Kezdőoldal » Számítástechnika » Programok » Windows alapon böngészővől...

Windows alapon böngészővől védett videó rögzítése lehetséges-e?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Egy hete egy videosorozatot rögzíteni tudtam az Alt-win-R kombinációval és az OBS is rögzítette hanggal, képpel. Most már nem. Nyilván levédték. Egy olyan tananyag, amit megvettem sokszázezerért, de már csak pár napig érhető el, közben egy csomó minden miatt (tényleg okom volt rá) nem tudtam végigmenni rajta. Tudom, hogy szerzői jogok, meg minden, de van-e bármi megoldás, hogy videóképpel és hanggal tudjam rögzíteni - és most tényleg feltételezzétek a jóhiszeműségemet - saját magamnak. (Amúgy is látszódik a képernyőn a böngészűmben a fotóm, meg minden, szóval lebuknék, ha görény akarnék lenni a legvégén.) Köszi a segítő válaszokat előre is!

ma 19:07
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
Windows alapon futó böngészőből egy védett/kódolt videó rögzítése lehetséges-e?
ma 19:08
 2/14 anonim ***** válasza:
0%
Lopásban nem tudunk segíteni.
ma 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
75%
Pedig működnie kellene. Ha bármilyen más védelem megkerülése sikertelen, a képernyőn futó tartalom mindig rögzíthető lesz (a felvevő független a böngészőtől). Lehet a használt módszer nem elég jó, vagy azon kell valamit még beállítani. Képernyőrögzítő programból is van még pár, lehet többet is meg kell próbálni hogy melyikkel működik.
ma 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-essel teljesen egyetértek, de ugye ez azért nem olyan lopás, mert fizettem érte. Ráadásul azért is szűnik meg, mert már nem aktuális az anyag, nekem viszont még hasznos. Ettől függetlenül köszönöm a válaszodat!


3-as, köszönöm neked is a választ, de sajnos fekete a képernyő a videó helyén, a hang az átjön. Nyilván rögzítés elleni védelem van. A böngészőt azért kavartam bele, mert a videó böngészőn keresztül jelszóval védett.

ma 19:35
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
A videókártya HDMI kimenetét bekötöd egy HDMI-RCA konverterbe, azt egy videómagnóra, majd felveszed VHS kazettára. Az ellen nem véd semmi, mert ami megjelenik a képernyőn és a hangkimeneten, azt felveszi. Én így vettem fel hajnalban futó online élő adást, a gépen ment a stream, a magnót meg beprogramoztam mintha egy tévécsatorna lett volna, simán felvette.
ma 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
0%

"fizettem érte"


A megtekintésért. Nem a sokszorosításért.

ma 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
5-ös, köszönöm. Óriási ötlet! Az idő szorít, videómagnóm nincsen, venni sem tudok, mert nem otthon vagyok, otthon meg van 2 is. Addigra viszont a határidőm lejár. Szóval vagy marad a kamerás felvétel állványról, vagy várok, hátha még van valakinek más/kalóz/stb. ötlete.
ma 19:41
 8/14 A kérdező kommentje:
6. rosszhiszeműnek gondolsz. Pedig hidd el, sokszorosításról nincs szó, de nyilván az eladó eredeti szándékával szembe megyek, ezt tény. Kívánom, hogy soha ne kerülj olyan helyzetbe, hogy fizetsz valamiért, de idő közben úgy döntenek, hogy az anyagot megsemmisítik, te meg elhúztad az időt, bízva abban, hogy van. Hát, most nincs időm. Köszi a támogató hozzáállásodat!
ma 19:49
 9/14 anonim ***** válasza:
81%

Mondjuk a kettes válaszoló is úgy osztja az észt, hogy tucatnyi profilját bannolták már az oldalról, mégis megkerüli az IP tiltást és jön megmondó emberkedni és kisfiamozni mások kérdései alá. Akkor valahogy nem szólal meg a lelkiismerete, hogy nem kellene csinálni.


Amúgy ha a megtekintésért fizettél, akkor a letöltésért is fizettél, mert technikailag nincs különbség a megnézés és letöltés között (csak akkor nézheti, ha közben le is töltötte, a szerver nem tudja megkülönböztetni). A sokszorosítás azt jelentené, hogy ingyen továbbosztja másoknak akik nem fizettek érte.


Van még elvi megoldás*.

ma 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
#6 Magáncélra jogod van bármit rögzíteni és később, korlátlan alkalommal megtekinteni, amihez a felvétel készítésénék pillanatában legális hozzáférésed van. A magáncél azt jelenti, hogy csak te tekinted meg, nem adod tovább az elkészült felvételt másnak se az eredeti felvétel átadásával, se másolat készítésével (ebbe a netre feltöltés is beletartozik).
ma 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!