Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Használható egy operációs...

Használható egy operációs rendszer nélküli laptop? (A laptopomnak van operációs rendszere, csak kíváncsi vagyok)

Figyelt kérdés
Rendeltünk a netről egy laptopot még most augusztus vége fele. Nem volt rajta semmiféle operációs rendszer, szóval az unokatesóm letöltötte(?) a windowsot nekem. Ha továbbra se lett volna operációs rendszer a laptomon, akkor hogy működött volna? Így lehetett volna különböző oldalakat, pl. Facebook, Insta, Discord, Redditet használni?

tegnap 11:33
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
74%
Szigorúan technikai értelemben véve... végülis léteznek oprendszer nélkül futó programok, de hétköznapi értelemben véve elengedhetetlen, hogy legyen rajta valamilyen operációs rendszer (ami nem feltétlenül Windows).
tegnap 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
45%

Pl a memtest86 csak egy file és biosból futtatható, vagy rábootolsz és akkor is ugyanúgy fut.


De akár levélnehezéknek is használható. :)

tegnap 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
36%

Pendrive-ról is futtatható rendszer, arról boot-olva működne. Leginkább Linux verziók.

Csak akkor minek, a háttértár a gépbe. :))

tegnap 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Én arra vagyok kíváncsi ha valaki elméletben nem használna semmilyen operációs rendszert, akkor mire tudná használni a laptopját?
tegnap 12:27
 5/15 anonim ***** válasza:
57%
Semmire, de olcsóbb ha nincs rajta és te telepíted. Sokan kényelmi okból (nem értenek hozzá) vesznek előre telepített gépet. De semmi jelentősége nincs, ha tudsz vagy van olyan (rokon/ismerős) aki még tudja oldani a telepítést. És aki nem windows-t akar telepíteni annak felesleges a Win licenc-et kifizetni.
tegnap 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
39%

[link]

[link]

[link]


Vannak más, shellként futtatható 'programok' is.

tegnap 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
#6 Ne haragudj, de szerintem elbeszélünk egymás mellett. Én arra voltam kíváncsi, hogy elméleti síkon mire lehetne használni egy operációs rendszer nélküli gépet, nem pedig arra, hogy mit telepítsek le, mert már van operációs rendszerem. Persze az is lehet én nem értelek téged, mert nem tudom ezekkel a programokkal mit szeretnél mondani.
tegnap 14:46
 8/15 anonim ***** válasza:
61%

"Én arra vagyok kíváncsi ha valaki elméletben nem használna semmilyen operációs rendszert, akkor mire tudná használni a laptopját?"


- Pl. berakod a vitrinbe és nézegeted.


Op.rendszer nélkül semmire nem tudod használni.

Ahogy #5 is írta op.rendszer nélkül 40-50 ezerrel olcsóbb. Az vesz ilyet aki tud rá tenni op.rendszert. Aki nem tud az op.rendszerrel veszi meg.

tegnap 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
39%

"Én arra vagyok kíváncsi ha valaki elméletben nem használna semmilyen operációs rendszert, akkor mire tudná használni a laptopját?"


Az operációs rendszer pontosan arra van, hogy kezelje a számítógép hardvereit és egy olyan környezetet biztosítson a programoknak, ahol képesek futni. Nem tudsz közvetlenül a semmire egy bögnészőt telepíteni például, hogy onnan nézegesd a Facebookot. Vannak speciális "programok", amik képesek operációs rendszer nélkül futni, de ezek nem olyanok, amiket te valaha használnál.


És azért árulnak operációs rendszer nélkül számítógépeket, mert kismillió van és rajtad áll, hogy melyiket szeretnéd használni. Plusz így nincs beleépítve az operációs rendszer ára a gép vételárába.

tegnap 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
39%

#7 (6os vagyok)

Azért mutattam egy egerészős grafikus programot példának [link] hogy láss egy operációs rendszer nélküli programot. Ez volt a kérdésed. Ha más kell írj magadnak ilyet. Mások azért nem írnak mert oprendszer alatt sokkal kényelmesebb és gyorsabb és nincs annyi korlátozás. Ezt csak biosból elindítod, kilépéskor meg visszalép a biosba. Ennyit tud.

tegnap 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!