Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Ha egy windows-os laptopról...

Ha egy windows-os laptopról küldök fájt macbook-ot használónak, akkor a pl a ppt, word jelenhet meg másképp?

Figyelt kérdés

Összecsúszva, hibásan, hiányosan stb. Pl ppt esetén a diakon diagram vagy szövegdoboz stb.


A logika szerint nem, hisz office az office mindkettőn. Vagy a logika itt kevés és van valami infornatikai háttere, hogy ez előfordulhat?


ma 09:00
 1/4 anonim ***** válasza:

A valóság az, hogy a MS Office még azonos oprendszer, és azonos programverzió mellett is képes máshogy kinézni másik gépeken. Főleg, ha mondjuk olyan betűkészletet használsz, ami azon nincs meg. De én már arra is láttam példát, hogy nem használt az illető semmilyen extra karakterkészletet, és mégis elcsúszott a doksi.

Igaz, az ilyen problémák 90%-át meg lehet előzni, ha az ember betartja a szerkesztés íratlan szabályait. Csak a legtöbben ezt nem teszik.


"hisz office az office mindkettőn"

Egyáltalán nem, mert technikailag két különböző programcsomagról beszélünk: az egyik egy Windowson futó, a Windows rendszerhez illeszkedő programcsomag, a másik meg egy OS/X-en futó, ahhoz a rendszerhez illeszkedő programcsomag. Nyilvánvalóan a forráskódjaik között elég nagy az átfedés, de messze nem 100%-os (olyannyira nem, hogy például Mac-re nem is telepíthető az Access, hiába "hivatalosan" ugyanaz az Office-verzió). Nagyjából hasonló mértékű lehet a különbség, mint két különböző Windows-os Office-verzió között. Amik szintén okozhatnak problémákat.


Egyébként régebben legalább annyi volt a Microsoftban, hogy külön névvel illette a Windows- és a Mac-verziókat, de most már marketing okokból ez sincs.


Ami pedig az illeti, ha másik gépen is tervezik megnyitni azt, amit készítünk, akkor illik maximálisan betartani a szerkesztési alapelveket. Szakszerűen formázunk (nem enterrel állítunk be térközt, és végképp nem úgy kérünk új oldalt, hogy enterrel kinyomkodjuk; nem szóközzel igazítunk és tabulálunk; stb.), nem használunk túl extrém betűkészleteket, tartózkodjunk a túl extrém lehetőségek kihasználásától (pl. Powerpointban egy öntökönszúrással ér fel, ha videót illesztesz be), illetőleg... szövegek esetén, ha nem célunk, hogy a fogadó fél is beleszerkesszen, mindig célszerű pdf-ben küldeni.

ma 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Itt a probléma az, hogy windows-os ppt pl diagramjai összecsúsznak, vagy hiányosak. A szerkesztes minden szempontbol betartott. De másnál mac-esnél nincs ilyen gond. Ugyanúgy jelenik meg mint a windows-os verzióban elkeszitett prezi.

Van mac-es akinek jo, van akinek nehany dia összekócolódik...nem tudom miért...

ma 09:50
 3/4 anonim ***** válasza:

Azért, mert a Microsoft Office hogyismondjam... azzal az sz-betűs szóval jellemezhető, amit az ember reggelente szokott kipottyantani magából. Nem divatból szidják sokan a Microsoft termékeit, hanem pont ezért, mert néha borzasztóan megbízhatatlanok.

Mondjuk ilyen mértékű szétcsúszást én eddig csak akkor láttam, amikor tényleg nagyon gány módon szerkesztették a dokumentumot, vagy ha olyan betűtípust használt, ami a másik gépen nem létezett (ilyenkor a rendszer valami más, hasonlónak vélt betűkészlettel helyettesíti, ami néha tud "szétcsúszást" eredményezni).

A pontos okot meg nem lehet tudni, ahhoz minimum látni kellene, hogy mit, és hogyan szerkeszt az illető, ez meg nyilván nem kivitelezhető.

A megoldás vagy az, hogy pdf-ben küldi át (oké, egy bemutatónál ilyenkor nyilvánvalóan az áttűnések és animációk elvesznek, de a tartalom az tutira nem fog szétcsúszni), vagy valamilyen online office-ban osztja meg. Mondjuk ha feltölti Google Diákba, ha ott jól jelenik meg neki, akkor másnak is jól fog. Vagy eleve valamilyen online office-ban (Google Docs/stb, Zoho, WPS Cloud, de még a Microsoftnak is van online Office-a) készítem el, és azt osztom meg.

Igazából több megoldás is van, de - ne vedd sértésnek - a legrosszabb pont az, hogy a nyers docx/pptx fájlt küldözgetitek. Ha lementem/exportálom pdf-be, akkor tök mindegy, hogy a másik fél mit használ, használhat akár GhostBSD-t is, ugyanúgy fog az megjelenni. (Ha 100%-ra akar menni az ember, akkor meg ha lehet, PDF/A alformátumot választ, ezt pont erre találták ki.)

ma 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

jelenhet


"hisz office az office"

Miből gondolod hogy ő is a világ legdrágább programját vette meg. Pont az oprendszerrel komkurens cégtől? Amikor van sajátja is vagy akár ingyen is.


Inkább .pdf ben küldd át, az biztos ugyanúgy néz ki.

ma 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!