Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Mire használható az ingyenesen...

Mire használható az ingyenesen letöltött operációs rendszer?

Figyelt kérdés

Itt olvastam korábban, hogy a Microsoft oldaláról letölthető ingyenesen az operációs rendszer:

[link]


Azt szeretném kérdezni, hogy ez mire használható, ha ingyenes? Ha ugyan úgy használható, akkor érdemes kiadni egy üzletben 40000 Ft-ot érte?

Amire szeretném telepíteni, ott nincs DVD olvasó, csak 3.0 USB csatlakozó. A korábbi merevlemez tönkre ment, teljesen újat vettem bele. Ha pendrive-ra letöltöm a fenti programot, akkor ezzel telepíteni tudom rá az operációs rendszert?

Sajnos, nem értek hozzá, nagyon laikus vagyok a témában, viszont szívesen tanulok új dolgokat!

Aki járatos a témában, kérem segítsen tisztán látnom, melyet előre is köszönök!


2023. ápr. 18. 15:35
 1/7 anonim ***** válasza:
50%
Nem ingyenesen használható, licenszet kell hozzá venni.
2023. ápr. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
67%
Ingyenesen letölthető, de a használatához licensz kell. Ha azon a gépen volt már, újratelepítés után valószínűleg érzékelni fogja és aktiválja magát. Ha nem, párezerért vehetsz használt licenszet, az EU-ban legális.
2023. ápr. 18. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy tönkre ment a merevlemez, így hiába volt korábban rajta operációs rendszer. A gépet úgy vettem használtan, hogy volt már rajta Windows 10. Nem kaptam hozzá semmilyen kódot, licenszet, így akkor szerintem vehetem meg a programot.
2023. ápr. 18. 19:43
 4/7 KmsRys ***** válasza:
52%

Bármire, amire egy aktivált, csak annyi, hogy a testreszabással kapcsolatos funkciók nem működnek, illetve ott lesz egy vízjel a képernyő jobb alsó sarkában.


Egyébként ha ugyanez a rendszer eddig aktivált volt a gépen, akkor automatikusan aktiválódni fog, csak arra ügyelj, hogy ugyanaz a kiadás legyen, mint ami eddig volt rajta (Home, Pro, stb).

2023. ápr. 18. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

3/

A licensz nem a merevlemezhez kapcsolódik hanem az alaplap+procihoz.

2023. ápr. 18. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 KmsRys ***** válasza:

Azoknak, akik lepontoztak:


Használtatok már valaha aktiválatlan Windows 10-et?

Én, mielőtt 2020-ban Linuxra váltottam, hónapokig használtam aktiválatlanul Windows 10-et, öcsém is aktiválatlanul használta, amíg nem lett másik gépe, amin eleve van licensz, de ismerek valakit, aki most jelenleg is aktiválatlanul használja, azaz a mai napig működik így, tényleg kb csak a testreszabással kapcsolatos dolgok nem működnek, meg ott a vízjel.


Még a háttér is megváltoztatható, a fájlkezelőben képre jobbklikkeléses módszerrel, ja és még a frissítéseket is megkapod így is (bár lehet, csak a biztonságiakat, nem tudom pontosan). Jó, tudom, a vízjel idegesítő a sarokban, de a kérdező kérdése az volt, hogy mire használható ingyenesen, és hát bármire, amire aktiválva is, tapasztalatból mondom!


Otthoni felhasználásra meg amúgy a kutyát se érdekli, hogy aktivált-e, vagy sem. Legalábbis itt M.o.-n.

2023. ápr. 19. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Minden OS ingyenesen letölthető linux, win, de pl a win-nél kell aktiválás is ami már fizetős.


MS:

Ha sem digitális licenccel, sem termékkulccsal nem rendelkezik, a telepítés befejezése után vásárolhat egy Windows 10-es digitális licencet. Ezt a következőképpen teheti meg:


Válassza a Start gombot.


Válassza a Gépház > Frissítés és biztonság > Aktiválás elemet.


Válassza A Store megnyitása lehetőséget.


Ez megnyitja a Microsoft Store alkalmazást, ahol vásárolhat a Windows 10-hez digitális licencet


vagy:

[link]

2023. ápr. 19. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!