmi. az én tapasztalataim szerint. nekem nem voltak sose gondjaim azzal, hogy valami nem indul el, mert xp-re volt.
2011. máj. 21. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Hátránya max.annyi,hogy egy régebbi gépen nem fut el,mert kiírja,tul gyenge hozzá a hardver,vagy mondjuk pl.egy régebbi,kiskapacitású winyóra,mint amilyen a régi gépemben volt(20 Gigabyte-os winyó) eleve nem tenném fel,mert kapásból egy csomót a rendszer megzabál belőle,és akkor program még fenn sincs...szal,van azért hátránya...de ha nem nagyonrégi gépről van szó,akkor ezek elhanyagolható...az XP nek ráadásul hamarosan a frissítését is befejezik...
2011. máj. 22. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
10%
Sok hátránya van a 7-nek az XP-vel szemben. Ha fölteszed ,3 napig szidni fogod érte magadat. De mivel nincs más lehetőség mint ez,így muszáj lesz előbb-utóbb erre áttérni.(egy két idétlensége :nincs Movie Maker,nem tud gif képet mutatni,stb,stb )
2011. máj. 22. 03:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
a vista nekem 100* jobb mint az xp, szóval a 7 200* jobb lehet ;)
2011. máj. 22. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Ugyanúgy meg lehet szokni a Win7-et mint az XP-t.

Nekem az nem tetszik, hogy alapból ráraktak minden szart. :D

2011. máj. 22. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
előnye sok,ennyi,többet nem tud róla az első se mondani :)
2011. jún. 5. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Előnye a sok csicsa és a sok Microsoft-os etetés, hogy ez mennyivel jobb, mint az XP. Az igazság (szerintem) az, hogy szinte semmiben nem veri az XP-t, szebbnek szebb, ez tény, és van egy-két olyan funkciója is, amit az XP-be is tehettek volna. De: mióta használom, egy-két program nem úgy fut, mint az XP alatt, és a gépem is elég hozzá, tehát nem igazán értem. Az igazság az, hogy szeretem, mert megbízható jó kis rendszer, de az XP is tökéletesen megállja a helyét még ma is. Mielőtt valaki félreértené, nem szidni akarom a 7-et, csak azt mondom, hogy szerintem nincsen szinte semmi olyan tulajdonsága, amivel jobb és több lenne, mint az XP.
2011. jún. 5. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Útólsóval egyet értek!

Annyival kiegészíteném,hogy a frissítések xp-re mindegy meddig lesznek,attól még sokan használni fogják az XP-t,mert hogy nem mindenki frissíti és nem mindenki tud és nem is akar venni azért új gépet,hogy az a csili vili rendszer legyen rajta.

Nekem sosem volt bajom xp-vel,sosem frissítettem én SE mint sokunk,mert az ugyan mindegy.Ugyan úgy működött,működik,ezek az így úgy hibajavítások meg a többi meg sablon maszlag.. :)

Nincs sok előny,de hátrány se.Karbantartás meg mindegyik rendszerre rá szorul,7es is be tud lassulni idővel,akár csak az xp.Bár nekem még nem volt ilyen gondom xp-vel :)

Na de lényeget előttem leírták! :)

2011. jún. 5. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim válasza:
előnye?...eredeti xp annyiszor omlott össze hogy ha utólag megtalálom a telepítő cd-jét akkor mikróban sütöm halálba,rendszeresen karban tartottam vírusírtó is tette a dolgát de csak csak kinyírta magát meg az éves fél éves dokumentumaimat, win7ben mindent megtalálok nem kell szenvednem beállításokkal, tény hogy randán sokat eszik a win7 főleg ramból de úgy szabom testre ahogy akarom és azt csinálok vele amit akarok, néhány dolgot javíthatnának rajta de minek ha jövőre itt a win8? :D movie maker-t meg windows live essentialsban megtaláljuk, bár nekem ha videó szerkeszthetnékem van akkor a 2009es msnt kell használnom mert a 2011es-hez kiadott movie makernek egy kijavíthatatlan driver vagy kitudja mi baja van és nem indul el :S
2011. jún. 5. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Szerintem ha valakinek videószerkeszthetnékje támad,az ne a movie makerrel akarjon videót szerkeszteni.Ez egy nagyon alap videószerkesztő,nagyon alap funkciókkal.Torrentről ma már percek alatt leszedhető mindenféle profi videószerkesztő, a Pinnacle Studiótól egészen az Adobe Premiere -ig.Mindhez vannak profi leírások kezdőtől filmvágói szintig.

Olyan géppel meg,amire ezek már alapból -az erőforrás hiánya miatt- nem telepíthetők,szerintem neki se érdemes vágni a dolognak.

2011. jún. 6. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!