Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Képes egy elküldött pdf...

Képes egy elküldött pdf letöltés után megváltozni?!

Figyelt kérdés

Egy barátom repül külföldre, és kérte, hogy segítsek neki ügyeket intézni a járatával kapcsolatban, így elküldte nekem a jegyét, mert kellett még adat, amit megadott, és amikor sikerült a repülőtársasággal beszélnem, akkor kiderült, hogy egyértelműen elírták a nevét, amit annyira nem hittem el, hogy gyorsan megnéztem tegnap a barátom által küldött és már megnézett pdf-emet a gépemen, hogy tényleg úgy van-e, ahogy a telefonos kisasszony állította, és tényleg el volt írva a neve, amit rögtön meg is írtam neki, hogy hé, így nem fognak felengedni téged a gépre, azt mondta a telefonos kisasszony, ha nem pont ugyanaz szerepel a jegyeden, mint az útleveledben, és azt mondta a telefonos ügyfélszolgálatos, hogy útlevélmásolatot kell küldeni mihamarabb mailen nekik, a társaságnak a biztonság kedvéért.


Kiderült, hogy a jegyet nem is a barátom vette magának, hanem a sógornője neki, és én kissé anyázva közöltem vele azt, hogy elírta a sógornője vagy a repülőgéptársaság ügyintézője, ki tudja, és küldje mihamarabb az útlevélfotóját nekem, hogy elküldjem nekik vagy küldje ő nekik egyenesen, mert nem fogják elfogadni a jegyét így, mindez tegnap délután, este, történt, ma meg felhív a barátom, hogy nincs is elírva semmi, én vitatkoztam vele egy sort, majd megnyitottam a telefonomról is a pdf-ben küldött jegyét bizonyítékként, mivel nem otthon voltam, ahol viszont már helyesen volt írva a neve, amin én eléggé elámultam, és tök kíváncsi voltam, hogy vajon az otthon megnyitott gépemen mi lesz, és ott is helyesen volt!


Most megöl a kíváncsiság, hogy létezik-e az, hogy a tegnapi telefonos ügyfélszolgálattal való beszélgetést követően a telefonos kisasszony mégis kijavította a nevét akár még az útlevélmásolat nélkül is, bár a barátom tán továbbította az anyázásomat a sógornőjének, és tán ő elküldte nekik, lényeg az, hogy létezik az, hogy egy repülőjegy központi frissítésével a már letöltött pdf is frissül...???!!


Nem tudom elképzelni, de manapság már bármi lehetséges...



tegnap 18:20
1 2
 11/11 A kérdező kommentje:

Amúgy nincsenek extra karakterek a nevében, bár van egy ékezet a vezetéknevében, de már a közismert utóneve is el volt írva.

Én azt mondtam a telefonos csajszinak, hogy mivel bevándorlók vagyunk külföldön, de én jobban beszélem a helyi nyelvet, ezért intézkedem én a barátomnak, aki mozgássérült, a felesége is, a gyereke meg legalább mentálisan sérült, a barátom és a felesége mentális egészségére sem mernék mérget venni, ebből következtettem arra, hogy tán a sógornő, aki vette a jegyet sem százas, arról nem is beszélve, hogy sem a barátom felesége, sem a sógornője nem tudnak magyarul, ergo a magyar név számukra krixkrax, ahogy bármilyen helyinek is, és nem tudom, hogy ő telefonon vette-e a jegyet, vagy neten, de tulajdonképpen lényegtelen is, amikor a telefonos csaj lediktálta nekem, hogy hogy van a rendszerükben a barátom neve, akkor csak az utóneve volt elírva, ami ráadásul nemzetközi név és ő is rávágta, hogy ez egyértelmű elírás.


Mivel én azóta sem láttam az útlevélmásolatát, nem is tudom, hogy ékezetesen vagy anélkül szerepel az utóneve az útlevelében, de nem is ez volt a probléma, remélem, emiatt nem is kötnek bele.


Még azt is mondtam a telefonos ügyfélszolgálatosnak, hogy azt tudom pl., hogy hogy írja a barátom a Facebookra a nevét, de végül is igaza van abban a repülőgéptársaságosnak, hogy nem a Facebookját fogják nézni, hanem az útlevelét, amit azóta sem küldött el nekem - nem az én problémám innentől, az viszont frusztrál, hogy engem néz hülyének a barátom, és én sem értem, hogy hogy lehetséges, hogy amit előző nap mondott is a csaj és láttam is a barátom repülőjegyén, meg jegyzeteltem is, az másnapra megváltozott.


Mondjuk az talán még említendő ehhez, hogy amikor Facebook messengeren elküldte, akkor a pdf neve jegy-2 volt már elsőre is, ami nekem fura volt, hogy miért 2, talán volt más probléma is vele? De nem kérdeztem...


És mivel azt mondta tegnap a barátom, amikor felhívott, hogy ő beszélt a sógornőjével, akkor talán a sógornője tényleg elküldte az útlevélmásolatát, mert azt mondta, hogy neki megvolt, így frissítették, de tán már akkor, miután én beszéltem vele, és így az internetes böngészőben megnyitott messengerből letöltött, ráadásul még fájlnevet is változtattam, xyjegye névre és ugyanabban az internetes böngészőben meg is nyitott jegy este hibás volt, másnap délre meg már javított, ez hogy lehetséges?

ma 10:22
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!