Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Hogyan lehet egy excellben...

Hogyan lehet egy excellben megadott időt átkonvertálni másodpercbe?

Figyelt kérdés
Excelben van egy adathalmaz amelyben mért idők találhatók így: 5:12 (perc:másodperc). Nekem az lenne a célom hogy a különböző időket összegezni tudjam. Arra gondoltam át kellene váltani másodpercre őket és úgy összegezni. Rengeteg adat van és az nem megoldás, hogy egyesével átszámolom őket. Van erre valami függvény amivel ezt a formátumot át tudom számoltatni másodpercre? Már az is gondot okoz ugye, hogy ha a cella számformátumát átállítom időre akkor ő nem azt fogja mondani hogy 5 perc 12 másodperc, hanem 5 óra 12 perc 0 másodperc.

szept. 26. 09:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Valahogy így:

=60*PERCEK(A1)+MPERC(A1)

Libreoffice-ban tesztelve:

[link]

a függvényekről bővebben:

- PERCEK: [link]

- MPERC: [link]

szept. 26. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi! Közben sikerült azt kitalálni, hogy szétválasztottam a szöveget 3 külön oszlopra a kettőspontnál. Az első oszlopban volt a perc a másodikban a másodperc a harmadikban pedig 00. Egy negyedik oszlopba összeadtam az első oszlop*60+második oszlop és megkaptam másodpercben.
szept. 26. 13:02

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!